1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-02, 21:48   Temat: rak płuca pomocy :(
Dziękuję dokryma i tam-tam-taram za uwagi , właśnie dlatego mama pozwala rozmawiać mi z lekarzami , bo jestem stanowczy i lekarz musi ze mną porozmawiać, mama zresztą nie uczestniczy tak często w tym wszystkim bo jej stan zdrowia i psychika po tym całym szoku na to nie pozwala , zresztą sam wolę się tym zająć, nie chodzi tutaj o to że jestem ''za grzeczny '' wcale nie - jest wręcz przeciwnie - problem w tym że na oddziale wczoraj nie było kogo zapytać bo po południu nie było lekarza - a nie że nie chcieli ze mną rozmawiać, Dzisiaj była siostra bo ja nie dałem rady rano być przed zabiegiem , podobno zabieg był konieczny , zrobił się tam ropień i cały czas utrzymywała się gorączka,


Jutro mam rozmowę z Ordynatorem to dowiem się wszystkiego , Tata po operacji czuł się w miarę dobrze , romawiał ze mną , więc dobre i to...
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-01, 22:06   Temat: rak płuca pomocy :(
Witam Wszystkich w dniu dzisiejszym dobre i złe wieśći ,
Dobre : spotkałem onkologa który prowadzi leczenie - stwierdził że badał Ojca i nie widzi nic ''onkologicznego''
zła : jutro Tato ma mieć zabieg, zostanie mu usunięte jądro, albo dwa :( nie wiadomo jeszcze , czemu to służy też nie bardzo rozumiem ale tyle dowiedziałem się od pielegniarki bo nie zastałem po południu żadnego lekarza,
pytałem o USG brzucha ale nie był brzuch badany ,a w dalszym ciągu jest wzdęty , dzisiaj Tato poczuł zgrubienie właśnie na brzuchu po lewej stronie w okolicy żeber na wysokości lewego płuca(tam gdzie umiejscowiony jest guz) :( nie wiem co to jest :( zgłosiłem to zmianie pielęgniarek

nie mam nic żadnych wyników, tylko nadzieję że będzie dobrze, mogę tylko czekać ja jutro ,rodzina jutro ma rozmawiać z lekarzami i mają dowiedzieć się co dalej :(
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 23:17   Temat: rak płuca pomocy :(
tak wiem że tylko badania coś potwierdzają, przepraszam że zadaje zbędne pytania bez podstaw do udzielania odp czyli bez badań , tak wiem już to robię układam sobie wszystko w głowie , co mam powiedzieć i zrobić .

Jutro mam nadzieję będzie już wiadomo, Wszystkim dzięki wielkie za pomoc
Spokojnej nocy.
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 23:01   Temat: rak płuca pomocy :(
Tak wiem, już to słyszałem że takie badanie samodzielnie można wykonać ale słyszałem też że przy stanie zapalnym nie zawsze wyjdzie prawidłowe.

Tak jutro wszystkiego się dowiem , nie dam się zbyć i zadam wszystkie pytania jakie tylko mi się nasuwają.
Dziękuję Wam naprawdę za wszystkie informacje, to sprawia że czuję się odrobinę pewniej.

[ Dodano: 2014-06-30, 23:04 ]
Madzia70
Obrzęk prącia i moszny -tak powiedział lekarz

[ Dodano: 2014-06-30, 23:06 ]
A powiedzcie dlaczego mam wrażenie u Taty wzdętego brzucha?
skoro tak naprawdę od kilku dni niewiele je
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 22:40   Temat: rak płuca pomocy :(
nie mamy wyników badań tylko tyle usłyszałem ''wynik jest ujemny'' co do prostaty to badanie PSA nie było wykonywane. Jutro ma być konsultacja onkologiczna i podejrzewam inne badania. Pytałem dziś Tata jakie robili mu badania, odpowiedział że tylko podstawowe krew i mocz. Nie uzyskałem od lekarzy więcej informacji bo każdy zbywał i mówił że na pytania może odpowiedzieć jutro po konsultacji i wynikach.
Teraz ciągle do głowy przychodzi tysiące myśli co to jest :(
Dwóch urologów twierdzi że naciek i związane z nowotworem, a Onkolog nie widzi nic złego bo posiew jest ujemny i dalej podtrzymuje tezę że to stan zapalny :(
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 19:42   Temat: rak płuca pomocy :(
Witam Wszystkich na forum

