1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-05, 20:12   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, że masz za dużo eozynocytów - granulocytów kwasochłonnych, rodzaju leukocytów. Tylko pytanie o ile za dużo - ich normalnie jest bardzo malutko, dlatego ta liczba jest bardzo podatna na wahania, nawet związane z miesiączka czy stresem. Gdyby to było jakieś duże przekroczenie normy, to wtedy w innych leukocytach tez by było coś nie tak - jeśli nie jest, to nie ma się tu czym martwić.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-04, 21:02   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, tak, urosłyby. Nie pozostaje Ci naprawdę nic innego, jak zrobić ponownie USG za 3 miesiące, poza tym zaś wziąć sobie do serca rady Gaby.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-04, 20:45   Temat: Ziarnica...???:(
Zdecydowanie rosną.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-30, 13:27   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, gdzie próbowałaś do tego onkologa? To nie są żadne ogólne zasady, tylko jakiś regulamin wewnętrzny tego miejsca. Musisz spróbować gdzie indziej (chyba, że chcesz na miejscu się wykłócać i żądać odmowy na piśmie).
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-30, 13:07   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, a jak pytają, to co odpowiadasz? Bo może pytają, bo chcą Cię dać do najodpowiedniejszego specjalisty (często tak jest, że jeden onkolog bierze tylko płucnych a inny tylko piersi np.)? Czy też kiedy mówisz, że chcesz u onkologa zdiagnozować (i tu wymieniasz objawy), to odmawiają zapisania?
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-17, 18:59   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, nie, jak masz już termin, zabukowaną gastro i kolonoskopię, to nie wywalą Cie. Poza tym nawet jak nie ma żadnego problemu, to preparaty żelaza wchłaniają się dosyć powoli i bierze się to kilka miesięcy - nie ma szans, byś miała wyniki krwi w normie.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-16, 13:42   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
Czy wiecie może jakie choroby zakaźne mogą przebiegać z powiększeniem węzłów chłonnych?


Zasadniczo wszystkie :-( Takie podstawowe, które się zwykle bada w pierwszym rzucie przy powiększeniu węzłów to EBV (mononukleoza), CMV (cytomegalia), HBV, HCV, toksoplazmoza i gruźlica.

Pasożyty wydają się dobrym tropem, skoro masz anemię, ale poza tym nic u Ciebie nie jest typowe i nie ma sensu.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-13, 19:58   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
Czy ktoś z Was wie, ile czeka się na wizytę w takiej poradni?

To naprawdę nie powinien być długi termin - choroby zakaźne siła rzeczy są sprawą do przyjęcia nagłego, nie planuje się tego na dalekie terminy.

Toksoplazmozę? A masz/miałaś kota?
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-12, 09:32   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, w ulotce xetanoru jest napisane, że może powodować nietypowe krwawienia błon śluzowych. W tym z układu pokarmowego.
Oczywiście lekarze, wszyscy, z którymi miałaś kontakt, byli poinformowani o tych lekach? :--:
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-12, 08:18   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia, a czym się leczyłaś?
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-12, 08:00   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
No, ale chyba raczej niemożliwe, że mnie pielęgniarka czymś zakaziła

Kompletnie niemożliwe. Więc HIV mamy z głowy :)
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-11, 19:50   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
Mam to już długo, a więc czym jeszcze może być spowodowane?

Generalnie jakimikolwiek infekcjami - bakteryjnymi, wirusowymi. Więc jeśli od depilacji i antyperspirantów nie miałaś jakichś zmian skórnych, to raczej nie od tego.

Miałaś w ogóle jakąś diagnostykę w kierunku Toksoplazmozy, EBV, HIV, HBV i HCV? Nie pisze tego, by Cię straszyć, nic u Ciebie nie jest typowe dla takich zakażeń, ale zwykle się je eliminuje w razie powiększonych węzłów chłonnych.

Jeśli to nie te, potencjalnie poważne choroby, to pewnie węzły są śladem po jakiejś drobnej infekcji, której nawet nie zauważyłaś.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-07, 19:28   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
Co oznaczają podwyższone płytki krwi?

Wynikają w Twoim przypadku pewnie z niedoboru żelaza.
Mniamnia napisał/a:
Za raz będzie u mnie mój narzeczony, nie wiem, czy mam go prosić, aby mnie wiózł do szpitala?

Myślę, że tak. On ma więcej energii, by wyegzekwować coś konkretniejszego.
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-07, 19:19   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
lekarz powiedział, że wszystko jak nówka sztuka. Że mogę mieć problemy hormonalne

Ale o skierowanie na odpowiednie badania krwi sprawdzające to już się nie pokusił oczywiście. Wynik tego USG na piśmie chociaż dostałaś? Swoją drogą jest ono raczej mało rozstrzygające w tym momencie, więcej informacji by było, gdyby było wykonane po owulacji a przed okresem.

Naprawdę nie wiem, co Ci poradzić, zadzwoń może do tego szpitala, gdzie masz planowe przyjęcie i poproś o przyspieszenie. Chyba, że jutro poczujesz się gorzej, wtedy po prostu wezwij pogotowie i licz na to, że Cię zabiorą.

A udało Ci się po tym śniadaniu dziś coś zjeść?
  Temat: Ziarnica...???:(
Finlandia

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 53707

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-06, 11:31   Temat: Ziarnica...???:(
Mniamnia napisał/a:
Dwa lata temu miałam robione usg dopochwowe no i pan ginekolog (bardzo dobry), powiedział, że mam poprostu bardzo grubą błonę sluzową macicy. taka uroda organizmu.

Bardzo możliwe, że wtedy to była prawda. Ale taka uroda organizmu czyni Cię podatną na endometriozę, co mogłoby wyjaśniać wiele z twoich symptomów.
Przed przyjęciem do szpitala diagnostyka ginekologiczna jest priorytetem moim zdaniem, a onkologiczna tylko tak na wypadek, gdyby się jednak okazało, że ginekologicznie wszystko ok.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group