1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Węzły chłonne podżuchwowe
Geralt

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21973

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-07-07, 13:20   Temat: Węzły chłonne podżuchwowe
dzięki za odpowiedzi, poszukałem tych innych węzłów chłonnych ale raczej jest ok bo nie da się nic wyczuć.
Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczy ono węzłów chłonnych pod pachami - nie wiem jak je wyczuć. Tzn. wiem że trzeba mieć rękę zgiętą lub całkowicie skierowaną na dół ale nie wiem gdzie konkretnie badać te węzły. Jak nacisnę skórę pod pachą wyczuwam coś, ale jest to jak gdyby hmm... część mięśnia. Czy węzeł chłonny jest ulokowany tam, czy w tym miejscu gdzie skóra bez oporu przy naciśnięciu wgłębia się?
Przepraszam że tak chaotycznie to tłumaczę.
  Temat: Węzły chłonne podżuchwowe
Geralt

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21973

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-07-06, 00:30   Temat: Węzły chłonne podżuchwowe
Witam
Pokrótce opiszę swoją sytuację - martwią mnie moje węzły chłonne. Są one lokalizowane na górze szyi, pod żuchwą. Przy dotknięciu w tamtym miejscu po obu stronach można wyczuć dwa 'ruchome' guzki. Są wielkości hmm... może ok 1.5 cm. Nie ma bólu, nie ma przeziębienia ani kłopotów z zębami.
Jakieś czynniki które może mają wpływ - generalnie przemęczenie oraz picie zimnych napojów na rozgrzane ciało. Jednak tak jak wspominałem - przeziębienia nie widać, czasem jest taki lekki ból gardła ale jest on naprawdę nikły i bardzo szybko znika. Występuje czasami, zawsze rano po obudzeniu.
Mam powiększony lewy migdałek jednak jest on notoryczne powiększony i nie pamiętam już kiedy nie był.

Czy mam się bać o te węzły chłonne? Może to być objaw raka? Inne węzły chłonne raczej są w porządku, za uszami na pewno nie ma powiększonych pod pachami raczej też nie (o ile dobrze sprawdzam). Sprawdzić jeszcze jakieś inne węzły chłonne? Jeśli tak to w którym miejscu są? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy takie węzły chłonne mogą wskazywać na coś złego?
z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group