1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-08, 22:16   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
atak chłoniaka na kości
To by była wznowa, jeśli oczywiście byłby to ten sam chłoniak (nacieki w kościach).
Teraz jesteś w remisji całkowitej i jeśli pojawiłaby by się nacieki czy to w kościach, czy na innych organach, węzłach chłonnych, to byłaby wznowa (czego z całego serca nie życzymy), <mowa o chłoniaku stwierdzonym takim jak opisany w poście #1

Oczywiście może być inny chłoniak, czy w ogóle inny nowotwór złośliwy (tego też nie życzymy).
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-08, 20:38   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk, mogę napisać, że wszystko jest możliwe.
Co do odczuwania bólu, to może być kilka hipotez, np. nakręcanie się (takie niby nieświadome, ale jednak ...), może zmiana trybu na bardziej siedzący (mam na myśli bóle kręgosłupa) - takie przypuszczenie.
Póki co te wynik/informacje przedstawione w poście powyżej nie wskazują na wznowę.
I mocno postaraj się nie nakręcać. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-16, 12:58   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
Jest 'lekka' anemia, być może utrzymująca się po radioterapii? Oraz za dużo monocytów, ale też być może zaburzenie wynikające z historii chorowania (po leczeniu)? Czy zaburzenie monocytów teraz się pojawiło? Czy wcześniej po leczeniu też było?
LDH i beta 2-mikroglobulina (czyli parametry często powiązane z chłoniakami) są w normie.
Tzn. jeśli te wartości były ponad normę, to jednak mogłoby to wskazywać na toczący się proces rozrostowy (chłoniaka). Jednak, to że są one w normie jeszcze nie wyklucza, że chłoniaka nie ma. Choć to, że one są w normie to może być dobra informacja.
Niestety nadal nic nie jest jednoznacznie.
Kiedy wizyta u lekarza?
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-16, 11:48   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
Niestety nadal nic jednoznacznie nie jest wskazane. I należy rozważyć biopsję z większego ogniska. :?ale??: :tull:
A pozostałe wyniki masz? LDH? Morfologia?
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-15, 23:07   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
białe krwinki 5046 k/Ul (U-nie umiem odnaleźć znaku - u z ogonkiem)

Czy jest "pięć tysięcy z kawałkiem" czy gdzieś jest przecinek? <jednostka kilo na mikrolitr>
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-15, 21:27   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
Razem z markerami między innymi i wszystko było w normie.

A konkretnie co miałeś badane?
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-15, 15:13   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
Właśnie robią mi rezonans miednicy na cito - jutro wynik
Dobrze
ardianekkk napisał/a:
Gdyby to było zapalenie (brzmi najlagodniej) to czego mogę się spodziewać?

Czekam na wynik do jutra i nie robimy gdybologii ;)
I mocno zaciskamy kciuki :uhm!: :tull:
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-08-06, 21:26   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
Jak wszystko będzie ok, to koniec mojej przygody z tym miejscem.

Gdzie potem będziesz kontrolowany?
ardianekkk napisał/a:
Sam jestem ciekaw...
My też i trzymam mocno kciuki
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-16, 22:08   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
Kiedy skończyłeś naświetlania? Chyba w lipcu?
To dość krótki czas, aby wrócić do formy po takiej radioterapii.
ardianekkk napisał/a:
Staram się ruszać, trochę ćwiczyć

Jasne, że trzeba się ruszać <na tyle na ile forma pozwala>, ale nie forsować się.
Tak jak pisałam każdy ma swój czas na dojście do formy i różne skutki uboczne ustępują po różnym czasie.
<taki off top o mnie na marginesie, np. moja morfologia krwi po spadku po radioterapii wróciła po jako takiej normy po 2 latach, no powiedzmy po około roku zaczęła się z lekka podnosić>
Zatem nie oczekuj, że po ok. 2 tygodniach po naświetlaniach będziesz miał pełną formę fizyczną. Cierpliwości. Regeneruj się, pozwalaj sobie na odpoczynek/sen.

