1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca-żywienie +hiponatremia
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7297

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-05-16, 21:37   Temat: rak płuca-żywienie +hiponatremia
Hiponatremia u chorych na nowotwory złośliwe występuje najczęściej w przebiegu drobnokomórkowego raka płuca i spowodowana jest zespołem SIADH.
Może stać się bezpośrednią przyczyną zagrożenia życia.

Podstawowe leczenie to leczenie przyczynowe - a więc onkologiczne. Jeśli mówimy o drobnokomórkowym raku płuca, to istnieje duża szansa na to, że chemioterapia częściowo lub całkowicie zniweluje problem hiponatremii.
Tymczasem jednak bezwzględnie należy stosować się do zaleceń lekarskich tak w zakresie ilości jak i rodzaju przyjmowanych płynów.

Anula 13 napisał/a:
Na forach o żywieniu w tej strasznej chorobie czytałam o konieczności spożywania sporej ilości płynów np soków z buraków

O soczkach z buraków i im podobnych 'domowych' pomysłach mowa była np. » tutaj « oraz » tutaj «.

Nutridrinki można stosować pomocniczo u chorych wyniszczonych, z dużą utratą wagi i/lub mających problemy z połykaniem pokarmów stałych.
Nie warto ich włączać na własną rękę, bez konsultacji z onkologiem prowadzącym, do diety chorego z zespołem SIADH, u którego nadmierna ilość przyjmowanych płynów może spowodować obrzęk mózgu i zgon.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group