1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: resekcja czesciowa jelita grubego
Jolana

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8644

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-05, 21:42   Temat: Re: resekcja czesciowa jelita grubego
anthoula napisał/a:
Jestem tydzien po operacji .Mozna powiedziec ze czuje sie dobrze ale dokuczaja mi biegunki 7-9 razy wyprozniam sie co staje sie ogromnie dokuczliwe i bolesneNie wiem co mam robic.[lekarz wypisujacy mnie do domu nie udzielil mi zadnych wskazowek) Probuje juz wszystkiego wlacznie z ogranicze.iem picia malymi lykami.Moze jest ktos kto mogl by mi cos doradzic?


Witam Cię,
Przy częściowej resekcji jelita grubego jednoznaczne określenie diety nie jest proste ponieważ na przemiennie mogą pojawiać się biegunki z zaparciami. Wskazane są więc modyfikacje i dobór indywidualny odpowiednich składników pokarmowych. W pewnym sensie postępowanie na zasadzie prób i błędów, dopiero z czasem będziesz wiedziała co i kiedy możesz jeść.
Nie można także doprowadzić u pacjenta do zaparć.

Obie diety - zalecenia żywieniowe prześle na e-maila.


Przy okazji napiszę parę słów o aktywności fizycznej po tego typu operacji.
Teraz Twój organizm potrzebuje prawie dwóch miesięcy, aby mógł powrócić do normalnej aktywności. Wskazane są na początku spacery krótkie a potem każdego dnia dłuższe... Należy unikać jakiegokolwiek wysiłku, nawet sprzątanie, odkurzanie lub inne prace domowe związane z wysiłkiem powinny być odwleczone do czasu wyrażenia na nie zgody przez lekarza. Zabrania się podnoszenia czegokolwiek powyżej do 4 kg.
To może potrwać co najmniej sześć tygodni po operacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group