1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-10-06, 04:29   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
::rose::

Bardzo mi przykro...


A jeśli chodzi o Twoje pytanie... po prostu - nie zaniedbuj wizyt kontrolnych i profilaktycznych. Rak wątroby mógł być spowodowany przebytą wcześniej żółtaczką, RSM - wirusem brodawczaka ludzkiego, rak jelita - owrzodzeniem lub polipowatością jelit.
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-09-09, 01:17   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Dużo siły...
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-09-06, 21:11   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Nikt nie wie ile czasu zostało... Ale nie należy się spodziewać, by to były miesiące... przykro mi bardzo...
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-10, 22:20   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Chirurgia jest metodą bardziej inwazyjną od CyberKnife. Zakładane efekty powinny być takie same, jednak nie znaczy to, że będą. Usunięcie guza jest metodą pewniejszą - po prosty się go fizycznie usuwa. Radioterapia stereotaktyczna jednak umożliwia objęcie marginesu słabszą wiązką, co zmniejsza ryzyko wznowy... Co do rokowań powinnaś spytać lekarza, jednak jak zapewne wiesz, wystąpienie przerzutów odległych nie prognozuje dobrze...
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-05, 22:46   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Urządzenie CyberKnife wykorzystywane jest do tzw. radiochirurgii, czyli napromieniania bardzo dużymi dawkami niewielkich obszarów, trudno dostępnych dla tradycyjnej chirurgii. W założeniu miało łączyć skuteczność chirurgii z możliwością oszczędzenia newralgicznych obszarów sąsiadujących z rejonem operowanym. Czyli - miało być skuteczne jak chirurgia, ale nie powodować skutków ubocznych. Niewątpliwie zabiegi CyberKnife mogą być przeprowadzane tam, gdzie tradycyjna chirurgia jest bezradna, a z drugiej strony napromienianiu można poddać również margines, co zwiększa radykalność zabiegu (chirurgicznie trzeba by wyciąć więcej, nie bez szkody dla pacjenta). Poza tym, zabieg taki nie jest oszpecający w odróżnieniu od chirurgii. Obecnie CyberKnife używa się nie tylko w onkologii, ale i w usuwaniu zmian naczyniowych itp. Byłem poddany tradycyjnej radioterapii, miałem zabiegi CyberKnife, oraz miałem operację, i muszę powiedzieć, że z punktu widzenia pacjenta, najchętniej zastąpiłbym inne zabiegi właśnie CyberKnife...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-12-06, 12:02 ]
karrab napisał/a:
Richelieu jak uwazasz?

Gazda uprzedził mnie i udzielił odpowiedzi wspaniale wyczerpującej treść pytania. <piwo>


  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-01, 02:24   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Och... u mnie za każdym razem leczenie przebiega pomyślnie :mrgreen:
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-31, 08:04   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Radiochirurgia - wykonywana jest albo na aparacie IMRT z nakładką stereotaktyczną, albo za pomocą CyberKnife. W pierwszym przypadku to ponad 30 naświetlań, w drugim - tylko kilka. Chociaż myślę, że lekarz po prostu chciał dokładniej wyjaśnić istotę napromieniania, że plan naświetlań założy oszczędzenie kluczowych organów, i objęcie polem naświetlania obszaru niezbędnego z punktu widzenia dobra pacjenta. Uważam, że napromienianie odbędzie się tradycyjnie, z użyciem nowoczesnych aparatów IMRT.
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-08, 22:31   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Jeśli operacja będzie korzystna dla chorej, to lekarze z Gliwic z całą pewnością odeślą ją do Zakopanego. Wydaje mi się, że Mama będzie miała jeszcze badanie PET.
  Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Gazda

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 36187

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-07, 16:58   Temat: Rak migdałka z przerzutem do gardła środkowego
Witaj Karino. Gdzie się leczycie? Przerzuty można usunąć chirurgicznie, lub poddać napromienianiu. Jeśli chodzi o możliwość usunięcia, wskazana jest konsultacja w dysponującym dużym doświadczeniem ośrodku torakochirurgicznym. Zakopane prowadzi konsultacje via internet, ale Wasz ośrodek leczący musi dysponować sprzętem pozwalającym na takie interaktywne konsultacje. Jeśli chodzi o rokowania, to jak zapewne wiesz, ogólnie w chorobach nowotworowych nie są najlepsze. Trzeba poczekać na decyzje lekarzy odnośnie możliwości i sposobów dalszego leczenia. Zresztą, dokładne poznanie charakteru guzów stanie się tak naprawdę możliwe dopiero po ich usunięciu. Nie ma potrzeby rozważania i gdybania, gdzie się jeszcze może przerzucać. Na razie wiadomo, że są dwie zmiany w płucu, i to tym się trzeba zająć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group