1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-26, 11:01   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-03, 06:05   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Jeśli wyniki nie polecą w dół, nie wydaje mi się, aby była konieczna wizyta u hematologa.
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-02, 21:56   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
MonikaMioduszewska napisał/a:
Tato ma 8 stycznia pojawić się w szpitalu na wycięcie tego skorupiaka.

To doczytałam :) , pytam się o to co chcesz kombinować? :?ale?:
MonikaMioduszewska napisał/a:
Justynko i mam nadzieję że się nie obraziłaś za per-ty.

Nie obraziłam się. ;)
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-02, 21:50   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
MonikaMioduszewska napisał/a:
wszystko w granicach rozsądku

[yee]
MonikaMioduszewska napisał/a:
samoistnie podskoczyło z 8,8 na 8,9 - więc może będzie rosło.

Może będzie rosło :)
Ten poziom hemoglobiny jest dość niski. I warto to sprawdzić.
MonikaMioduszewska napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy przed operacją jeszcze kombinować czy już po?

Tzn.? Co masz na myśli?
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-02, 21:04   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Przyjrzałam się tym wynikom krwi. Ostatnie z 30.11.2014 r. - 'najsłabiej' wypada hemoglobina = 8,9 g/dl.
Poziom płytek krwi i białych krwinek zaczął rosnąć - i teraz są na przyzwoitym poziomie. Białe krwinki w normie. Poziom płytek poniżej normy, jednak poziom 122tys./mm3 - to nie tak źle.
I jednak bym proponowała sprawdzić krew w ciągu 1 tygodnia <przede wszystkim ze względu na niski poziom hemoglobiny>. Z powodu niskiego poziomu hemoglobiny Tata może czuć się osłabiony, szybko męczyć. Zatem na siłę na ten rowerek to bym Go nie wsadzała.

Pozdrawiam
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-27, 13:31   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Jeśli dobrze doczytałam, to ostatnia chemia była 07.11 i po 8 dniach dolewka (czyli ok. 15.11)? To jest ok. 2 tygodni po ostatniej chemii? Jeśli TAK, to rzeczywiście to może być <nazwę> "dołek" jeśli chodzi o wyniki morfologii krwi (czyli gdy są najniższe).
Jest już szansa, że wyniki morfologii krwi zaczną rosnąć.
MonikaMioduszewska napisał/a:
czy szpik zawsze się regeneruje - czy może okazać się że niestety chemia tak go osłabiła że nie będzie w stanie się podnieść

W medycynie wszystko może się zdarzyć. Ze względu na wiek regeneracja szpiku może być gorsza/słabsza. Jednak wydaje mi się, że szpik się zregeneruje.
Trzymam mocno kciuki.
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-26, 12:16   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Aby stwierdzić czy szpik się zregeneruje do następnej chemii (tzn. do takiego poziomu, aby mogła być podana chemia) potrzebne są dane: jednak jaki jest poziom płytek aktualnie, kiedy była ostatnia chemia i na kiedy jest planowana następna chemia.
  Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 46792

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-01, 22:55   Temat: Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca prawego
Może zmniejszać skuteczność chemii. Cykle chemii powinny być podawane w wyznaczonym czasie, jednak gdy jest zbyt niski poziom któregoś z parametrów krwi, chemię należy przesunąć aż wyniki się poprawią. Podanie chemii , gdy jest zbyt niski poziom wbc pogłębi leukopenię (czy tak jak w Waszym przypadku również neutropenię (poziom neutrofili poniżej normy)).
Leukopenia - poziom leukocytów (wbc) poniżej normy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group