1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie zespołu MDS
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9205

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-16, 14:39   Temat: podejrzenie zespołu MDS
Zgadzam się całkowicie z Justynką . :)

Cytat:
. A tak dla uzupełnienia informacji jestem po przeszczepieniu wątroby.

Stan po przeszczepie wątroby w powiązaniu obecnego stanu zdrowia wymaga
wymaga szerokiej gamy opieki specjalistycznej ...

Cytat:
i jeszcze jedno miałam robioną szeroką diagnostykę w kierunku niedokrwistości i wszystko wyszło ok czyli: kolonoskopia i gastroskopia itp...


Cytat:
ale ostatnio robiłam test na krew utajoną w kale i wynik wyszedł dodatni.

Jest to bardzo ważna informacja.Tutaj też można upatrywać się przyczyny tracenia krwi...
Wynik dodatni testu to konieczność dalszych badań. Nie wiemy, kiedy była robiona ostatnio kolonoskopia, ale w tej sytuacji koniecznie trzeba ja powtórzyć...
Oczywiście powodem krwawienia najczęściej bywają polipy usuwane podczas zabiegu, bywają hemoroidy lub stany zapalne.. Kolonoskopia szczegółowo ujawni miejsce i przyczynę krwawienie.
O dokładnymi wiarogodnym wyniku kolonoskopii decyduje zarówno sprzęt i odpowiednie przygotowanie pacjenta...

Teraz tylko czekanie na wyniki badań po dokładnym przeanalizowaniu próbek. I tylko specjalista po uzyskaniu danych z badań oceni stopień zaawansowania MDS lub wykluczy...
;)
  Temat: podejrzenie zespołu MDS
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9205

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-15, 18:59   Temat: Re: podejrzenie zespołu MDS
LUŚKA1 napisał/a:
Mam pytanie miałam robioną biopsje szpiku kostnego

Dlaczego wykonano biopsję ? Czy miała ona związek w znalezieniu przyczyny niedokrwistości z niedoboru żelaza ? Zdarzają się sytuacje, kiedy niedokrwistość jest wykładnikiem poważniejszej choroby, dlatego zawsze konieczna jest wnikliwa analiza..

Czy dysponujesz wynikami badań ?

Cytat:
lekarz powiedział że mam podejrzenie zespołu MDS i czeka mnie teraz trepanobiopsja szpiku

Co dokładnie wyraził ? MDS niekiedy jest trudne do zdiagnozowania to fakt, bo jest to grupa zaburzeń, które wpływają na szpik kostny, hamując produkcję zdrowych komórek krwi. W MDS stwerdza się zwykle triadę obniżonych elementów krwi (na poziomie erytrocytów, leukocytów i trombocytów ).

Cytat:
czy w trepanobiopsji szpiku mogą wyjść jakieś zmiany przy niedoborze żelaza?

Na pewno, ponieważ szpik kostny zawiera komórki macierzyste krwi na różnych etapach dojrzałości oraz "surowce " niezbędne do produkcji komórek krwi : żelazo, witamina B12, kwas foliowy, i ewentualne nieprawidłowości zostaną wychwycone...


Czekamy na wyniki...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group