Dzisiaj spedziliśmy trochę czasu w szpitalu, Tata leży na oddziale Urologicznym, nadal nic nie wiadomo, lekarz powiedział że czekają na wyniki badań do jutra i nic konkretnego nie może powiedzieć, jedyne co się dowiedziałem od lekarza to że nie są to sprawy urologiczne tylko jest to związane z chorobą nowotworową Ojca, mówi że on widzi tylko obrzęk w okolic narządów płciowych i naciek limfatyczny, podejrzewa że może być to przerzut, ale nie jest jeszcze pewien- jutro powie to po wynikach badań i konsultacji z onkologiem - takie słowa usłyszałem od Ordynatora Urologii.

Potem udaliśmy się na oddział onkologi do lekarza prowadzącego, zlecił mu posiew moczu w piątek i chcieliśmy usłyszeć jakie są wyniki, podał wynik i powiedział że wynik jest ujemny tzn. tłumaczył że nic złego nie wyszło, mam pytanie co to może oznaczać? nie ma żadnych bakterii w moczu ale co z obrzękiem i naciekiem limfatycznym w okolicach prostaty? do tego dodam że w ostatnich dniach zauważyłem że brzuch taty z moich obserwacji jest trochę większy i jakby wzdęty, poza tym doszedł całkowity brak apetytu i gorączka, proszę podzielcie się jakimiś wnioskami i spostrzeżeniami? czy to może oznaczać najgorsze tzn przerzut na prostatę ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-30, 22:10 ]
Błagam - kropki ( --> . <-- ) kończące zdanie nie bolą...
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 09:43   Temat: rak płuca pomocy :(
jedziemy za moment do szpitala , wszystkiego się dowiem , jak wrócę to napiszę .
Dziękuję Wszystkim za ogromną pomoc, nawet nie wiecie jak wiele dla mnie znaczy ta garstka informacji
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 23:24   Temat: rak płuca pomocy :(
nie mam pojęcia , nikt nam dzisiaj nie udzielił żadnej informacji ,kilka dni temu po przekazaniu informacji lekarzowi że Tato ma problem z oddawaniem moczu , lekarz zlecił morfologię z rozmazem, ALAT, ASAT,mocznik,kreatynina, bilirubina całkowita, na wyniki czekamy bo mają być dopiero we wtorek.
Tato nigdy wcześniej nie miał problemu z prostatą, wszyscy straszą że to może być przerzut :(
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 23:13   Temat: rak płuca pomocy :(
Dzisiaj Tato trafił do szpitala , ostatnimi dniami miał problem z oddawaniem moczu, przepisane zostały tabletki i czopki , niestety dzisiaj stan jego zdrowia sie pogorszył, zrobił się obrzęk a okolice prostaty były mocno opuchnięte, wykonano badania i czekamy do jutra, czy to może być coś złego ?
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 22:49   Temat: rak płuca pomocy :(
niestety nigdzie nie zamieszczono takiej informacji ale nie przypominam sobie takiego badania, czy można coś powiedzieć na temat rokowania w tej chwili? ile czasu zostaje Tacie w takim stadium choroby?
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 21:11   Temat: rak płuca pomocy :(
nie mam pojęcia -a leczenie tym schematem nie jest skuteczne?
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 20:21   Temat: rak płuca pomocy :(
TK klatki piersiowej (wykonany bez i po podaniu kontrastu)
W segmencie VI lewego płuca nieregularna odcinkowo spikularna struktura guzkowata o charakterze npl silnie wzmacniająca się na obwodzie z hypodensyjnym centrum o wymiarach 57 x 54 mm, z odcinkowym pogrubieniem opłucnej ściennej przy tylnej ścianie klatki piersiowej w miejscu przylegania. Zmiana przednim biegunem obejmuję podział oskrzela dolnopłatowego na segmentowe i otacza początkowy odcinek t. dolnopłatowej w okolicy podziału na t. segmentowe. Do zmiany dochodzi pęczek oskrzelowo - naczyniowy od weki. W okolicy dolnego bieguna zmiany widoczne drobne zmiany guzkowate i pasemka naciekowe jak przy limfangiozie.
Odczyn węzłowy - przy łuku aorty po stronie lewej 20 x 19 mm, 14 x 12 mm w okolicy okienka aortalno -płucnego 16 x 14mm przy początkowym odcinku t.dolnopłatwowej lewej 20 x 18 mm.
Pień tętnicy płucnej i tętnice płucne lewa i prawa w normie. Aorta wstępująca nieposzerzona. Ściana aorty w obrębie łuku sklerotyczna w części zstępującej pojedyncze blaszki wapniste. Ściany klatki piersiowej prawidłowe, w osierdziu i opłucnych płynu nie stwierdza się. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym kręgosłupa. W częsci objętej badaniem wątroba, śledziona, i nadnercza prawidłowe.

