1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-24, 09:43   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Witam . wiem o tym wszystko zalezy od kasy jak dasz to i masz badania skierowania itd.Ja robie większośc prywatnie . Pozdrawiam
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-16, 15:28   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Witam . Jakoś ostatnio źle się czuję , kreci mi się w głowie i jestem strasznie osłabiona , za czę
łam przyjmować Ecomer może to mi pomoże .Boli mnie miednica i uda mam na badanie Tk ale dobiero w maju.Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2012-04-17, 11:02 ]
Od: bajda84
Do: Judyta
Wysłany: Dzisiaj 9:01
Temat: czerniak podudzia lewego Cytuj wiadomość
czytam Twoje wpisy i moge Cie powiedziec duzo na temat "naszego" raka
otóz mam dokłądnie tak jak TY
łydka , węzeł usunięty pachwinowy niestety były przezuty ateraz te nieszczęsne płuco.Lekarz powiedzial Ci ze jestes za młoda na naswietlenia.Co za stek bzdur!!!!
moj kuzyn ma 13 lat i byłmpoddawany naswietlanią.Jakos nie jest dla nich za młody.
Krew mnie zalewa jak słysze co za pierdoły opowiadają.Ja jestem z pod Gorzowa Wlkp to jest wojwodztwo lubuskie.Jezdze az do Opola sie leczyc.Znalazłam ta klinike własnie dzieki ludziom takim jak my.Kolezanka zyje juz 12 lat po diagnozie.Leczyła sie u tego samego onkologa co ja.Jest dla mnie inspiracją bo jak sie zoorientowałas wszyscy sie zwijają.Czytałąm wiele wypowiedzi ludzi ktorych juz nie ma miedzy nami.Nie lekcewaz proszę i nie poddawaj sie.Rozumiem ze przecietny Kowalski jak my nie ma na prywatne badania i leczenie ale na prawde mamy wiele do stracenia bo zycie jest tylko jedno.
Ja mam 27 lat dziecko i męza i chce życ.Jezeli bedziesz chciala jakies porady badz tez namiary na klinike badz lekarza daj znac.Jestem do dyspozycji
Zobacz profil autora Wyślij email
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-12, 21:12   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Dzięki bardzo za odp. Napisałam tyle co pisało na wynikach , u nas na podlasiu nie sa lekarze zbyt wylewni na te tematy, Jak pytam co dalej to mówią proszę obserwować i na tym się kończy. Te wszystkie guzki sama pokazywałam palcem im gdzie i w jakim miejscu one są. Może ktos poleci mi innego lekarza bo chyba będę musiała zmienić.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-12, 15:07   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Dzięki bardzo za porady,ja nie jestem miłośniczką słodyczy .Ale coś w szpitalu mowiły kobietki by pić sok z buraków i kapuste kiszoną a co do mięs to czerwonego nie jadać tylko białe przetworzone na wysokiej tep.

[ Dodano: 2012-04-12, 15:09 ]
A może jakas odp. na mój wynik ostatni?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-11, 15:15   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Witam wszystkich miło. Mam juz swój wynik. moze go przepiszę .Opis materiału. Z podudzia lewego. Fragment skory z tkanka podskórną i fragmentem mięsnia o wym.8,5x5x3,5cm z obecna na powierzchni wygojona blizną dł.3,5cm. na przekroju w tkance podskórnej w rzucie blizny obecne nieregularne ognisko o śr. w największym wymiarze -2cm- barwy pstrej. Minimalny margines głęboki 0,5cm. A teraz przepiszę. ROZPOZNANIE. 495715-6 ZMIANA z najwęższym marginesem głębokim-Melanoma malignum. Naciek nowotorowy oddzielony od linii ciecia pasem normotypowej tkanki w najwęższym miejscu szerokości 1mm. W świetle naczyń krwionośnych obecne zatory komórek nowotworowych. 495717-8 zmiana z najwęższym marginesem bocznym- Melanoma malignum. Naciek nowotorowy oddzielony od linii ciecia pasem normotypowej tkanki szerokości 1,75mm. 495719-20 z pozostałych miejsc - Melanoma malignum. 495721-2 skóra nad zmianą -Hyperpigmentatio strati basalis epihelii plani. Cicatrisatio. Inflammatio chronica focalis. To jest cały opis wyniku .Bola mnie mięśnie miednicy i ud dlatego dostałam na badanie TK.ale to w maju będzie bo kolejki. Może ktos mi coś napisze odnosnie tego wyniku. Bo nie jest ciekawy i przychylny dla mnie. Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-11, 13:36   Temat: Czerniak Clark III od 2009 roku.
Jestem chora na czerniaka od czerwca 2009 roku, mam usunięty węzeł wartownik i kilka guzków które robiły się na szwie po wycięciu czerniaka na lewej łydce,..Przez ten czas zawsze coś się dzieję, ostatnio w marcu mialam usuwane bardzo duzo guzków no i mam wynik nie zrozumiały do konca dla mnie .jak tez mam skierowanie na TK ale dopiero na 25 maja.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-04-11, 13:50 ]
Judyto, scaliłem post do Twojego pierwszego wątku - tutaj opisuj całość Twojej historii.

  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Judyta

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11257

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-04, 17:07   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III
Witam wszystkich ,
zdecydowałam się dołączyć do was , gdyz tez jestem chora na czerniaka od 2009 roku.
No i praktycznie do dzis daje mi znac o sobie.
w 2009 miałam zabieg usunięcia czerniaka.

opis materiału. Zmiana barwnikowa łydki lewej. wycinek skory i tkanki podskórnej o wym. 3,5 x 2,5 x 1 cm,
na powierzchni skory nieznacznie wyniosła owalna zmiana o średnicy około 1,5 cm.
rozpoznanie Melanoma malignum Clark III.. data 2009 05 28
.po wyniku zdecydowano usunąć wezeł wartownik 7 lipca 2009 okazał się czysty.
Zrobilam kilka badań , ktore treż okazały się przychylne dla mnie.

Ale w 2010,11, listopada wyczułam guzki nie opodal tego miejsca po czerniaku , i natychmiast były one do usunięcia ,
za pół roku w marcu znowu wyczulam pod dotykiem guzki i tez zostały usunięte.
Cały czas byłam pod kontrolą onkologa i tez były robione badania.

Tegoż roku 2012 03 13 znowu pojawili się guzki na szwie po czerniaku.
Zrobiono mi USG łydki gdzie były te zmiany i sie okazało cytuję;
Cieciem soczewkowatym okrojono starą bliżnie , oraz guz w bliźnie zmiana okazała sie wieloguzowata i naciekająca mięsień łydkowy.
Guz usunięto w całości i w zdrowo makroskopowo tkankach,. Hemostaza. szwy warstwowe, saczki.
z dopiskiem DGN.MAL.CRURIS SIN RECIDIVA. nie wiem o co tu chodzi.
Dziś usuneli mi szwy i czekam na wynik , ale lekarz dzis powiedział mi że na naświetlanie jestem za młoda więc nie wiem o co mu chodziło .
może ktoś z was może coś napisac na ten temat . Bo zaczynam znowu się strasznie bać .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group