1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-02, 19:30   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
Zaproponowali mi 480mg co 4 tygodnie, zamiast 240mg co 2tygodnie. Odmowilem? bo boje sie wiekszej toksycznosci. Co sadzicie o tych 480 co 4tyg?


To sposób dawkowania, który też rozpatrywano w leczeniu mojej mamy. Ale ostatecznie mama została przy starych zasadach, czyli kurs co dwa tygodnie.
Jej znajomi z leczenia takie rzadsze dawkowanie sobie chwalą, bo mniej dojazdów... więcej odpoczynku po podaniu leku.

Pozdrawiam i życzę jeszcze lepszej odpowiedzi na leczenie.
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-23, 10:48   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
13 miesięcy brania leku i dalej częściowa regresja!! mała, bo 3mm w 3 miesiące ale szok, ze dalej działa. Lekarze chyba sami zdziwieni;)

Taki szok niech towarzyszy Ci jak najdłużej :)

Cieszmy się, że lek działa i są pieniążki (i to nie małe) na jego podawanie.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-21, 11:34   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Oby tych objawów ubocznych było jak najmniej, a pozytywów jak najwięcej.
Powodzenia w dalszym leczeniu.

Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-20, 16:28   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
Zmienilo sie cos i mialem do wyboru, albo 240 mg co dwa tygodnie lub 480 mg co 4tygodnie. Ja wybralem 240 co dwa tygodnie. Wczesniej bylo 3mg/kg


No właśnie, zmieniło się i tak do końca nie wiem, dlaczego tak się stało.
To chyba jakieś polecenie z góry :?:
A jak się czujesz po wlewach? czy odczuwasz jakieś skutki uboczne? Jak twoje wyniki krwi (bo na pewno są dokładnie analizowane podczas wizyty)?

Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-19, 16:02   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
No widzisz... cierpliwie na to doczekałeś i oby było jeszcze lepiej :)

Ile dostajesz nivolumabu w kroplówce? Czy dawka jest uzależniona od Twojej masy ciała?

Pozdrawiam
Armands

PS. Tam gdzie leczy sie moja mama, większość pacjentów aktualnie dostaje potrójną ilość leku (3x160 mg), w stosunku do tego co dostawali wcześniej.
Mama (wyjątkowo) dostaje tylko 240 mg.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-04, 18:31   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
Jest regres! Dwa guzy zmniejszyly sie o polowe, a trzeci sie powiekszyl-lekarze traktuja go jako pseudoprogresja guza czyli limfocyty t otoczyly mocno guza i stad ten wzrost. Oby tak dalej...glowa czysta..

:uhm!:


No widzisz, cierpliwości trochę i są efekty. Obyś w kolejnym badaniu był jeszcze bardziej szczęśliwy. Powodzenia!

Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-14, 11:25   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical, Maja mama też dostawała Clamastinum, ale ten lek bardzo ją "przymulał" i wobec braku objawów alergicznych zadecydowano o odstąpieniu podawania.

Co do zanikających guzków, to pewno już niedługo będziesz miał badania obrazowe i życzę Ci, aby tak było.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-05, 13:27   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
Czy jak robia tomograf klatki i jamy brzusznej to przeswietlaja rece? Wyczulem na zgieciu reki stwardnienie i nie wiem czy to nowe czy moze bylo ale chyba nie robia rak bo mam je uniesione w gorze w trakcie badania ? nad glowa przeciez:)


Nie nie robią.
Guzki na kończynach (w wypadku mojej mamy - na nogach) są kontrolowane badaniem USG.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-23, 16:26   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical, Tak szybko nie rezygnują... i Ty też bądź optymistą!

To prawda, że stopień odpowiedzi na lek jest różny. Podobnie jest ze skutkami ubocznymi. U jednych przebiega to łagodnie, inni mają problemy. To lek bardzo powiązany z systemem immunologicznym i mimo wszystko w naszych polskich warunkach to nowość. Dlatego też historii osób leczonych nivolumabem jest zbyt mało, aby mieć pełnię porównania.
Z grupy mojej mamy ktoś tam odpadł, ale spora gromadka odlicza się co dwa tygodnie i kontynuuje dalsze leczenie.

Życzę efektów i serdecznie pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-23, 06:03   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical, w wypadku mojej mamy, to pierwsze efekty były po 6 wlewie, czyli po 12 tygodniach. Wtedy po raz pierwszy w opisie pojawiła się REGRESJA.
Dokładniejsze dane znajdziesz w wątku mamy (strona nr. 2)

http://www.forum-onkologi...-vt13946,15.htm

Pozdrawiam... i życzę podobnego, albo i lepszego wyniku.
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-04, 20:00   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical napisał/a:
Dzieki bede uwazal. Co myslicie o suplementacji w trakcie. Np. wlewy z wit C? albo np.rutinoskorbin czy cos?


Nie rób nic bez zgody lekarza prowadzącego, bo nigdy nie wiesz, czy to nie zakłóci efektu leku.

Moja mama jest leczona nivolumabem i przed każdym podaniem leku musi się "spowiadać" lekarzowi prowadzącemu.
Każda informacja o lekach, które bierze na inne dolegliwości ma znaczenie.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Armands

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-22, 09:22   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Moja mama jest w programie lekowym z zastosowaniem nivolumabu, i warunkiem dostania się do programu, było uzyskanie zaświadczenia o braku możliwości chirurgicznego usunięcia guzków przerzutu czerniaka.
Bez tego nie ma możliwości zakwalifikowania się do immunoterapii.

Pozdrawiam
Armands
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group