1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-24, 11:37   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
jagusia napisał/a:
Mam prośbę, informacja od Adminisratora na temat operacji tarczycy w CO w W-wie może mogłaby być zamieszczona w temacie :" Centra Onkologii, szpitale, leczenie."

Skopiujemy.

jagusia napisał/a:
Mam też pytanie o prawną stronę zaplanowanych rozwiązań. Nie wyraziłam zgody na przekazywanie mojej historii choroby innym lekarzom, ani innym szpitalom. Dostałam skierowanie do CO i tam mnie konsultował chirurg onkolog. Czy to zgodne z prawem i dopuszczalne, żeby moją dokumentację medyczną przejął inny szpital bez mojej zgody?

To jest bardzo uzasadnione pytanie. Natomiast sądzę, że nie ma w tej sytuacji racji bytu ponieważ właśnie połączono CO-I z IHIT. Stały się jednym ciałem prawnym i teoretycznie organizacyjnym.
Oczywiście stało się to w konkretnym celu (według mnie dobro chorych jest tu na ostatnim miejscu i nie miało ono na ten ruch żadnego wpływu), jednak to już nie dotyczy niniejszych dywagacji.
Czasem nietrafne, o złym celu - często stricte personalnym - decyzje "polityczne" krzywdzą chorych.
Raz - należy się jakoś w nich odnaleźć i natychmiast tych chorych zabezpieczyć.
Dwa - zaprotestować i nie dać temu społecznego przyzwolenia.

Odnośnie pkt. 1 - polecam Wam zmianę ośrodka. Nawet kosztem dodatkowego oczekiwania.
Informuję, że w IHIT nie będą operowały te same osoby co w CO-I. Mam również uzasadnione i poparte dowodami obawy, że "nowe" osoby nie mają tych kompetencji, które miały poprzednie.

Nie chcę nazwać tego wprost - ale gdyby dotyczyło to mnie, zmieniłabym ośrodek. Proponuję Gliwice. Tu chodzi o Wasze życie.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-20, 23:53   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Dziękuję za zgłoszenie posta jagusi.

Drogie Panie, niestety potwierdzam informację i już ją wyjaśniam.

NFZ nie ma z tym nic wspólnego.
Od 2000 r. istniał w CO-I Oddział Chirurgii Endokrynologicznej, którego głównym twórcą był Dr Grzegorz Luboiński. Oddział ten zatrudniał unikalny zespół doskonałych i bardzo doświadczonych chirurgów-onkologów endokrynologicznych, a od trzech lat laryngologa - zgodnie ze standardami europejskimi.
Oddział ten włączono w ostatnich latach do Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi, zgodnie z zasadą leczenia nowotworów narządowo (tarczyce należą do nowotworów głowy i szyi). Wszystko funkcjonowało tak jak przedtem.

Ostatnio jednak znów wydzielono Oddział Chirurgii Endokrynologicznej z Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi, a kierownictwo temu oddziałowi przekazano zupełnie nowej osobie, dotychczas w warszawskim CO-I nie leczącej chirurgicznie nowotworów tarczycy (osoba z innego miasta, nie mająca specjalizacji z chirurgii onkologicznej, a jedynie z chirurgii ogólnej oraz endykronologii). Osoba ta faktycznie ma zawiadywać operacjami tych chorych w innym instytucie - IHIT (Instytucie Hematologii i Transfuzjologii), przykro mi, ale nie wiem, co może on mieć wspólnego z nowotworami nie układowymi, a narządowymi. Prócz osoby dyrektora (obydwu instytutów).
Ostatnio kazano też przekazać historie chorób osób czekających na operację do działu ekonomicznego CO-I i planowane są "rekonsultacje".
Według lekarzy z CO-I chorzy traktowani są teraz przedmiotowo, o niczym nie informowani, a całości przyświecają inne cele.

Bardzo mi przykro, że przekazuję te informacje (przed chwilą potwierdzone mi przez lekarzy z CO-I).
O nieprawidłowościach w decyzjach aktualnej dyrekcji CO-I (np. o przydzielaniu kolejnych stanowisk kierowniczych lekarzom z miasta, z którego pochodzi dyrektor - NIE z Warszawy) zostały już jakiś czas temu poinformowane odpowiednie organy państwowe.
W najbliższym czasie planuję wystosowanie prośby o wysłuchanie mnie w zakresie Waszej sytuacji przez Premiera RP. Niestety Minister Zdrowia nie słucha: http://www.forum-onkologi...ghlight=#173341 - i obawiam się, że wiem dlaczego.
Działania wyjaśniające w tej sprawie prowadzi m.in. Prokuratora w Warszawie.

Nie wiem co Paniom doradzić. Chyba jedynie zmianę ośrodka leczącego.
Polecam Instytut Onkologii w Gliwicach.
W razie gdybym zdobyła nowe informacje - powiadomię o tym tutaj.


Magdalena Kręczkowska
Prezes Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group