1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
JZ0509

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 12769

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-01, 21:21   Temat: Rak płaskonabłonkowy przełyku wyniki
Witam, ja od 15 miesięcy walczyłam wraz z tatą z jego chorobą- rak płaskonabłonkowy przełyku. Niestety nieoperacyjny. Gdy są przerzuty raczej odchodzi się od leczenia, w mysl żeby nie zaszkodzic. Z moich obserwacji i rozmów z lekarzami to najwazniejsze zabezpieczenie żywienia( z tego co pisałaś co Twój tata ma dren, mój miał pega do żołądka). Wartoby skontatktować się z poradnią leczenia żywieniowego- zapewni ona optymalną dietę i dostarczy ją bezpłatnie. Dzięki temu mój tata był odżywiany przez 6 miesięcy. Trzymał wagę i dobry poziom odżywienia. A i z pegiem nie było problemów bo sie nie zatykał, to naprawdę połowa stresu mniej. Radioterapia zmiejszy guza, tak było u nas jednak jakiekolwiek kolejne działania po pierwszym cylu naswietlań to ok 6 miesięcy później. Może zapytać o brachyterapię- mniejsze dawki naswietlań bezpośrednio na guza pod warunkiem, że da się dojśc endoskopowo , i tylko 3 naświetlenia. Powodzenia!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group