1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rokowania
Hero

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-07, 17:40   Temat: Rokowania
Dziś tata miał konsultacje u radiologa, który ze względu na to że guz nie nacieka na tk. tłuszczową uznał, że wobec tego zaleca najpierw zabieg operacyjny, a później ewentualnie radioterapię w zależności od tego co wyjdzie w operacji. Czas oczekiwania na operację w Gliwicach z tego co się dowiedzieliśmy to 2-3 miesiące :( konsultacje z chirurgiem ma na koniec miesiąca :( Powiem tacie, może faktycznie zdecyduje się na dodatkowe konsultacje. Ja z kolei choruję na Crohna i sama leczę się w Warszawie, więc wiem że to nie koniec świata :)
  Temat: Rokowania
Hero

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-06, 00:43   Temat: Rokowania
dziękuję :) czy są jakieś standardy w tym stopniu zaawansowania jeżeli chodzi o leczenie? Nie mam pojęcia czego się spodziewać.
  Temat: Rokowania
Hero

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-06, 00:25   Temat: Rokowania
Dobrze, wobec tego opiszę krótko przebieg diagnozowania taty. Na początku wobec problemów z uczuciem duszności tata miał zrobione badania płuc.





Wyniki kolonoskopii:



Wyniki histopatologii:



Oraz TK




Tata miał również badanie USG per rectum. Nie mamy opisu, ale lekarz wykonujący powiedział, że guz w najszerszym miejscu ma 18mm, obejmuje całą ścianę jelita, ale nie nacieka na tkankę tłuszczową. Jak dostaniemy opis to dorzucę.

Proszę o wszelkie informacje jakie są możliwe rokowania oraz jak już prosiłam na forum o poradę jaki specjalista jest godny polecenia w tym rodzaju nowotworu. Jest to dla nas sytuacja nowa i trudna, więc z góry dziękuję za wszelką pomoc w imieniu moim i taty.
  Temat: Rokowania
Hero

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-05, 00:14   Temat: Rokowania
W TK wykluczono przerzuty. Nie wiem jak z węzłami, tata nie miał ich biopsji, jedynie badane ręcznie przez lekarzy. Może USG doodbytnicze lub TK mogły coś wnieść, natomiast nikt z lekarzy nie sygnalizował aby cokolwiek było z nimi nie tak. Jakieś badania udostępnić?
  Temat: Rokowania
Hero

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6178

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-04, 23:48   Temat: Rokowania
Chciałam zapytać jakie są rokowania przy raku jelita grubego. W TK nie wykazano zmian, tata ma niewielkie guzki w płucach, które nie rosną i lekarze uważają, że nie są one związane z jelitem. Sam guz znajduje się ok. 8 cm od odbytu i ma według różnych lekarzy i badań od 4 do 2 cm. Oceniono stopień zaawansowania na T3.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group