1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-31, 09:05   Temat: Rak jelita po resekcji
Malinka na początku była przerażona całą tą sytuacją jednak szybko złapała równowagę. Bardzo dobrze sobie radziła. |przytula|
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-21, 07:27   Temat: Rak jelita po resekcji
Kochana malinko,

Składam Ci wyrazy współczucia... Przytulam Cię mocno do serca.
Byłaś wyjątkowo dzielna.

Mamusi - wieczny odpoczynek... ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-17, 10:13   Temat: Rak jelita po resekcji
Powiem szczerze, że o stosowaniu mąki na odleżynę nie słyszałam i nie widziałam takich działań.

Na tym etapie:
Zaleca się zmianę pozycji na przykład co dwie godziny. Skórę najlepiej myć ciepłą wodą i szarym mydłem. Najlepiej plasterek mydła rozpuścić w cieplej wodzie i myć skórę objętą odleżyną. Po takiej toalecie można a nawet trzeba zastosować jakiś delikatny środek nawilżający - aby zapobiec nadmiernemu wysuszaniu skóry. Bardzo pomaga w gojeniu się odleżyny stan niewielkiej wilgotności..


I tak jak napisała Madzia,
Cytat:
Oklepuj, masuj. Trzeba pobudzić krążenie, żeby się nie otworzyły.
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-17, 08:49   Temat: Rak jelita po resekcji
malinka70 napisał/a:
.
Nasza pielegniarka powiedziala, ze to, co bedzie, zalezy tylko od mamy i jej nastawienia.


Co prawda każdy z nas jest inny - inaczej też choruje. I niezbadane są pokłady naszej psychiki. Rola psychiki w walce z ciężką chorobą jest doceniona. Są jakby dwie opcje do wybrania - albo być aktywnym wojownikiem - albo bierną ofiarą... Wnioski nasuwają się same... :)

malinka70 napisał/a:

No bo od strony medycznej to mamy nie powinno z nami byc juz na poczatku grudnia. Ale walczy. Bylo kilka ostrych kryzysow.
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-16, 08:27   Temat: Rak jelita po resekcji
Chorzy różnie reagują. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Dzisiaj spodziewacie się wizyty pielęgniarki hospicyjnej. Napisz proszę wnioski z wizyty. _itsme_
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-16, 08:16   Temat: Rak jelita po resekcji
Malinko,
pozabezpieczać - to co może być niebezpieczne dla Mamy, żeby nie zrobiła sobie krzywdy..
Leki i ostre przedmioty najlepiej trzymać pod kluczem....
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-14, 12:39   Temat: Rak jelita po resekcji
malinka70 napisał/a:
Marzenko, biore garsciami wsparcie. Dzieki!
(...) przy potasie jest napisane duzymi literami Hemoliza krwi. Robiono dwa razy. Pani doktor sie dziwila, ze tylko przy potasie to wychodzi.


Tak ogólnie - hemoliza to rozpad krwink czerwonych. Napiszę Ci z doświadczenia zawodowego - to się zdarza i nie tak rzadko. Taka sytuacja jest wywołana bardzo często niewłaściwym pobraniem krwi ( zbyt szybko, za cienką igłą albo dlatego, że długo stała w oczekiwaniu na badanie). To najczęstsze przyczyny niepowodzeń.
Tym bardziej, że przy pobieraniu na inne badania krwi nie było tego rodzaju problemów I Dlatego wszystko wskazuje na błąd techniczny.
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-25, 10:44   Temat: Rak jelita po resekcji
Ne1a napisał/a:
Mówią, że hospicjum nie leczy. razem!

:) Ale dysponuje skutecznymi metodami łagodzenia bólu....

Ne1a napisał/a:

Możliwość samodzielnego poruszania na pewno wydatnie poprawi Mamie nastrój!

Dokładnie - tak i oby jak najdłużej trwał ten stan.

