1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-31, 18:23   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Szczerze współczuję :-(

Mnie to rowniez czeka na dniach ;( to wszystko jest takie trudne... życzę Tobie i nam wszystkim siły, żeby to wszystko przetrwać...
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-25, 22:58   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971 napisał/a:
Dzisiaj był już problem z połykaniem więc rozkruszyłam i podałam.
Trzeba by chyba też pomyśleć nad lekami podawanymi dożylnie lub systemy transdermalne, skoro są problemy z połykaniem
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-25, 00:52   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
madzia1971 napisał/a:
Niestety nie wiemy gdzie ma przerzuty ponieważ po napadzie padaczkowym nie wróciła już do stanu przed napadem.
Niestety napady padaczkowe nie pozostają bez skutków...
madzia1971 napisał/a:
To wszystko bardzo szybko się pogarsza aż trudno uwierzyć w to jak bardzo.
Dla mnie też to niewiarygodne jak szybko postępuje choroba i jak nagle przerzuty do mózgu dają objawy (moja mama jednego dnia nie miała żadnych objawów neurologicznych, a następnego nagle dostała zapaści z utratą świadomości i dopiero wtedy wyszło że jest guz w móżdżku).
madzia1971 napisał/a:
Ma wysokie ciśnienie 180 na 120 i cierpi na bezsenność.No i momentami jest niesamowicie pobudzona.
Czy siostra dostaje jakieś leki obniżające ciśnienie, może przeciwobrzękowe? U mojej mamy objawy początkowo były spowodowane nie samymi zmianami (zmiany były zbyt małe żeby powodować takie skutki), a właśnie obrzękami wokół guza, więc wylądowała w szpitalu na neurologii i dostawała sterydy przeciwobrzękowo. A z jakim lekarzem się kontaktujesz w sprawie aktualnie przyjmowanych leków? lekarzem hospicyjnym? rodzinnym?
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-24, 22:39   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Teraz juz w ogóle nie ma świadomości, a kiedy miała zupełnie wyparła chorobę z pamięci, cały czas robiła plany na przyszłość kiedy już wyjdzie ze szpitala, jak zmieni swoje życie... To była strasznie smutne słuchać tego wszystkiego mając świadomość, że to nigdy nie nastąpi... Kilka razy lekarze i ja mówiliśmy jej, że ma przerzuty, ale wypierała, całkowicie zapominała, objawy brała za działanie niepożądane leku, więc już potem nie miało sensu wyprowadzanie jej z błędu... Nawet powiedziała, że jakby wiedziała, że już nic dobrego ją nie czeka to by się załamała...

A w jakiej części mózgu siostra ma przerzuty?
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-24, 22:13   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Nikt niestety nie odpowie na to pytanie...

Madziu, ja rozumiem co czujesz ponieważ u mojej mamy w styczniu również pojawiły się przerzuty do mózgu, ciężko jest patrzeć na to co z człowiekiem robi uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, jak stopniowo zanikają różne funkcje i odruchy... Teraz najważniejsze, żeby zapobiec bólom...
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-07, 23:49   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
to moze wizyta u neurologa? rezonans mozgu?
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-03, 19:14   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
A rozmawialiście o nasileniu tych działań niepożądanych? Co lekarz powiedział? Skoro wysypka jest wszędzie itd, to nie rozważa zmniejszenia dawki?

Trzymam kciuki żeby Zelboraf zadziałał!
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-31, 15:31   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Moja mama przy Zelborafie miała co 28 dni badanie krwi, ekg i dostawała kolejną dawkę leku, TK co 2 miesiące.

Moja mama miała bardzo dużą wysypkę na całym ciele, bardzo silna reakcja (lekarze w Poznaniu powiedzieli że aż tak dużej jeszcze nie widzieli) więc miała podane sterydy i dawkę zelborafu zmniejszoną do 3 tabletek. Na skórę pomagało smarowanie olejem kokosowym (również znacznie poprawiło cerę bo po pewnym czasie pojawiły się takie jakby zrogowacenia itd.).
  Temat: Czerniak złośliwy tułowia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 28063

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-30, 23:18   Temat: Czerniak złośliwy tułowia
Bóle brzucha, biegunki, bóle stawów i kości mogą być jak najbardziej działaniami niepożądanymi Zelborafu, na szczęście te działania z czasem ustępują :)

Zgadzam się z Wiosną, że nie może tak boleć, hospicjum musi tutaj pomóc ustalić odpowiednią terapię przeciwwbólową. Moja mam na przykład idzie teraz na kilka dni na oddział hospicyjny właśnie w celu ustalenia odpowiednich leków p.bólowych, żeby opanować bóle, żeby mogła w miarę spokojnie egzystować w domu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group