1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
Jolana

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6151

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-08, 11:59   Temat: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6 napisał/a:
Czy po nowotrzowrze germinalnym często następują wznowy?

Niestety, ryzyko wznowy istnieje. Jak procentowo to wygląda - nie wiem.
O ile dobrze zrozumiałam miałaś - raka zarodkowego (embrional carcinoma).

Otóż w wykrywaniu wznowy bardzo pomocne są badania, którym się poddajesz.

sunrise6 napisał/a:

Obecnie co pół roku wykonywane markery: CA 125, Bhcg oraz AFP. Co rok wykonywane jest badanie USG dopochowe.
  Temat: Guz zarodkowy jajnika
Jolana

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6151

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-06, 20:59   Temat: Re: Guz zarodkowy jajnika
sunrise6 napisał/a:

Miałam mieć wykonywaną laparoskopię ale ordynator kliniki w której miałam mieć robiony zabieg zadecydował, ze spróbujemy pozbyć się torbieli za pomocą hormonów żeby nie naruszać ostatniego jajnika.

Dobra propozycja, tym bardziej w Twoim przypadku. Jesteś młoda kobietą i zapewne masz plany macierzyńskie.

U Ciebie terapia hormonalna będzie krótkotrwała ( zaledwie jeden cykl) a następnie będzie kontrola i lekarz oceni na podstawie bad. USG obecność/rozmiar torbieli. Takie kontrolne USG przezpochwowe najlepiej wykonać pomiędzy 5 a 7 dniem cyklu.

sunrise6 napisał/a:

Dostałam na 10 dni primolut-nor i później od pierwszego dnia miesiączki mam brać Microgynon i 2 tyg po misiączce na USG kontrolne.

To są leki z grupy środków antykoncepcyjnych, których celem jest zahamowanie wydzielanie FSH oraz LH w przysadce - dzięki estrogenowi i progestagenowi - w konsekwencji zablokuje to wzrost pęcherzyków jajnikowych.

sunrise6 napisał/a:

Na ulotkach tych leków jest napisane, ze nie można stosowac ich po przebytej chorobie nowotworowej hormonozależnej (rak piersi, jajników, macicy).

Wszystkie uwagi jakie są zawarte w ulotce dotyczą długotrwałego stosowania leku, a wtedy rzeczywiście może zwiększać się ryzyko pojawienia się nowotworu..

sunrise6 napisał/a:

Czy stosowanie tych leków jest dla mnie bezpieczne? Czy te hormony nie pobudza na nowo tego nowotworu który miałam 9 lat temu?

Jest bezpieczne.
Zawsze możesz zasięgnąć opinii innego lekarza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group