1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Eli007

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10456

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-27, 12:17   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Witaj Gosiu,
Niestety nie bardzo mogę pomóc bo mama nie miała takich doświadczeń. Myśle ze ta metoda stosowana często przy innych rakach np szyjki macicy tam może poszukaj historii przez wyszukiwarkę. Jak to się stało ze stwierdzono u Ciebie zmianę resztkowa? Czy ten ból o którym wcześniej pislalas świadczył o zmianie resztkowej?
Pozdrawiam
Ewa
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Eli007

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10456

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-26, 20:03   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Hej ,
To po kolei.
Przetrwała choroba oznacza guz który się nie zmniejszył nie zniknął. Po zakończeniu leczenia może się guz jeszcze zmniejszać wiec trzeba odczekać z oceną. Moja mama miła usunięty guz bo chirurg sądził ze to łagodna zmiana. Więc nie znamy w sumie rozmiaru.
Co do długości leczenia to jest to taki standard i można tym wyleczyć. Głównie jest to radioterapia A tu dawki są rozłożone na 25 czy 30 dawek stąd ten miesiąc. Chemia ma wspomóc radio. Po leczeniu jeśli wszystko ok to tylko kontrola.
Mama zakończyła leczenia końcem sierpnia w zeszłym roku. Czyje się odpukac ok. Za dwa tygodnie kontrola wiec strach jest.
Końcówka leczenia była trudna. Codziennie jeździliśmy na naświetlania do pobliskiego miasta i pod koniec było ciężko. Głównie przez odczyn popromienny i ciągle biegunki. Mama się odwodnila i ogólnie była słaba. Trzeba było uważać z jedzeniem żeby dodatkowo nie podrazniac jelit. Ale to byl tak naprawde tylko ostatni tydzien leczenia i pierwszy po leczeniu kiedy ciągle były jeszcze biegunki i waczylysmy z poparzeniem.
Jeśli idzie o schemat chemii to mama miała mitomycyne nie cisplatyne ale można to używać zamiennie tak jak piszesz. Trzeba zaufać lekarzom.
Pozdrawiamy
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Eli007

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10456

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-24, 23:33   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy kanału odbytu
Czesc Gosia,
Przykro mi ze w takich okolicznościach się poznajemy. Ja pisałam moją mama choruje na to samo. Wydaje się ze u Ciebie wszystko przebiega prawidłowo. Miałaś też dużo dodatkowych badań np pet którego mama nie miała wie nie jesteśmy pewni zaawansowania tak naprawdę. Przejdziesz przez leczenie dasz radę. Końcówka naswietlan będzie pewnie najtrudniejsza. Włosy po chemii nie wypadną mogą być słabe wie dbaj o nie i nie farbuj. Pisz co chcesz wiedzieć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group