1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak mam rozumieć taki wynik badania RTG klatki piersiowej?
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 19510

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-03, 14:29   Temat: Jak mam rozumieć taki wynik badania RTG klatki piersiowej?
cichy napisał/a:
Tak się składa że mama nigdy nie paliła. Nie licząc wdychanych "smrodów" przez innych....
Palacze tzw. bierni też są narażeni na raka płuc nie mniej niż czynni palacze papierosów.

Ale wracają jeszcze do Twojego pytania - wydaje się, że przyczyna dotyczy naczyń płucnych i może wynikać z różnych przyczyn. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju onkologicznego. Jednak na spokojnie skonsultujcie wynik z lekarzem.
  Temat: Jak mam rozumieć taki wynik badania RTG klatki piersiowej?
Jolana

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 19510

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-03, 13:34   Temat: Jak mam rozumieć taki wynik badania RTG klatki piersiowej?
Lekarz radiolog opisujący badanie wskazał z dużym prawdopodobieństwem jako przyczynę na naczynia płucne. Można dodatkowo zrobić TK klatki piersiowej aby pogłębić diagnostykę. W przypadku podejrzenia raka płuc lekarz określiłby zmianę jako ( naciek, guz itp. )
Namów, przekonaj Mamę do porzucenia papierosów. Będzie to najlepszy sposób by uniknąć w przyszłości raka płuc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group