1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Agati

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31294

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-16, 22:59   Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
super :-D
  Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Agati

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31294

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-20, 16:35   Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Ja jak poszłam do dermatologa 1,5 roku wcześniej to pani dr kazała mi obserwować i tyle, wspomniała, że takie rzeczy się usuwa jakby się coś działo. Więc obserwowała i tak sobie z tym chodziłam (bo nic się nie działo) do czasu, jak przy pierwszej wizycie u innego dermatologa do którego poszłam z czym innym, przy okazji pokazałam znamię i chwilę później już miałam wypisane skierowanie do chirurga onkologa...

A co ciekawe, nawet ostatnio przypadkiem trafiłam na jakiś program medyczny i było o zmianach skórnych i a propos czerniaka, też padła "książkowa miara", że zmiana powyżej 5 mm...
Skoro jest tyle przypadków czerniaków o mniejszych rozmiarach to dlaczego wciąż jest taki mit i tak się przy tym upierają ? a z drugiej strony trąbią dookoła, że wczesna wykrywalność ratuje życie. Dla mnie w tym aspekcie to się wyklucza, skoro niektórzy nawet nie chcą spojrzeć na mniejsze zmiany pod dermatoskopem .. :roll:
  Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Agati

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 31294

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-20, 12:28   Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Hej,
Przede wszystkim nie bierz tego co Ci powiedział lekarz do siebie. Jeśli nie ma pojęcia o tej dziedzinie medycyny nie powinien się wypowiadać (a skoro -jak piszesz- dopiero Ty stałaś się inspiracją dla niego, żeby wpadł na pomysł zbadania swoich znamion - to mówi samo za siebie na jakiego lekarza trafiłaś, można mu pogratulować, a ręce opadają..). Mamy XXI wiek, a o dziwo są i tacy lekarze, którzy wychodzą z założenia, że znamion lepiej nie ruszać, nie wycinać (stary zabobon).
Nie przejmuj się i głowa do góry! :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group