1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: brak diagnozy- pomocy
Finlandia

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8542

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-06, 13:58   Temat: brak diagnozy- pomocy
Niebieska napisał/a:
mam namiar na tego lekarza z Gdyni, ale przyznam się szczerze, że boję się zadzwonić

Zapewniam, że nikt tam nie gryzie.

Spróbuję potem poszukać podstawy prawnej, ale na 100 % próbka należy do Ciebie i masz prawo ją zabrać do przebadania gdzie indziej, jeśli tutaj odmawiają. Mnóstwo ludzi tu na forum to zrobiło, może ktoś z nich się odezwie.
  Temat: brak diagnozy- pomocy
Finlandia

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8542

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-23, 20:16   Temat: brak diagnozy- pomocy
Niebieska, jeśli potrzebujesz wskazania konkretnego lekarza, to musimy wiedzieć chociaż z jakiego jesteś województwa. Ja mogę polecić doc. Jana Macieja Zauchę z Gdyni, ale też nie wiem jak się do niego dostać normalnym trybem (mnie przenoszono z innego ośrodka). monalisa76 ma jednak racje - preparaty z węzła najlepiej zabrać do Warszawy.
  Temat: brak diagnozy- pomocy
Finlandia

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8542

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-06-21, 21:10   Temat: brak diagnozy- pomocy
Niebieska, moja pierwsza propozycja jest taka - postaraj się o ponowne przebadanie preparatów z tamtego węzła, który już był pobrany. One są przechowywane, albo poproś hematologa, pod którego jesteś opieka, o wypisanie takiego wniosku, albo dowiedz się co trzeba zrobić byś mogła je wypożyczyć i pojedź z nimi np. do Warszawy. Wielokrotnie słyszałam o niejasnych wynikach hp, które potem okazywały się np. jakimś rzadkim chłoniakiem.

Jeśli nie przyniesie to skutku - pobranie innego węzła, w międzyczasie warto by wykonać kolejne TK by sprawdzić, czy guz w śródpiersiu powiększył się i czy nie ma jakichś nowych powiększonych węzłów.

Przydatny w obliczu bólów kostnych byłby też wynik biopsji szpiku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group