1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-10-27, 20:02   Temat: Znamie...
Hej,
jestem po kontroli w CO, blizna czysta, węzły chłonne też :)
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-07, 20:26   Temat: Znamie...
Lejandra dziękuję za ten post :) jak będę miała chwilę załamania, na pewno się odezwę.
Pozdrawiam ciepło :-D

[ Dodano: 2013-04-07, 20:32 ]
mam46, Dziekuję za odpowiedź :)
Właśnie poradzono mi już z tym skierowaniem od internisty z napisem pilne i tak zrobiłam. Jestem już po wizycie w MSWiA, Pani dermatolog obejrzała znamiona- nic jej nie zaniepokoiło i mam kolejną kontrolę we wrześniu. A co do terminu ważności skierowania, to właśnie nie wiedziałam, że skierowanie jest ważne dobę i musiałam jechać drugi raz do internisty, ale udało się.
Pozdrawiam :-D
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-15, 12:19   Temat: Znamie...
Radi napisał/a:


Agati życzę Ci wytrwałości, cierpliwości, spokoju wewnętrznego i dużo radości i pogody ducha oraz akceptacji momentów bezsilności...
Pozdrawiam serdecznie :)


Radi bardzo Ci dziękuję za ten post, pozwoliło mi to spojrzeć na tę sprawę z innej strony (i nie tylko mi na pewno), że jednak nie jesteśmy aż tak bezradni wobec choroby :)
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-13, 21:51   Temat: Znamie...
Ech to straszne... właśnie mi uświadomiłeś stefanek jak się sprawy mają... :(
ale musimy walczyć i się nie poddawać! Ja też mocno wierzę, że jeszcze chwila i znajdą ten lek.. Musimy mieć nadzieję..
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-13, 17:55   Temat: Znamie...
O kurcze, czerniak to jednak bardziej przebiegły zawodnik niż myślałam ... ;/
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-13, 00:45   Temat: Znamie...
Może powiedział tak dlatego, że najpierw spojrzał na pierwszy wynik (miał 2 wydrukowane) po wycięciu znamienia i przeczytał głośno, że: nie można jednoznacznie postawić rozpoznania i zmiana o niejednoznacznym potencjale przerzutowania -meltump" -to wtedy powiedział, że może warto zrobić biopsję wartownika, a potem przeczytał, że blizna czysta, wtedy powiedział, że mam się zjawić pod koniec maja na kontroli, czy nic się nie dzieje.

Może zasugerował się najpierw pierwszym wynikiem.
Czyli rozumiem, że jak blizna czysta to wartowniki również ? :)

[ Dodano: 2013-03-13, 01:04 ]
A jeszcze jedna ciekawostka...
Dodzwoniłam się dziś po powrocie z CO do kliniki MSWiA do rejestracji dermatologicznej i Pani poinformowała mnie, że zapisy do dermatologa są, ale na czerwiec 2014 :tiaa: ehhh
A już myślałam, że będę miała lekarza prowadzącego, który sprawdzi mi resztę znamion (chociaż tych większych) i że może na wideodermatoskopię bym została skierowana, a poświęcił by mi więcej niż 10 minut i niestety...
Żałuję, bo same dobre rzeczy słyszałam o tej klinice i specjalistach dermatologii.
To zbyt odległy termin. Jestem w kropce.. |hmm|
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-12, 13:03   Temat: Znamie...
Właśnie wróciłam z Centrum Onkologii, wynik: nie ma obecności nowotworu w bliźnie :-D
Lekarz miał wątpliwości czy dodatkowo zrobić biopsję wartownika, ale ostatecznie kolejna wizyta pod koniec maja.
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-01, 12:47   Temat: Znamie...
Dzięki wielkie klikers :)

