1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Basia2000

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28120

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-24, 13:27   Temat: Rak trzonu macicy
Celestyno, skutki uboczne chemioterapii będziesz jeszcze odczuwać, mój mąż jest dziewięć miesięcy po terapii i jeszcze go trzymają objawy podobne do Twoich. Z tygodnia na tydzień jest lepiej i u Ciebie będzie podobnie, jakiekolwiek suplementacje uzgadniaj z lekarzem onkologiem. Pewnie będziesz miała zalecone co trzymiesięczne kontrole w pierwszym roku po leczeniu, to rutynowe postępowanie. Cieszę się ogromnie z wyników Twoich badań obrazowych i gratuluję. Będzie dobrze, dbaj o siebie i trzymaj się dzielnie.
Pozdrawiam gorąco.
Barbara
  Temat: Rak trzonu macicy
Basia2000

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28120

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-10, 09:56   Temat: Rak trzonu macicy
Celestyno
Gdłowa do góry, masz myśleć, że ta zmiana to zrost, a jak nie daj Boże co innego, masz do wykorzystania jeszcze inne schematy leczenia. Nie myśl również o skutkach ubocznych podanego leku, jest tak jak piszesz, nawet na niewinnych tabletkach przeciwbólowych jest pełno ostrzeżeń. Mój mąż też przyjął czynnik wzrostu i nie było kompletnie żadnych skutków ubocznych, podobnie jak u Ciebie wyniki badań były graniczne, ale zapobiegliwa i skrupulatna lekarka zleciła podanie, gdyż był przed profilaktycznym naświetlaniem mózgowia i nie chciała, aby ewentualny spadek parametrów spowodował przesunięcie w czasie bardzo ważnej terapii, podobnie jest u Ciebie przed Tobą jeszcze wlew chemii i lepiej zapobiec i jak najmniej ryzykować.
Sciskam i pozdrawiam.
Barbara
  Temat: Rak trzonu macicy
Basia2000

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28120

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-09, 14:50   Temat: Rak trzonu macicy
Celestyno
Niedobór neurocytów jest częstym skutkiem ubocznym podczas leczenia cytostatykami, mój mąż też doświadczył tego, co do zastrzyku powinnaś sobie poradzić, pewnie aplikowałaś sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe po operacji, więc dasz radę, a jak masz naprawdę obawy i blokadę, ja miałam w swoim przypadku, robiłam mężowi, robiłam mamie, tacie, a sobie nie dałam rady, więc robiła mi sąsiadka, która jest pilęgniarką. Myślę, że możesz spokojnie udać się wieczorem na jakąś pomoc dorażną w pobliżu miejsca zamieszkania i pielęgniarka nie odmówi. Znam przypadek wyjścia z choroby, o której piszesz, mojej znajomej mama żyje dziesięć lat i ma się dobrze, jej leczenie to była operacja i radioterapia, chemioterapii nie miała. Bądż dobrej myśli.
  Temat: Rak trzonu macicy
Basia2000

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28120

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-09, 11:37   Temat: Rak trzonu macicy
Celestyno
Skoro Twój lekarz nie umiał precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje pytanie o tkankę w TC, to na jakiej podstawie "pocieszył" Ciebie? Spytałaś o to? Badania obrazowe to cenna i bardzo pomocna diagnostyka, ale wierz mi, ze nie zawsze niejednoznaczne wyniki są na niekorzyść pacjenta, tak było w przypadku mojej mamy, gdzie rezonans magnetyczny wykazał zajęte przez nowotwór przymacicza, a nie były i w przypadku mojego męza TK wykazało progresję w płucach, a PET na to nie wskazał.
Pozdrawiam serdecznie
Barbara
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group