1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: marcelina007 - komentarze
DulceAmargo

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 24409

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-26, 14:44   Temat: marcelina007 - komentarze
Olu, pewnie mnie administratorzy zastrzelą, że odpowiadam tutaj o diecie :P ale załączę informacje, które dostałam od dietetyczki.

Oczywiście produkty powinny być jak najmniej przetworzone, bez konserwantów, barwników, soli, drożdży. Cukier lepiej ograniczyć, ale to głównie żeby nie nabawić się cukrzycy lub otyłości, zdaniem dietetyczki nie są prawdą powtarzane zdania, że nowotwór żywi się cukrem - my stosujemy ksylitol, jest zdrowszy i ma działanie przeciwpróchnicze przy okazji. No i częściej produkty o niskim indeksie glikemicznym niż wysokim.
Do picia polecany jest napój likopenowy np. Lyco Life, nawet dobry (likopen jest substancją znajdującą się m.in. w pomidorach, więcej po ugotowaniu, która ma działanie przeciwnowotworowe).
Jeżeli się smaży, to na oleju rzepakowym tłoczonym na zimno (zdrowy dla osób z naszej strefy klimatycznej).
Powinno się ograniczyć czerwone mięso do bodajże 3 lub 5 porcji tygodniowo (np. szynka do kanapki to jedna porcja).
Można stosować np. ostropest plamisty wzmacniający wątrobę.
Moja mama stosuje też pastę Budwigową (twaróg, jogurt, olej lniany), na jej bazie można przygotować fajne sosy, dodatki do potraw np. z czosnkiem niedźwiedzim do warzyw albo z jagodami goji lub cynamonem do owoców (np. upieczonych z kaszą jaglaną).

Zdrowa dieta to naprawdę skarbnica smaków i nowych pomysłów, moja mama na początku była przerażona "co ja teraz będę jadła :o? wszystko jest niewskazane :o", ale poznając nowe produkty można się zainspirować i odkryć jedzenie na nowo.

Ale oczywiście trzeba pamiętać, żeby nie dać się zwariować, pewne produkty warto ograniczyć, ale nie jest tak, że trzeba połowę dotychczasowego jadłospisu wyrzucić do śmieci!
Poza tym stosując różne zioła czy leki pochodzenia roślinnego trzeba koniecznie pamiętać o zażywanych lekach i skonsultować wszystko z lekarzem, żeby nie doprowadzić do interakcji farmakologicznych!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group