W środę miałam zdjęcie szwów, niestety wyniku hp nie ma, ale tego się spodziewałam, bo minęły dopiero 2 tygodnie.
Dowiedziałam się, że gdy przez telefon dowiem się, że wynik jest do odbioru muszę iść po odbiór do dr Pieńkowskiego, który wycinał bliznę.
Mieliście może wizytę u tego lekarza w Centrum Onkologii?
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-23, 13:57   Temat: Znamie...
Zauważyłam nowe znamiona, choć małe to wyglądają niepokojąco. Moja "uroda" jest taka, że ma sporo pieprzyków, głównie malutkich kropeczek, pojawiały się niespodziewanie. Ale właśnie i pojawiły mi się takie większe wypukłe, oczywiście pokaże mojemu dermatologowi, ale on raczej nie przejrzy mi wszystkich znamion większych, bo co 15 min kolejny pacjent. A chciała bym się umówić na wizytę do dermatologa, który obejrzy znamiona wszystkie większe, te niepokojące.
Czy ktoś może polecić dermatologa np. w MSWiA w Warszawie ?
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-14, 20:44   Temat: Znamie...
Dam znać na pewno, dziękuję za odpowiedź. :)
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-14, 15:38   Temat: Znamie...
Jestem już po zabiegu wycięcia blizny z marginesem. Pod koniec miesiąca mam jechać na zdjęcie szwów. Zapomniałam zapytać o wynik HP kiedy mogę się spodziewać, ale chyba będą badać wyciętą tkankę ? bo nic nie wspomniał chirurg i teraz sie zastanawiam :roll:
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-31, 09:52   Temat: Znamie...
Po wycięciu znamienia, czekałam na wynik aż 5 tygodni, a do gabinetu (gdzie mieli udzielać informacji, czy jest już do odbioru) niestety nie dało rady się dodzwonić, zajęte albo nikt nie odbierał. Ale szukałam innego sposobu, drążyłam i dostałam nr bezpośrednio na patologię i tam miła Pani udzielał mi informacji bez problemu i od razu odbierała. Mam nadzieję, że teraz nie będę tak długo czekać po 14 lutego :)
Dziękuję za wsparcie i rady :papap:

[ Dodano: 2013-01-31, 11:18 ]
Szukałam informacji w internecie i na forum "MAM CZERNIAKA" trafiłam na posty Ś.P bajda84 - są posty od samego początku jej choroby, na przełomie dwóch lat, ponad 100 stron na której są posty jej i innych. Jak ona dzielnie walczyła, jest Bohaterką. Nie chce wrzucać linku, bo nie wiem czy mogę, jak ktoś będzie chciał znajdzie w wyszukiwarce wpisując nazwę i jej nick.
W chwilach załamania myślę o Niej, trzeba walczyć , nie poddawać się...
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 13:55   Temat: Znamie...
Byłam na konsultacji u Dr Rutkowskiego. Pozostało mi czekać na wycięcie blizny i kolejny wynik HP, trzeba myśleć pozytywnie :)
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-24, 13:10   Temat: Znamie...
Mój następny krok to będzie mail do Prof. Rutkowskiego ze skanem wyniku i opisem choroby oraz zapisanie się do niego na wizytę (mam nadzieję, że szybko mi odpisze na maila).

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc :) i za to forum, tu jest bardzo dużo informacji i ma się poczucie, że nie jest się samemu. Bo w moim otoczeniu (na szczęście) nikt nie miał do czynienia z takim "nieprzyjacielem" i nie bardzo wiedzą jak mi pomóc co jest zrozumiałe.
  Temat: Znamie...
Agati

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21163

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-23, 13:43   Temat: Znamie...
jadźka49 napisał/a:
Możesz poprosić o wypożyczenie bloczków do ponownego badania, ale wykonujesz to już na własny koszt.
Moja koleżanka teraz tak robi z wynikiem tarczycy (wynik jest niejednoznaczny i lekraka prowadzącą zasugerowała ponowne badanie w innym miejscu).


Nie wiedziałam, że w ogóle istnieje taka możliwość, dziękuję :)
Chyba najlepszym wyjściem będzie zapisanie się na konsultacje do onkologa i może, rzeczywiście powtórzenie badania HP. Teraz czekałam na wynik 5 tygodni. Teraz zabieg usunięcia blizny mam 14 lutego, mam nadzieje że wynik będzie szybciej niż teraz.

[ Dodano: 2013-01-23, 13:53 ]
Jolana napisał/a:
Cytat:
CYKLINY D1 (+) i HMB45 (+) -czy wartości wychodzą dodatnie w przypadku czerniaka?

Tak.
Dlatego badanie zostało wykonane celem zróżnicowania z czerniakiem.

Jeśli nie jesteś do końca przekonana o rzetelności wyniku badania, to możesz postąpić tak jak poradziła Jadzia.


Dziękuję Wam bardzo za pomoc, muszę to wszystko ogarnąć w głowie jakoś i chce zrobić jak najwięcej, póki można cokolwiek jeszcze zrobić.

Tak szczerze mówiąc, to gdy odbierałam wynik w CO (byłam przed ostatnia wywołana) i czekałam kilka godzin przed gabinetem co mnie dość psychicznie wymęczyło, a jak już weszłam i przedstawiono wynik który jednak nie jest ok, to byłam w takim szoku, że pamiętam piąte przez dziesiąte z tego co do mnie mówił lekarz i pielęgniarka, i nawet nie pytałam o nic, bo miałam pustkę w głowie.

[ Dodano: 2013-01-23, 13:58 ]
Jadziu, a wiesz może jaki jest koszt mniej-więcej zrobienia ponownego badania ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group