1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: obciążenie genetyczne
DorotaP

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6481

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-10-07, 18:46   Temat: obciążenie genetyczne
izuskat napisał/a:
mojej mamy rozpoznano "przerzuty niskozróżnicowanego raka do węzłó chłonnych szyi, ogniska aktywnego procesu rozrostowego o charakterze złośliwym


Zapytaj ewentualnie o skierowanie do genetyków przez onkologa mamy.
Jeżeli mama leczy się w Centrum Onkologicznym to genetycy mają tam pracownie i można dopytać o formalności.
Badania można też wyk. prywatnie (płatne)
  Temat: obciążenie genetyczne
DorotaP

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6481

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-10-03, 17:36   Temat: obciążenie genetyczne
http://www.genesis.pl/strona/42

Można tutaj poczytac.

To czy jesteście obciązeni genetyczne ocenia genetyk na pierwszym spotkaniu. Sporządza drzewo genealogiczne na którym wprowadza członków chorych na raka. Analizuje to i ocenia czy i kogo trzeba przebadac.

Np. u nas gdzie
syn (po leczeniu naczyniaka)jest genetycznie obciązony ze strony 4 dziatków + ojca - genetyk określił, że w tym przypadku nie dziedziczy żadnych zmutowanych genów odpowiedzialnych za powstanie nowotworu. To jednak do badań wysłał mnie i nie wyszły żadne zmutowane geny.
Nie znaczy to, że na raka nie zachorujemy.

Ale jeżeli chcecie takie badania zrobic to trzeba miec skierowanie, zapisac się do genetyków i czekac na wizytę(nam takie skierowanie dał onkolog dziecięcy syna).

Ja jednak raczej zwróciłabym uwagę na profilaktykę np. Rtg płuc , Usg brzucha, mamografia itp.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group