Malinko! Pozdrowienia i uściski dla Ciebie i Mamy. :flower:
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-05, 22:15   Temat: Rak jelita po resekcji
Podobnie myślę jak Marzena. Obecnie ból ustąpił, wodobrzusze się zmniejszyło, opieka profesjonalna całą dobę. Zyskałaś więcej czasu na zaplanowanie swoich zajęć i codzienną wizytę u Mamy. Z tego co napisałaś ukazał się ogólnie pozytywny obraz.
Malinko - bardzo dobra decyzja..
:flower:

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-28, 10:14   Temat: Rak jelita po resekcji
malinka70 napisał/a:
(...) diagnoza była błędna. ja mam taki charakter, ze zawsze walcze do końca. nie wiem tylko, czy w tym przypadku ma to jeszcze sens. sugerowałam mamie kilka razy rozwazenie chemii i próbę walki. ona kategorycznie odmawia.


Malinko, diagnoza jest taka jaka jest. Ja podjęłabym jeszcze jedną próbę - wyjaśniając, że trzeba się ratować i leczyć. Mamusiu zmobilizuj wszystkie siły i poświęć się tej walce bez reszty. Namawiaj na leczenie. Wyjaśnij, że bywają choroby, które leczy się trudniej, ale zawsze jest pewna grupa pacjentów, którym udaje się... Warto wykorzystać każdą szansą.
Warto choćby ze względu na to, że leczenie może ograniczyć miejscowe zaawansowanie nowotworu i zmniejszyć zasięg i liczbę przerzutów.

To jest tak, jakby ktoś chciał przejść na drugą stronę rzeki po moście, ale stwierdził, że straci równowagę i spadnie. Jeśli nie podejmie próby, nigdy nie przejdzie to być może najważniejszy moment życiu.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-21, 16:47   Temat: Rak jelita po resekcji
malinka70, jak dobrze, że napisałaś do nas.
Cytat:

Pielegnacja zrobila sie bardzo trudna. Mama juz nam nie pomaga w zakladaniu lampersa i myciu.

W necie są filmy instruktażowe - na przykład ten:



Są tam różne filmy dotyczące pielęgnacji ciężko chorego w domu.
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-11, 11:16   Temat: Rak jelita po resekcji
Dasz, dacie radę. Wiem jak musi być teraz ciężko, trudno pogodzić się z tym co nieuniknione..
Każdy człowiek inaczej odchodzi z tego świata. Bywałam wiele razy obecna i piszę to na podstawie własnego doświadczenia.

W domu - inaczej się odchodzi. Przede wszystkim godnie.. W szpitalu człowieka umierającego otaczają parawanem, wycieńczonemu choremu czasami jeszcze podłączają kroplówki, podają krew.. Niestety te próby leczenia nie poprawiają stanu zdrowia tylko dostarczają dodatkowych cierpień..

Kochać to także umieć się pogodzić z trudną sytuacją. Kochać to - pozwolić spokojnie i godnie odejść...

[ Dodano: 2014-12-11, 11:41 ]
Tak, Malinko w domu jest najlepiej. Wasza stała obecność przy Mamusi (osób kochanych i kochających ) wpływa kojąco.
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 22:32   Temat: Rak jelita po resekcji
Malinko - nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć... Może ktoś Tobie odpowie. Jedno jest pewne - nie należy obu tych leków jednocześnie podawać... Ale tak jak napisałam nie potrafię odpowiedzieć. Bo mogę tylko w tej sytuacji zaszkodzić..

Skontaktuj się telefonicznie lekarzem. T
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 18:45   Temat: Rak jelita po resekcji
Mama będzie chciała zażywać? :)
  Temat: Rak jelita po resekcji
Jolana

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 77203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 09:40   Temat: Rak jelita po resekcji
Madzia70 OK.
nie będę się sprzeczać - nie jestem ekspertem. :) Na pewno jest tak jak napisałaś.

Malinko, tak, trzeba ten problem omówić z Waszym lekarzem. Może lek p/bólowy w innej postaci? Bo inaczej Mama będzie bardzo cierpiała.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group