1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 61
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-26, 22:04   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Minęły 3 miesiące i 4 dni od kiedy nie ma Mamy. Pomnik już stoi a życie (niestety?) toczy się dalej.

Faktycznie nie da się odpuścić tego forum.

Tacie zmiana się wchłonęła, internista wskazał na zmiany przez nadwyrężenie mięśni i stres?

Kibicuję wszystkim, którzy walczą, przykro mi z powodu tych, którzy przegrywają no i tych, którzy muszą się tu dopisać.
A choroba mamy nauczyła mnie, że nie mamy nic w życiu na pewno i na zawsze i prędzej czy później każdy z nas może mieć kolejny powód by wrócić na to forum przez chorobę inne bliskiej osoby.

Kurde, zaraz będą loty załogowe na Marsa, a nie możemy pokonać tego świństwa.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-12, 21:34   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
52 dni od kiedy nie ma mamy.

A ja dziś boję, się że przyjdzie mi założyć nowy wątek: tata ma w pachwinie guz wielkości orzecha włoskiego, trzymajcie za niego kciuki, by to była przepuklina a nie jakiś nowotwór.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-16, 20:59   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
momika napisał/a:
Funia jak sie trzymacie?
jak sobie radzisz?

sciskam :*

Niby jest ok, dzieci, praca, mój Wąż, ale nie ma fragmentu serca.
Łapię w ciągu dnia tzw. "zawiechę", zamyślam się i przypominają mi się sytuację z mamą, o których w ogóle nie pamiętałam.
Czasem chce mi się śmiać, czasem płakać.
Nie mam żadnych "znaków", nie słyszę głosów, ani kroków; śniła mi się zaledwie dwa razy (raz ze świadomością, że już nie żyje i że mam dbać o tatę; drugi gdy dostała ataku z drgawkami i krwotokiem, a ja wiedziałam, że już jej nie uratuję, dzwoniłam na pogotowie, ale wiedziałam, że i tak to bez sensu). Ale niemal cały czas myślę, że może wyjść zza rogu, zadzwonić, wejść przez drzwi.

Droga DSS, kochani moderatorzy
za wszystko dziękuję,
jesteście nieocenieni
ale życzę sobie i Wam, by to forum przestało kiedyś być potrzebne i obym nigdy więcej nie musiała tu pisać
Teraz trzymam kciuki za innych
i za Was
no i za OPP

Postulowałam o to w wątku Anelii, powtórzę się:
wydzielcie osobny wątek, coś na kształt naszej izby pamięci, gdzie będą wątki o tych co przegrali,
tutaj nasze łzy mogą nie być na miejscu, bo możemy odbierać nadzieję tym co walczą i podcinać im skrzydła
a przecież niektórym się uda
trzeba w to wierzyć
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-31, 11:47   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Na 26 lipca mieliśmy być stawić się do Poznania na brachyterapię.
Los jest przewrotny - tego dnia mama rzeczywiście pojechała do Poznania, ale sama - na kremację.

27 lipca był pogrzeb.
29 skończyłaby 54 lata.

Boli jak diabli.
Dobrze, że są małe dzieci, masa obowiązków, zobowiązania w pracy - bo dostałabym na głowę.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-22, 18:02   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
22 lipca 2011 godzina 5.19
za tydzień skończyłaby 54 lata
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 22:55   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Dziękuję
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 21:45   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Justynko dziękuję.

Zapomniałam dodać, że poza tym co działo się w poniedziałek i tymi wynikami krwi, doszedł straszny ból gardła, utrudniający przełykanie i straszna pleśniawka w ustach.
Z tą pleśniawką jakoś walczymy, najpierw była pielęgniarka, teraz próbuje trochę mama sama, trochę jej siostra, która przy niej siedzi cały czas (nie wiem co byśmy bez tej cioci zrobili).

Problemy z przełykaniem i to splątanie, które wystąpiło w poniedziałek strasznie mnie przeraziło, ale może jeszcze na jakiś czas uciekamy spod kosy?
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 21:23   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
JustynaS1975 napisał/a:
Także nie Twoja Mama za bardzo nie szaleje na działce (z różnymi pracami).


Justynko obawiam się, że jej stan nie pozwoli nawet na dojście od bramy do działki (ok. 150 m).

Czy na te leukocyty i hemoglobinę coś się podaje?
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 20:28   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Mamy nowe wyniki krwi, nie są zbyt dobre. Martwi mnie zwłaszcza poziom leukocytów. Czy ktoś może je skomentować?

leukocyty 1,2 tys./ul
erytrocyty 3,2 min/ul
hemoglobina 8,9 g/dl
hematokryt 27%
MCV83 fl
MCH 28 pg
MCHC 33 g/dl
płytki krwi 149
RDW-CV 18,7%
PDW 18,3 fl
MPV 9,1 fl
PCT 0,1 %
Neutrofile 0,68 tys/ul
limfocyty 0,36 tys/ul
monocyty 0,14 tys/ul
eozynofile 0,00 tys/ul
bazofile 0,0 tys./ul
neutrofile 56,5 %
limfocyty 29,3 %
monocyty 11,8 %
eozynofile 0,3 %
bazofile 2,1 %

Mama dziś w pełni kontaktowa, ale dużo śpi.
Trudno jej się mówi, ma problemy ze wstawaniem, chodzeniem i taki lekki wytrzeszcz oczu.
We wtorek mamy jechać na brachyterapię do Poznania, ale - przynajmniej dziś - marnie to widzę. W sobotę wybiera się na działkę - chyba na to też nie ma szans.
Jest jednak strasznie silna, walczy i jest poprawa względem stanu sprzed dwóch dni, może zbyt szybko tracę nadzieję?

