1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-10, 08:16   Temat: Proszę o wyjaśnienie
Kset Kochana ! Super ,że mama dobrze reaguje na perukę -tym bardziej ,że wiesz sama jak zareagowała na wypadanie włosów :/ Oby i w tygodniu były takie ,,niedziele'' spokojne i .... ,,normalne'' :) I bardzo dobrze,że spotyka się z koleżankami... niech plotkują smieją się ....to zapewne dobrze jej robi. Tobie nie może powiedzieć o wszystkich swoich obawach lękach ,ponieważ chce Cię chronić. A koleżance może się wygadać i pewnie jej samejej jest wtedy lżej....

kset79, A Ty się tak nie stresuj,wszystko potrzebuje czasu. WIem ,że najłatwiej się pisze czy mówi a inaczej się przeżywa ... Ale musisz być teraz silna i opanowana. Dbaj o swojego pociechy bo nie możesz ich zaniedbać ale również i...o SIEBIE ... O tym nie zapominaj. PAMIĘTAJ! Twoja siła to siła Twoich bliskich!
kset79 napisał/a:
DLACZEGO zachorowała ..... czemu los chce mi ją odebrać,


To jedno z najtrudniejszych pytań ,na które... NIESTETY nikt nie zna odpowiedzi. Można by było napisać WIDOCZNIE LOS TAK CHCIAŁ...ale...po co?! Dlaczego?! Ktoś mi kiedyś napisał,że wszystko co dzieje się w naszym życiu nie dzieje się bez przyczytny a wszystko co nas złe spotyka będzie nam wypłacone z nawiązką w DOBRZE.... Czy jest w tym prawda?! Nie wiem....pokaże czas...pokaże życie...

Życzę Mamci dużo zdrowia i NAJLEPSZYCH wyników. A Tobie sił spokoju i odpowiedzi na wszystkie dręczące CIę pytania. Ściskam :*
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-06, 13:51   Temat: Proszę o wyjaśnienie
Nie pozwól się im zbyć. Nic im się nie satnie gdy załatwią lub jeżeli pomogą Ci w załatwieniu pomocy.... bądź twarda i stanowcza. Pamiętaj,że taka pomoc się Wam należy!

Sciskam i życzę Ci wielu sił!
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-06, 10:49   Temat: Proszę o wyjaśnienie
kset79, tak jak pisze absenteeism, jest to opieka lekarza ,pielęgniarki w naszym przypadku była to również pomoc ,która była bardzo potrzebna księdza oraz psychologa.

Są to zazwyczaj ludzie z wielkim sercem ,którzy znają się na tym co robią.
POMOGĄ a nie ZASZKODZĄ wierz mi!

Powiedz lekarzowi,żeby wystawił Wam takie skierowanie ... Gdzies w Waszym mieście znajduje się takie hospicjum?
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-05, 23:31   Temat: Proszę o wyjaśnienie
KSET

Dziś przeczytałam mądre słowa . Pozwól,że Ci je przytoczę :
,,Śmierć nie zna się na dobrym wychowaniu-robi co chce,nie pytając nikogo o zdanie.''

I taka jest prawda. Musisz się przygotować na tyle ile to możliwe na to,że Twoja mam odejdzie. Wiem,że nie jest to łatwe ... Nie cały miesiąc temu straciłam mamę. Przegrała walkę z tym wstrętnym rakiem.

Do dziś jestem zagubiona i nie mogę pojąć dlaczego jej nie ma.

Bardzo mi przykro ,że nie udało sie Wam wygrać z tą chorobą,że tracisz mamę.
Najważniejsze jest teraz to,żeby nie cierpiała.
A Tobie życzę wiele sił :(
Płaczę gdy czytam co piszesz... Zbyt świeża rana jest w moim sercu by coś racjonalnie i mądrze Ci podpowiedzieć. Bo tak wiele chciałabym napisać ...a tak mało potrafię wydobyć słów jak bardzo mi przykro ,że kolejna.........MAMA odchodzi. :(

Ściskam się bardzo mocno do serca!
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-01, 18:38   Temat: Proszę o wyjaśnienie
kset79, Wpadam by życzyć Wam samych NAJLPESZYCH wieści w Nowym Roku oraz dużo dużo zdrówka jak i sił oraz wytrwałości. !!!!

Dobrze,że mama jest nastawiona i przygotowana na wypadanie włosów. Nie dziw się ,że jest jakaś tym faktem przytłoczona. Widzi co się dzieje a jak dla każdej kobiety włosy to symbol kobiecości.
Mojej mamci również wypadły włosy (nie zdąrzyły wszystkie) ale sporo. Mama się ucieszyła ,ponieważ wcześniej długo na ten temat rozmawiałyśmy. Miałam razem z nią nosić perukę ,nie zdąrzyłyśmy niestety nawet przymierzyć... Ja ogoliłam cały jednej bok by pokazać mamie,że to TYLKO włosy i,że one odrosną. Poprawiło to mamie humor-śmiała się... :)

Trzymaj się dzielnie i nie zamarwiaj się tym,że mama chce wyprostować swoje sprawy... Jeżeli to dla niej ważne niech tak zrobi. A Ty się ciesz ,że ma na to siłę i chęć.
Pozdrawiam.
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 19:58   Temat: Proszę o wyjaśnienie
kset79,

Wiesz co...to chyba dobrze,że mama chce walczyć,że się nie poddaje i nie załamuje!
Gorzej by było gdyby była zrezygnowana ...!!!

Wspieraj ją w tym -pokaż ,że i w Tobie jest siła do walki i działania.!!!

Myślami jestem z Wami.!!

Brawo dla Mamusi-mądra z niej kobieta!

[ Dodano: 2010-12-27, 19:59 ]
Peti napisał/a:
pomagasz mamie- sama mama powiedziała, że jesteś silną osobą. I ta siła udziela się napewno Twojej mamie. I w tym jej pomagasz. Twoja siła to jej siła.



A Tu PETI napisała same mądre słowa!!! Bardzo dobry przykład dla wszystkich,którzy pomagają bliskim w walce z chorobą!
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-17, 18:52   Temat: Proszę o wyjaśnienie
kset79,

:brav: Mądra kobitko!!!! Masz w 100% racje. Nie raz będą chwile załamania. Chwile smutku łez i rozpaczy!!! Ale teraz MUSISZ a bynajmniej POWINNAŚ być silna. By dać mamie jak najwięcej wsparcia miłości pomycnej dłoni. Przyjdą chwile gdy mama będzie potrzebowała córki,pielęgniarki i przyjaciółki.... POSTARAJ SIĘ BYĆ NIĄ....

Będzie Ci lżej gdy będziesz wiedziała,że jesteś bardzo pomocna,a MAMCIA-dla niej będziesz DUMĄ!!!! :)

Ściskam.....
  Temat: Proszę o wyjaśnienie
owcaMarta

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 31720

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-15, 17:19   Temat: Proszę o wyjaśnienie
kset79,

Witam i od razu piszę,że bardzo mi przykro ,że i Wy się tu znaleźliście.... :/
Ta choroba nie niesie ze sobą wyzdrowienia. Moja rada-BĄDŹ PRZY MAMIE !!!!!

Łap najcenniejsze chwile....
Ściskam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group