1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana na piersi
Joanno

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3805

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-04-24, 12:47   Temat: Zmiana na piersi
Usg wykazało jedynie poszerzony przewód mlekowy, onkolog radzi to skontrolować za 4 miesiące. Na szczęście trafiłam na bardzo dokładną Panią radiolog, badanie trwało ze 20 minut, więc jestem uspokojona, że na tą chwilę nic się tam nie czai ;) dobrego dnia wszystkim!
  Temat: Zmiana na piersi
Joanno

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3805

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-04-18, 10:07   Temat: Zmiana na piersi
Hej gaba, dzięki za odpowiedź!
Sprawdziłam zniekształcenie w różnych pozycjach i z różnym oświetleniem. Przy pochyleniu do przodu nic nie widać, tak samo na leżąco, z ramionami w górze i z rękami na bokach. Jedynie z rękami do dołu, w lekkim zgarbieniu jest widoczne wgłębienie na samej granicy miedzy piersią a żebrami. Faktycznie często w tym miejscu uciska bielizna, ale też nie wiem czy może to powodować trwałe odkształcenie. Jeszcze parę dni do usg i strasznie się martwię.

[ Dodano: 2020-04-18, 15:53 ]
Dodam jeszcze, że mam 30 lat, w rodzinie brak przypadków nowotworu piersi lub ginekologicznych. Wiem, że najwięcej wyjaśni lekarz i usg, ale widziało to już dwóch lekarzy (ginekolog i onkolog, badanie palpacyjne), obydwoje nie uznali tego za nic niepokojącego, ale dalej się stresuje. Może ktoś jest w stanie się wypowiedzieć, czy takie zmiany w wyglądzie bywają związane z niegroźnymi sytuacjami?
Pozdrawiam ciepło!
  Temat: Zmiana na piersi
Joanno

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3805

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-04-17, 09:40   Temat: Zmiana na piersi
Witam wszystkich!
Niedawno zawitałam na forum w temacie nowotworów skóry (czerniak in situ) z tego stresu mam również inną wątpliwość i postanowiłam ją tu opisać.
Na początku roku zauważyłam podłużne wgłębienie w prawej piersi. Jest widoczne tylko przy opuszczonych ramionach. Od razu zgłosiłam się z tym do ginekologa, pani dr. mnie zbadała i nie znalazła nic niepokojącego, nie zaleciła też usg, uznała jedynie, że to pewnie odkształcenie od bielizny. Od jakiegoś czasu nie noszę usztywnianej bielizny, raczej miękką, a wgłębienie nadal jest lekko widoczne. Teraz ze względu na czerniaka wszystko analizuję, odkopałam badanie usg piersi z 2017, wykazało małą zmianę fiubroadenoma do rozróżnienia z gęstą torbielą. Pamiętam, że tamto badanie było zrobione niedługo po tym jak zaczęłam korzystać z antykoncepcji i piersi były bardzo spuchnięte i bolesne, więc uznałam, że ta zmiana to wynik właśnie tabletek. Teraz zaczyna mnie martwić wynik i fakt wgłębienia, na przyszły tydzień mam już umówione usg, ale może jest ktoś w stanie się wypowiedzieć? Takie wgłębienie na krawędzi piersi to faktycznie odkształcenie od bielizny czy może być poważniejszym objawem?
Pozdrawiam ciepło!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group