1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-12, 19:36   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Chabrowa :) ,
doszłam do wniosku, że chyba nie ma specjalnego sensu zastanawiać się nad dietą. Jem to, co lubię, staram się tylko nie przesadzać. Będzie dobrze :) . Dzięki za kciuki.

Ty nie zapominaj o sobie, mimo ciężkich chwil, jakie teraz przeżywasz. Masz dwoje dzieci, jesteś dla nich tak, jak Twoja Mama dla Ciebie - najukochańsza i najważniejsza.
Pozdrawiam Cię :heart:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-07, 20:37   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Chabrowa, sonia21,
dzięki za info. Tak, staram się przyzwyczajać do brania go regularnie, wieczorem. Może niektóre skutki uboczne mające ewentualnie mnie dopaść prześpię [usmiech] . Najbardziej jednak boję się, że mogą pojawić się bóle kości. Mam spore kłopoty z kręgosłupem (na całej długości, ale głównie lędźwiowym). Już teraz daje mi się nieźle we znaki. Nie wiem co zrobię, jak ból stanie się większy |bezradny| .
Cały czas zastanawiam się nad dietą |hmm| .

Pozdrawiam Was :heart:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-06, 19:41   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Witam,
w jednym z postów wspomniałam, że lekarz przypisał mi tamoxifen. Mam pytania w związku z tym:
- czy istotna jest pora w ciągu doby (rano czy wieczór) przyjmowania leku,
- czy powinno się stosować jakąś dietę - wykluczenie z niej roślin zawierających odpowiedniki
estrogenów, np.: brokuły, cebula, ciecierzyca, czosnek, fasolka szparagowa, jabłka, otręby,
owies, ryż, siemię lniane, soja, soczewica, owoce pestkowe, orzechy, olej np. lniany,
- po jak długim okresie terapii tym lekiem można odczuć pierwsze efekty uboczne (lista jest
dość długa).

Może macie jakieś inne wskazówki, bardzo proszę o odpowiedź.
Dziękuję, pozdrawiam.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-04, 14:32   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Masz rację Richelieu, radość nie trwa wiecznie. Mam nadzieję, że jak najdłużej nic jej nie zmąci.

Dziękuję za opinie i porady.
Nie żegnam się, bo zamierzam zaglądać na forum.

Serdecznie pozdrawiam :papap:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-04, 12:46   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Dziś byłam u onkologa. Wizyta dotyczyła formy terapii uzupełniającej. Jest to terapia tzw. celowana, będę przyjmować tamoxifen-EGIS 20 mg. Wg lekarza jest to wystarczające leczenie mojego przypadku.

Czy mogę być już spokojna i czuć się wyleczona ? ;)
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-28, 19:23   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Richelieu, miałeś rację - odnalazłam swój wynik badania receptorów - po nitce do kłębka :) .
Poniżej wyniki badania:

Receptory steroidowe i HER 2:
ER PS5 IS3 ER~90 (%)
PgR PS4 IS2 PgR~50 (%)
HER2 2+ FISH

Badanie molekularne:
śr. liczba HER2/komórkę = 1,8
śr. liczba CEN17/komórkę = 1,6

RATIO HER2/CEN/17 = 1,14

Brak amplifikacji genu HER2
Wynik: negatywny

Czy dobrze rozumiem, że HER2 jest ujemny, a rak jest hormonozależny ?
Jaka może być ewentualna terapia uzupełniająca ?

Dziękuję,
Pozdrawiam wszystkich, którzy czytają mój wątek.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-27, 22:40   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Serdeczne dzięki Richelieu za odpowiedź :) .

Dziś lekarz przekazując mi ten wynik, nic nie wspomniał o receptorach. Czy mogą być jeszcze zbadane ?, czy tylko chemio lub radioterapia będzie wchodzić w grę ?

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-27, 21:30   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Witam. Długo mnie nie było. Jestem po mastektomii prostej z usuniętym węzłem chłonnym wartowniczym. Poniżej cytuję wyniki histopatologii po operacji. Mam również kilka pytań. Gdyby Ktoś miał czas i mógł mi na nie odpowiedzieć będę wdzięczna :) .

1/ Wynik makroskopowy:
A/ Sutek prawy bez zawartości dołu pachowego o wym. 16x16x4 cm. Brodawka sutkowa bez zmian. W KGZ 2 cm pod skórą, 0,3 cm nad powięzią twardy guz średnicy 1 cm (g). Guz silnie podbarwiony znacznikiem. Ponadto węzeł chłonny średnicy 0,6 cm (w) - pobrano w całości.
II Rzut: na granicy kwadrantów górnych nieregularny obszar o (g) o największym wymiarze ok. 3 cm z rozproszonymi pasmami z poszerzonymi przewodami, położony bezpośrednio nad powięzią.
g, g+p, A1, A2, B1, B2, C1, C2
x, xx, g, g+p, w
B/ Węzeł chłonny średnicy 1,5 cm.
w1A, w1B, C.M.

