1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Jolana

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-20, 16:53   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter, leczeniem powinien zająć się onkolog. W jego gestii leży dalszy sposób postępowania...

Z markerami nowotworowymi jest tak - otóż prawidłowe ich stężenie nie wyklucza obecności nowotworu, ich umiarkowane podwyższenie występuje w chorobach innego pochodzenia na przykład w stanie zapalnym jakiegoś narządu. A mocno podwyższony zawsze budzi niepokój o podłoże nowotworowe.

Jak wiesz markery stanowią jedno z wielu badań w diagnostyce.

Aha i na koniec prośba o zamieszczenie wszystkich dotychczasowych Twoich badań związanych ze stwierdzeniem raka płuc i przerzutami ( naturalnie bez danych osobowych Twoich i lekarzy ).
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Jolana

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-20, 13:00   Temat: Re: Markery
Polepeter napisał/a:
Dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie nowotwor pluc z przerzutami na kregoslup (krag 4), biodra , srodek miednicy .

Polepeter napisał/a:
W reku mam teraz markery ktore sa zawyzone ale nie wiem jak bardzo , tzn jak je mam interpretowac .


Polepeter napisał/a:
Ma ktos moze na tyle wiedzy ze potrafi mi je zinterpretowac ?

Może, a więc ruszamy...

Twój wynik CA 125 - 363,3 -- ->wartości referencyjne - <35 U/ml - jest bardzo czułym markerem również dla raka płuc.

Twój wynik CA 15-3 - 638,4 ---> wartości referencyjne - <30 U/l - stosuje się go przeważ do wykrywania przerzutów. Minusem markera jest jego niedoskonałość w wykrywaniu raka mało zaawansowanego.

Twój wynik CA 19-9 - 525,7 ---> wartości referencyjne - <24 U/l - jest charakterystycznym markerem przy raku przewodu pokarmowego, szczególnie trzustki.

Twój wynik CEA 21.2 ----------> wartości referencyjne - <4 pg/ml - jego podwyższony poziom stwierdza się bardzo często u chorych na raka jelita grubego, dlatego jest on wykorzystywany jako jeden z elementów monitoringu przebiegu choroby. CEA jest także uznawany za uniwersalny wyznacznik występowania przerzutów (niezależnie od tego, jakiego narządu dotyczy choroba).

Twój wynik CA 72-4 10.3 ---> wartości referencyjne - <4 U/l - jego podwyższenie sugerować może rozwój choroby nowotworowej przewodu pokarmowego, szczególnie w żołądku.


Dla nowotworów płuc zwykle oznacza się markery nowotworowe:
TPA, NSE, CEA, TK, p53 .

Markerami ginących tkanek jest np. marker cyfra- 21 występujący przy raku płuca. W związku z tym antygeny mogą być wykorzystywane we wszystkich etapach walki z chorobą nowotworową, od jej wykrywania, poprzez określenie stopnia zaawansowania, aż do oceny skuteczności zastosowanego leczenia.

Na temat markerów dobre opracowanie jest na przykład tutaj
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group