1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Jolana

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-12, 11:52   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55 napisał/a:

Czy nie domyślacie się co kazało doktorowi snuć domysły, że to może być sarkoidoza?

Trudno odpowiedzieć dlaczego lekarz zasugerował sarkoidozę... Bo nawet gdyby wziął ją pod uwagę - to też nie na podstawie jednego wyniku badań. W sarkoidozie płuc ( w 3 stopniowej skali) przy trzecim stopniu zmiany przechodzą w tzw. zwłóknienia czyli zabliźniają się. Nierzadko właśnie w tym stadium choroba zostaje zdiagnozowana, to znaczy gdy zwłóknienie płuc prowadzi do ograniczenia czynności płuc.

Dlatego by stwierdzić chorobę w sytuacji zmian na płucach nie wystarcza jedno zdjęcie z rtg, potrzebna jest TK, bronchoskopia, pobranie tkanki z płuc za pomocą endoskopu oraz badania czynnościowe płuc. Taki kanon. :)

W tej sytuacji proszę uzbroić się w cierpliwość, czekać na wyniki wszystkich badań i nie tracić nadziei...
Serdecznie pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Jolana

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-10, 16:44   Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Sonia55 napisał/a:

Jolano - mój Mąż od lat przyjmował Acard, ale w szpitalu przed bronchoskopią odstawiono Mu i zamieniono na Clexane.

Tak, oczywiście tak się postępuje ( kiedy pacjent nie ma p/wskazań ), przechodzi się przed badaniem na na heparynę drobnocząsteczkową...

Bardzo ciepło pozdrawiam :)
  Temat: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Jolana

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-08, 10:14   Temat: Re: Nowotwór w płucach u mojego Męża.
Witam. Od razu zaznaczę opis radiologa jest przeznaczony przede wszystkim dla lekarza który zlecił badanie, dopiero po uwzględnieniu danych klinicznych pacjenta i danych z innych badaniami można dokładnie postawić diagnozę. Odnosząc się do samego opisu wygląda to tak:

Sonia55 napisał/a:

Oto opis RTG:
(...)
Przepona obustronnie w masywnych zrostach opłucnowych.
Zrosty osierdziowo-opłucnowe.

Generalnie zrosty są cechami uszkodzenia tkanki płucnej przewlekającym się stanem zapalnym a najczęściej - wieloletnim paleniem papierosów. Są to zmiany przewlekłe, nieodwracalne, i same w sobie nie są niepokojące zostawiają jakby pewien "ślad". Jednak jeśli zajmują duży obszar płuc, mogą wpływać na wydolność oddechową.

Jednakże zmiany opisywana jako:

Sonia55 napisał/a:
We wnęce prawej guz o wym. 53x48mm plus obszary zaburzonego napowietrzania z nakładaniem zmian włóknistych oraz guzków śr. 8-10mm, mogących odpowiadać zmianom mts.
We wnęce lewej guzowate zaciemnienie 100x51mm, na jego tle wyróżnia się okrągła zmiana o śr. 26mm, na obwodzie zmiany obszary zaburzonego napowietrzania i zmiany włókniste mniej nasilone niż w PP.

wymagają dalszej oceny w tym TK klatki piersiowej i bronchoskopii. Bronchoskopia dokładniej zdiagnozuje niepokojące objawy chorobowe.

Sonia55 napisał/a:
Wiem, że nie jest dobrze, ale jeśli można - proszę o ocenę - czego możemy się spodziewać.

Niestety, nie wygląda to dobrze - więcej można będzie powiedzieć po wszystkich badaniach.


I mala uwaga na temat:
Cytat:
Clexane" i dziś - czwartek 8:30 - bronchoskopia

Mogło się skończyć tragicznie. Przed tego typu badaniami nie wolno podawać Clexanu. Zagrożenie bardzo silnym krwawieniem, to tak na przyszłość... Leki wpływające na krzepliwość krwi odstawia się na 2 - 3 dni przed bronchoskopią.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group