1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak esicy
Armando123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-08, 14:49   Temat: rak esicy
Teoretycznie rzeczywiście w raku jelita grubego istnieje szansa, że przerzuty do wątroby będą jedynymi, czyli, że nowotwór nie rozsiał się po całym organiźmie.

Jeżeliby chemioterapia okazała się skuteczna i można by przeprowadzić resekcję chirurgiczna tych zmian to istnieje szansa na wieloletnie przeżycie.

Chociaż nie da się ukryć, że przy przerzuty w wątrobie sugerują wysokie zaawansowanie choroby.

Jedno jest pewnie trzeba walczyć.

U mojego taty chemioterpia zadziała zmniejszając przerzuty na wątrobie, niektóre o 50, 70%. Ale niestety nic więcej nie dało sięzrobić. Gdy chemia przestała działać choroba zaczęła postępować błyskawicznie,
  Temat: rak esicy
Armando123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-07, 12:14   Temat: rak esicy
Niestety obraz zmian sugeruje z dużym prawdopodobieństwiem przerzuty do wątroby. Wątroba jest najczęstszym miejscem gdzie lokalizują się przerzuty z raka jelita grubego.

Niestety w takiej sytuacji nie ma możliwości trwałego wyleczenia. Prawdopobnie tata będzie leczony teraz chemioterapią. Będzie to leczenie paliatywne, mające na celu przedłużenie życia.

Jednak każdy przypadek jest inny, każdy organizm inaczej reaguje na chemię, więc ciężko mi powiedzieć ile Wam zostało czasu. Mój tata przeżył rok od diagnozy z masywnymi przerzutami w wątrobie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group