1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6307

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 10:07   Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Stąd to całe nieporozumienie... Wynik do badania został przesłany z oddziału chirurgii ogólnej, sprostowałaś że naczyniowej... ;)

Dlatego bardzo ważne są dodatkowe informacje. Od kiedy i jak te problemy się zaczęły. Jeśli można Cie prosić o uzupełnienie informacji - to bardzo ułatwi udzielanie odpowiedzi.
Jeśli były wcześniejsze wyniki to również je dołącz.
Pozdrawiam Cię.
  Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6307

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-02, 19:20   Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
absenteeism, tak dokładnie to miałam na myśli :)
Cytat:

Nie, skala G mówi o TEMPIE namnażania się komórek nowotworowych.

Są mało aktywne, a guzy ze skali G1 rosną i rozprzestrzeniają się powoli.. I oto mi chodziło.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)
  Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6307

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-02, 18:28   Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
[quote="absenteeism"]
Każda komórka nowotworowa jest "aktywna" w tym sensie, że namnaża się. G1 oznacza niski stopień złośliwości histologicznej.
Tak każda komórka nowotworowa jest aktywna. Generalnie stopień G mówi o liczbie namnażających się komórek nowotworowych. Zarówno Twoje jak i moje określenie jest prawidłowe. Chodzi tutaj o ilość komórek aktywnych.
Napisałam o węzłach nic poza tym że nie są nacieczone przez nowotwór.
  Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6307

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-02, 12:01   Temat: Rak gruczołowy pęcherzyka żółciowego
Wynik oznacza, że wykryto gruczolakoraka pęcherzyka żółciowego. Stopień G oznacza ilość namnażających się komórek nowotworowych.
G-I to stadium z małą ilością komórek aktywnych. Płytko nacieka na warstwę mięśniową pęcherzyka żółciowego, nie nacieka na węzły chłonne.

Czyli nie jest źle... :flower:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group