1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-23, 19:51   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
wiosno... przyjmij prosze moje najszczersze kondolencje....

Mocno Wam kibicowałam.

::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-07, 22:58   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Wiosna czegoś chyba nie zrozumiałam z Twojego wątku ale dlaczego mąż nie może dostać leczenia systemowego ( leki)

Jak opanujecie objawy przerzutow do OUN?

A gamma knife?
Może warto szukać pomocy w Coi w Warszawie?
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-26, 21:43   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Dziękujemy Justyno :)

A tutaj kryteria do Zelborafu- tak jak myślałam przerzuty bezobjawowe do mózgu lub po leczeniu chirurgicznym lub radioterapii.


http://onkologia-online.p...6.24/b/b.48.pdf

podobnie do ipilimumabu :

http://onkologia-online.p..._%5B01092014%5D
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-26, 21:18   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
lekarze nie zawsze zlecają TK głowy jak są objawy, są też tacy czyli CI DOBRZY którzy monitorują pacjenta i zlecają również to badanie oby moc dobrac optymalne leczenie.

Mutacja tak czy owak powinna być zbadana. Zresztą wydaje mi się ze objawowe przerzuty dyskalifikują roznież do Yervoy ale pewności nie mam.

Jeśli po takiej radioterapii będzie poprawa jeśli chodzi o mózg to lekarze chyba mogą podać lek ?

Te obostrzenia wynikając niestety z faktu, że NFZ nie chce refundować nam leków! a to są drogie leki.

Co oznacza ta ocena tego nie wiem- ale tez chętnie sie dowiem.
Na pewno stan ogólny pacjenta a tutaj moze kryc sie duzo rzeczy np. samopoczucie, odżywienie itd. Ja to tak interpretuje.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-24, 22:41   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Gdyby tak było każdy chory na czerniaka powinien położyć się i czekać. ... 😐

Ja też czytałam ale badania z ośrodków i taka radioterapia jako leczenie uzupełniające może prowadzić do całkowitego wyleczenia ( badania z warszawy oczywiście mówimy o konkretnej grupie pacjentow)

Zła odpowiedz jest natomiast w przypadku mózgowia i kości ( tez wnioski z tej pracy)

Na forum jest przykład pacjenta który na "niedzialajacej" chemii przeżył 3,5 roku. ..
Czytajcie publikacje bo to co piszą tutaj ludzie potrafi zdemotywowac 😕

[ Dodano: 2014-10-24, 22:46 ]
Pierwszy wynik z Google to praca o której pisze

Rola radioterapii w leczeniu czerniaka T.Morysinski.

[ Dodano: 2014-10-24, 22:49 ]
A chemia daje odpowiedź podobno w 10-15 % pacjentów ale badań na ten temat nie mam więc trudno stwierdzić ile w tym prawdy
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 82792

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-24, 12:56   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
też czytałam o tej radioterapii... ale nie sugerowałabym się jedna opinią kogoś tam.
Wrzuciłam 2 linki do badań klinicznych. Mojej mamie zaproponowano radioterapie dlatego zaczałam sie tym interesować.

Z tego co się orientuje ( nie jestem lekarzem) radioterapii w przypadku Twojego męża złagodzi dolegliwości przerzutów.

Natychmiast powinno być zrobione badanie mutacji BRAF. Jeśli będzie obecna lekarze powinni podać zelboraf. jeśli nie ten drugi lek Ipi..... [IPILIMUMAB] dop. admin


Sa na forum przypadki osób które po radioterapii nie miały nawrotów. Niestety w przypadku mózgowia sprawa jest bardziej skomplikowana.

Trzymam kciuki!

[ Dodano: 2014-10-24, 12:58 ]
www.termedia.pl/Journal/-...lename=Rola.pdf

www.lekarzonkolog.pl/publikacje/7177.pdf

Badania z ośrodków.

PO radioterapii można pomysleć o gamma knife i o leczeniu systemowym.

[ Dodano: 2014-10-24, 13:01 ]
niestety to nie są te linki :/

musisz wygoglowac samodzielnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group