[ Dodano: 2014-06-29, 20:22 ]
nie ma wniosków , tak mam napisane w karcie wypisowej

[ Dodano: 2014-06-29, 20:25 ]
Na wyniku BAC mam napisane
Wyniki badania : Komórki raka gruczołowego. C34.9 M-8140/3

[ Dodano: 2014-06-29, 20:30 ]
pierwsze badanie wykonane w szpitalu ogólnym miejskim: pobrano wycinek z oskrzela płata dolnego płuca lewego
Diagnoza Histopatologiczna : Bronchitis chronica
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 19:34   Temat: rak płuca pomocy :(
RTG klatki piersiowej PA:
Objawem zasadniczym na wykonanym zdjęciu jest znacznego stopnia powiększenie cienia dolnej części wnęki lewej - obraz najp. odp. obecność patologicznej masy tkankowej w tym rejonie. Okołooskrzelowe zagęszczenie w przywnękowych okolicach pola środkowego i dolnego lewego płuca. Mniej nasilone tego samego typu zmiany w okolicy nadprzepoponowej płuca prawego. Zastój w krązeniu małym, serce o nieco powiększonym wymiarze poprzecznym. Zachyłki przeponowo-żebrowe wolne.

ECHO 2D:
Poszerzenie jam serca lewego - LVDD - 65 mm, LA - 42 mm, prawidłowa pozostałych jam serca. RV - 30 mm. A - 37 mm.
Przerost mięśnia lewej komory - 11mm - kurczliwość globalna hipokinetyczny.
EF około 50%. Budowa i czynność zastawek - w granicach normy (śladowa fala zwrotna mitralna i trójdzielna). Przegrody bez cech ubytku i przecieku. Osierdzia bez zmian.

BRONCHOSKOPIA:
Krtań, tchawica, ostroga głowna i drzewo oskrzelowe po prawej bez zmian. Po lewej zwężenie koncentryczne w dolnej części oskrzela płata dolnego (ucisk z zewnątrz). Podobny obraz (uciśnięte) ujście oskrzeli podstawnych płuca lewego.

EKG: RZM 90/min. Lewogram patologiczny. Nieswoiste zmiany ST-T. LAH.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-29, 20:08 ]
Nadal czekamy na dalsze badania.
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 19:22   Temat: rak płuca pomocy :(
tak już zamieszczam tylko chwilę zajmie to bo muszę przepisać a powyższe wyniki nic nie mówią?
  Temat: rak płuca pomocy :(
Łukasz123

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 9982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-29, 18:50   Temat: rak płuca pomocy :(
to może ktoś powie czy złośliwy rak gruczołowy C.34.9 M-8140/3 jest operacyjny i jakie są rokowania :( zrozumcie mnie ,że chce wiedzieć cokolwiek na temat tego typu raka

[ Dodano: 2014-06-29, 18:53 ]
za moment wkleję wyniki bo muszę przepisać

[ Dodano: 2014-06-29, 19:02 ]
wyniki badań diagnostycznych;
INR - 0.97, APTT -25.7 sek.,
Troponina <0.1 ug/1,
GLU - 114 mg/dl, CREA- 0,78 mg/dl, Kwas moczowy (URCA) - 8.00 mg/dl,
Na - 138 mmol/L, K - 4.2 mmol/L, Cl - 100 mmol/L,
AST - 28 U/L, ALT - 18 U/L, TBIL - 1.2 mg/dl
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group