1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ocena raka u mojej mamy i jego leczenie -pomocy!
Finlandia

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 42880

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-03, 11:20   Temat: Ocena raka u mojej mamy i jego leczenie -pomocy!
Neutrocyty to białe krwinki produkowane (jak wszystkie krwinki) przez szpik kostny (to zapewne miała lekarka na myśli, wspominając o szpiku). Szpik osoby przyjmującej chemię jest przez tę chemię uszkodzony, ale może się regenerować.

Kasiape napisał/a:
To znaczy czy na wzrost poziomu neutrocytów nie można przepisać jakiegoś leku?

Istnieją leki, które mogą zmusić szpik do produkcji neutrocytów: Neupogen, Neulasta, Granocyte, Tevagrastim i Zarzio. To są zastrzyki. Były kłopoty z Neulastą, której miało nie być na nowej liście refundacyjnej, ale jednak jest.

Niestety dowiedziałam się wczoraj, że NFZ odmawia refundacji czynników wzrostu (tak nazywają się te leki), jeśli chory nie ma gorączki neutropenicznej. Do tej pory przepisywano te leki wielu osobom z niskim wynikiem NEUT, tak by można im było podać chemię, wygląda na to, ze teraz onkolodzy dostali przykaz zmiany tego zwyczaju i przepisywania tylko w wypadku groźnej dla życia gorączki.

Nie jestem niestety w stanie dotrzeć do źródła prawnego tej zmiany, ale sygnały o czymś takim pojawiają się już w Internecie. Najlepiej byłoby zapytać o to lekarkę Twojej mamy wprost - powiedz, że znasz osoby, które dostawały wymienione wyżej leki i zapytaj, dlaczego nie chce/nie może ich przepisać. Może w ten sposób dowiemy się czegoś więcej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group