2/ Wynik mikroskopowy:
A,B/ Carcinoma ductale invasivum mammae G2
Lymphonodulitis reactiva 0/2 (A-0/1, B-0/1).
pT1aN0

W opisanym makroskopowo (II rzut wycinków -g) obszarze o największym wymiarze 3 cm utkanie głównie raka przewodowego in situ (DCIS - HIGH GRADE) typu litego i sitowatego z martwicą i mikrozwapnieniami oraz ognisko średnicy 0,4 cm raka przewodowego naciekającego średniozróżnicowanego. Odległość raka inwazyjnego od powięzi -0,5 cm, DCIS -0,1 cm.
2 węzły chłonne, w tym 1 wartowniczy bez przerzutów raka.

Proszę o interpretację, nie wszystko jest zrozumiałe i nie wszystko potrafię odszukać w literaturze (zwłaszcza te literowo-liczbowe oznaczenia).
Jaki rodzaj terapii uzupełniającej mnie czeka,
jakie jest prawdopodobieństwo wznowy choroby w moim przypadku,
czy konieczne jest oznaczenie receptorów HER ? (nie ma takiego).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-14, 20:49   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Po przeczytaniu tekstów, które mi przesłałeś strach paraliżuje mnie coraz bardziej. Staram się nie poddawać panice, ale mam wrażenie że jestem coraz słabsza. Czuję bóle w piersiach, pod pachami, ale to tylko moja psychika tak reaguje na ten problem. Chciałabym żeby było już po wszystkim :uuu: .
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-13, 22:35   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Dziękuję za wątek gaby, na pewno go przeczytam, chociaż wolałabym żeby sama napisała mi kilka słów. A czy Ty masz dla mnie jakieś rady, wskazówki :) .
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-12, 21:17   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Witaj Gaba,
dziękuję za cenne wskazówki. Mam 50 lat, mammografię która wykryła guza zrobiłam w dzień 50. urodzin. Mój guz ma 20 mm. Nie wiem czy będę miała chemio czy radioterapię. Lekarz stwierdził, że do doboru terapii potrzebny jest wynik całościowy czyli głównie pooperacyjny. Napisz mi coś więcej o swoim przypadku. Pozdrawiam ela
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-10, 21:21   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Witaj Anno :)
Dziękuję za zainteresowanie. Czuję się dużo pewniej czytając Wasze opinie. Oto wynik mojej biopsji: Carcinoma ductale invasivum mammae, B5b, stopień złośliwości G2 (architektonika -3, atypia -2, mitozy -1) widać rozległy komponent wewnątrzprzewodowy raka (CDIS, HIGH-GRADE) typu litego z martwicą i zwapnieniami oraz mikrobrodawkowaty. Zlecono badanie receptorów. Teraz czekam na zabieg, a badanie receptorów będzie po nim. Pozdrawiam Ela.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-10, 18:27   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Moja obawa nie jest podyktowana niewiedzą na temat samego zabiegu. Wiem, że będzie to usunięcie samego guza z marginesem zdrowej tkanki, biopsja węzłów chłonnych i dodatkowa terapia w celu zniszczenia chorych tkanek. Nigdy nie miałam zabiegów chirurgicznych, stąd mój dodatkowy lęk. Zabieg będę miała w Instytucie Onkologii w W-wie. Termin zabiegu przewidziano za ok 6 tygodni. Teraz przyszła mi do głowy myśl, czy w przypadku takiej diagnozy czas oczekiwania odgrywa tu rolę. Nie dziw się mojemu lękowi. Od kiedy dowiedziałam się o tym mam pustkę w głowie. Nie wiem o co pytać. A rozmowa z kimś, kto ma takie samo doświadczenie dużo pomaga. Dzięki, że się odezwałaś, pozdrawiam.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-09, 23:17   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jest to wynik biopsji. Czekam na zabieg. Nie wiem, jak będzie wyglądał i trochę ;) się boję, mam niezły mętlik w głowie. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, że jeżeli jest to rak inwazyjny może dawać przerzuty.

Bardzo trafnie to podsumowałaś. Chciałabym wygrać tę partię.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
ElaK

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15721

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-09, 18:08   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny z komponentem CDIS
Proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego (29/06/2011):
Carcinoma ductale invasivum mammae, B5b, stopień złośliwości G2 (architektonika -3, atypia -2, mitozy -1)
widać rozległy komponent wewnątrzprzewodowy raka (CDIS, HIGH-GRADE) typu litego z martwicą i zwapnieniami oraz mikrobrodawkowaty.
Zlecono badanie receptorów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group