1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59131

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-05, 10:21   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Śledziłam blog Kuby (niestety niewiele czasu poświęcam na blogi, bo mam go zwyczajnie za mało - jednak ten blog przeczytałam w całości). Już wczoraj odkryłam wpis o śmierci Kuby - spodziewałam się takiego obrotu sprawy, jednak...
Blog Kuby był (jest) dla mnie wyjątkowy. Tak jak jego Autor.
Żałuję, że nie mogłam poznać Jakuba osobiście.

Oddaję ukłon Kubie i jego Bliskim.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59131

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-03-27, 12:15   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
anetaaneta napisał/a:
Ale cuda przecież się zdarzają, prawda?

Nie. Przynajmniej w dziedzinie medycyny.
Zdarza się natomiast - tu nawiązuję do onkologii - rzadko spotykany przebieg nowotworu danego rodzaju w danym stopniu zaawansowania klinicznego. Wystarczy jednak znać trochę biologię nowotworów i złożoność procesów wpływających na ich rozwój, progresję, remisję - by nietypowego przebiegu choroby onkologicznej nie nazywać cudem.
Trzeba mieć również świadomość, że spore odstępstwa od przeciętnego czasu i sposobu przebiegu choroby zdarzają się rzadko lub bardzo rzadko.
Bezpieczniej jest zatem uzbroić się w broń, która pomoże przetrwać to, czego realnie możemy się spodziewać. Liczenie na "cuda" może niestety bardzo rozczarować.. (tak czują się po czasie osoby, którym "cud" obiecał 'bioenergocudotwórca', 'głos', 'sprzedawca ziela leczącego wszelkie choroby' etc.).
Najlepszy sposób na przetrwanie i skuteczną walkę to dobrze poznać przeciwnika. Znajomość procesów towarzyszących przebiegowi nowotworów złośliwych pozwala na jeden z wiodących wniosków: tu miejsca na cuda niestety nie ma.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group