Jutro będzie pielęgniarka z hospicjum. Spytam o wyniki krwi, ale gdy próbuję wyciągnąć z niej jakieś wnioski co do stanu mamy, odpowiada troszkę wymijająco.
Z jednej strony ją rozumiem, z drugiej - jakaś niecierpliwość wewnątrz nie daje mi odpuścić.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-18, 20:06   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Katarzynka36 napisał/a:
Funiu
Dobrze, że niedawno robiliście TK głowy, bo można by było obawiać się, że coś sie w głowie dzieje niedobrego. To TK było 2 tygodnie temu?



Tk głowy było 3 tygodnie temu
ale mama teraz wygląda z dnia na dzień gorzej - też mi przyszło do głowy, że ten wynik może już być nieaktualny :uuu:

myślę, że może to też być kwestia obrzęku odsterydowego.
teraz jeszcze to, że od krwawień, które miała z buzi (płuc, oskrzeli?) odstawili mamie leki przeciwzakrzepowe - jestem zakręcona już od tego wszystkiego i sama nie wiem czy to dobrze czy źle. Ufam mamy onkologowi, ale cały czas myślę, że be tych leków narażona jest na jakiś zator albo coś innego.

[ Dodano: 2011-07-18, 23:31 ]
Tata zadzwonił, że wrócił z pracy i z mamą gorzej.
Wybudziła się i początkowo sprawiała wrażenie takiej jakby nieobecnej i nieświadomej co się dzieje, mówiła tylko "o jezu, o jezu", chodziła, a właściwie tak kręciła się bez celu.
wystraszył się i wezwaliśmy karetkę.

wiem, że może nam się oberwie, bo takie wzywanie karetki do chorych nowotworowo, nie zawsze jest uzasadnione, a może ktoś tej pomocy potrzebuje bardziej, ale na prawdę nie wiadomo co w takiej chwili robić i jak pomóc.
Jutro trzeba poprosić o instrukcje dobre dusze z HD

ps. jakoś teraz minęło 10 miesięcy od diagnozy ;(
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-18, 18:34   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Wczoraj i dzisiaj taki kryzys, że nie wierzę, że w ciągu tygodnia mama stanie na nogi na tyle by do tego Poznania dojechać.

Dziś kolejny dzień prawie cały czas śpi. Wstaje, troszkę zje, do toalety i znów do spania. W sumie może z 2 godziny nie spała.
Miała też taki incydent, że się przewróciła.
Jest też strasznie nerwowa, nie wiem kiedy naprawdę wyzywa, a kiedy próbuje jeszcze się droczyć.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-17, 21:57   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
agni5 napisał/a:
Funia napisał/a:
Mama ma stawić się za ok. 2 tygodnie w Euromedic Onkoterapia w Poznaniu na brachyterapię.
Czy ktoś tam był, czy mogę prosić o jakieś wskazówki?


Funiu nie wiem o jakie wskazówki Ci chodzi.Czy odnośnie samej brachyterapii, czy tego ośrodka?Tata mój był tam tydzień temu na badaniu PET.Na pewno bardzo miłe przyjęcie pacjenta i na pewno jest tam winda.


Cenna uwaga o windzie.
Jak wygląda rejestracja, oczekiwanie?
Jak przyjdzie mamie czekać parę godzin na wejscie, to będzie kiepsko.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-17, 16:37   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Mama dostała w ramach kolejnego CTH docetaxel - 129 mg/d i.dz.1 (wlew 1 godz).


Mama ma stawić się za ok. 2 tygodnie w Euromedic Onkoterapia w Poznaniu na brachyterapię.
Czy ktoś tam był, czy mogę prosić o jakieś wskazówki?

[ Dodano: 2011-07-17, 19:56 ]
Przed chwilą wróciłam od mamy
miała trudności z oddychaniem, 38,2 temperaturę oraz ciśnienie 74 na 57 a potem po podaniu tlenu 110/70.

Jest strasznie słaba i taka pół senna, jakby co chwilę przysypiała albo jakby traciła przytomność, potem się tak gwałtownie "wybudza" robi wielkie oczy, chwilę jest ok. i po chwili znów jest taka senna i słaba.
Była u niej pielęgniarka z hospicjum, dała jakąś czteroskładnikową mieszankę z ketonalem i czymś jeszcze i teraz poszła spać.

Nie wiem czy to po chemii, czy po prostu nasza "równia pochyła" zwiększyła kąt nachylenia".
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-14, 17:43   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Mama dziś wyszła po chemioterapii.
Zmieniono leczenie,
zaproponowano brachyterapię.
Jutro będą dokumenty wypisowe, to napiszę coś więcej.
  Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Funia

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 43129

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-06, 20:21   Temat: Jak drugie uderzenie pioruna - T4N1M1
Odebraliśmy wyniki TK głowy - czyściutko ;)

Na wizycie u onkologa po progresji z TK klp:
Pan doktor po rozmowie z mamą jednak zdecydował, że mama daje radę, więc próbujemy powtórkę z CTH

poprzednio w marcu 2011 było paclitaxel + paraplatyna

teraz mamy zacząć we wtorek od tego o czym wspominała DSS (nasz dobry duszek), czyli docetaxel.
Zaznaczył jednak, że jeśli dolegliwości będą uciążliwe, to pasujemy.


Ps. Takiego lekarza życzyłabym sobie, Wam i Waszym bliskim.

Nawet jeśli CTH nie pomoże - nie ma sprawy, nie oczekuję cudu,
ale to jest lekarz, który budzi zaufanie u chorego i zostawia do w przeświadczeniu, że jest w dobrych rękach.
No i co ważne, jak wcześniej napisała DSS, nie za wszelką cenę.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group