1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-29, 14:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Wcale nie dopiero... duży odczyn zapalny uniemożliwia dokładną ocenę skuteczności zabiegu chirurgicznego. Musi się podgoić...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-29, 14:05   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Margareth, czytam każdy Twój post, niemniej jestem w stanie odpowiedzieć tylko na te Twoje pytania, na które znam odpowiedź... Podstawową metodą leczenia u mnie była skojarzona radiochemioterapia, i w w tej kwestii, jak również w kwestii skutków ubocznych takiej terapii mógłbym się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń, niemniej o skutkach ubocznych zabiegów chirurgicznych wiem niewiele... Przykro mi że nie mogę pomóc tak bardzo jakbym chciał. Mama mojego kolegi szykuje się do takiego zabiegu jaki miała Twoja mama, więc to Wasze doświadczenia pomogą innym potrzebującym, jeśli tylko zechcesz je opisywać. Z całą pewnością też zgłosi się ktoś z naszych forumowiczów, kto ma większe niż ja doświadczenie w takim przypadku jak Wasz, i przekaże cenne rady, jednak na nasze pytania nie zawsze odpowiedzi otrzymujemy od razu. My, forumowicze, wszyscy jesteśmy wolontariuszami, i pomagamy na miarę wiedzy, oraz wolnego czasu...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-29, 13:16   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Margareth napisał/a:
zero odpowiedzi ehh. (


Ale to tylko dlatego, że trudno odpowiedzieć na retoryczne pytanie. Bo skąd możemy wiedzieć, czy TY każdy niepokojący objaw ze strony organizmu Mamy postrzegać będziesz jako przerzut?

A wracając do adremu... Z informacji które przytoczyłaś, wnoszę, że zabieg któremu poddała się Twoja Mama, był zabiegiem radykalnym, czyli zakończył się sukcesem. Jest więc nadzieja, iż wznowy nie będzie, aczkolwiek jak przy tego typu chorobach - może być różnie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-25, 15:14   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Czy mama przyjmuje leki przeciwbólowe, a jeśli tak, to jakie?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-24, 15:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Poza tym środki przeciwbólowe powodują zaparcia...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-18, 14:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Nie ma za co dziękować... Niestety, chudnięcie jest niejako wpisane w proces terapeutyczny, i również niestety czasem prowadzi do przerwania radykalnej terapii, jeśli doprowadzi do znacznego pogorszenia się stanu ogólnego chorego. Sam schudłem 25 kg w ciągu 2 miesięcy... Nie można się poddawać.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-18, 14:34   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Powinna jeść dużo i dobrze, żeby organizm miał siły niezbędne do walki oraz regeneracji. Postaraj się wprowadzić do diety nutridrinki - dostępne w aptekach bez recepty.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-08, 14:12   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Mamie z całą pewnością nie wolno podawać nic mocno przyprawionego, co ogranicza możliwe do osiągnięcia smaki. Poza tym potrawy powinny zawierać wszystkie niezbędne składniki - mikroelementy, witaminy, białko, błonnik i tłuszcze. Proponuję, byś nieco dłużej gotowała zupę, żeby zmiksowany potem wywar był bardziej esencjonalny. Jeśli gotujesz rosół, dołóż do niego czasem liść kapusty (wcześniej sparz go wodą, potem włóż do rosołu). Miksuj wszystko - oczywiście z mięsem, makaronem, marchewką i pietruszką. Zupa jarzynowa to standard i chyba zmora wszystkich chorych. Zrób barszczyk ukraiński - ale z niekiszonych buraczków (żeby kwaśne nie było), pełen zestaw warzyw, łącznie z posiekaną i zblanszowaną wcześniej kapustą + fasola, ale bez pomidorów. Można to ugotować na żeberkach wędzonych (tylko przed zmiksowaniem wyjmij kości :-)) . Pod koniec gotowania wlej do barszczu śmietanę, możesz dodać odrobinę żurku z butelki, dzięki czemu potrawa będzie miała bardziej wyrazisty smak, i wbrew pozorom, nie będzie kwaśna. Taki barszczyk możesz gotować na wiejskiej wędzonej kiełbasie - jest równie dobry.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-03, 12:23   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Sama zmiana opatrunku to nic skomplikowanego. Jeśli sami nie dacie rady, z całą pewnością na izbie przyjęć w każdym szpitalu w Toruniu to zrobią. Nie wiem tylko co ze skierowaniem - trzeba chyba poprosić lekarza prowadzącego, by wypisał.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-19, 11:37   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Będziecie mieć stałego lekarza podczas opieki ambulatoryjnej po zakończeniu leczenia szpitalnego. Na razie mamą zajmuje się właściwy lekarz-szpitalnik "prowadzący" salę na której mama leży.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 16:18   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
A w kwestii żywienia... Naszym problemem nie jest to, czy odżywiać się zdrowo, czy smacznie. Naszym problemem jest to, żeby w ogóle jeść. Więc powinniśmy jeść to, co nam smakuje...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 16:09   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Margareth napisał/a:
Chciałam Was jeszcze zapytać, co sądzicie o książce "Antyrak" [jeśli jest o tym temat na forum to przepraszam, jeszcze do niego chyba nie dotarłam] i radach żywieniowych jakie tam widnieją? Słyszalam, że dość sporo można poczytać o jakiejś fajnej diecie dla chorych na nowotwory. Zamówiłam ją sobie i chętnie poczytam, może jeszcze jakoś wspomogę mamę zdrową dietką przed operacją, apotem jeszcze po.


No nie dałem rady przez to przebrnąć. Zwłaszcza, że wartość naukowa zawartych tam rad została zweryfikowana przez samo życie (autor zmarł na raka). Polecam szczerze natomiast książkę prof. Krzysztofa Składowskiego "Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei." Wiesz... dieta jeszcze nikogo z raka nie wyleczyła, a książka prof. Składowskiego pozwala zrozumieć wroga...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-29, 07:32   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
z całą pewnością te badania możecie wykonać na koszt NFZ również w Toruniu. Musicie mieć po prostu skierowanie...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-22, 17:42   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Wnioski z tego dwa... jeden, niezbyt pozytywny, to taki, że wszystko sprawia wrażenie niejakiego chaosu, a drugi bardzo pozytywny, że szukają rozwiązań i chcą leczyć...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Gazda

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-27, 16:16   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Nie wiem czy jest bolesna. Ja miałem pobierany do badania cały pakiet węzłów (wielkości około 7x3,5x2 cm) w znieczuleniu ogólnym, więc mnie nic nie bolało.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group