[ Dodano: 2015-07-16, 22:12 ]
Tutaj jest poradnik dot. radioterapii
http://www.forum-onkologi...0816.htm#235860
i na str. 24 jest o zmęczeniu
Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-16, 09:44   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
Czy przy chłoniakach zastosowanie noża rzeczywiście nie jest zasadne?

Odpowiadając na pytanie o Gamma Knife przy pierwotnych chłoniaku mózgu (tak w skrócie nazwę) <potem mogę stosować oznaczenie PCNSL dla wygody, posługiwałam się literaturą angielską).
Standardowym postępowaniem przy leczeniu PCNSL jest chemioterapia z wysoką dawką methotrexate i radioterapia całego mózgu (WBRT) i to może dać szansę na całkowite wyleczenie.
Gamma Knife nie jest często stosowany w leczeniu PCNSL, ponieważ chłoniaki są chorobami wieloogniskowymi (przepraszam za kiepską polszczyznę) - (czyli oprócz tego guza, który był widoczny w badaniach, uważa się, że jest kilka być może niewidocznych ognisk chorobowych; nie wystarczyło naświetlać tylko tego nacieku, który nie przekraczał 4 cm (taka jest mniej więcej granica wielkości guza, który można zakwalifikować do Gamma Knife)).
<Dlatego tak się dopytywałam o ten obszar naświetlania, rozumiem, że był naświetlany cały mózg i na końcu 'boost'?>.
O badaniach, o których czytałam: potwierdzają mniejszą toksyczność Gamma Knife, lepszą jakoś przeżycia i wydłużenie czasu przeżycia.
Gamma knife może być używany do kontroli 'lokalnego' guza.
Źródło: http://www.world-sci.com/read.aspx?id=268

W tym artykule jest o 'zaletach' Gamma Knife w przypadku, gdy pacjenci np. ze względu na wiek nie mogą być WBRT:
http://thejns.org/doi/pdf....2006.105.7.133

I domyślam, że Ciebie leczą z intencją wyleczenia ze względu na młody wiek.

Myślę, że dziś trudno jest ocenić co (konkretnie) dla Ciebie byłoby lepsze.

Dobrze byłoby, aby w tej kwestii jeszcze ktoś znający dobrze się na rzeczy wypowiedział się.
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-14, 09:23   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
Tak jak napisałam.
Jakie miałeś naświetlania. Rozumiem, że ogólnie głowy, ale jaki obszar na głowie? Chyba naświetlając zaznaczyli. Czy to było pole prostokątne o wymiarach jakiś tam (mniej więcej)?
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-14, 08:06   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
Jaki obszar był naświetlany?
  Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
JustynaS1975

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 27181

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-12, 11:06   Temat: Chłoniak nieziarniczy guzkowy (grudkowy) mozgu C82.9
ardianekkk napisał/a:
Mówimy tutaj o całkowitym wyleczeniu choroby?

O rokowaniu pisał Vioom, że
vioom napisał/a:
Rokowanie jest trudne bo i grupa chorych jest niejednorodna.

też i z tego względu, że nie mamy pełnej informacji o Twojej chorobie. Jest szansa na całkowite wyleczenie, ale jaki jest to % szans trudno powiedzieć.

Czas na dojście do siebie po leczeniu onkologicznym (w tym również radioterapii) jest bardzo różny, indywidualny, zależy od organizmu pacjenta. Różne skutki uboczne ustępują po różnym czasie.
ardianekkk napisał/a:
Oprócz tego duży apetyt, ale staram się z tym radzić.

To dobrze, że jesz. Ważne jest dostarczanie wartości odżywczych, wtedy organizm ma z czego 'brać' do regeneracji (i białko to budulec, także dobrze, aby to była dieta wysokobiałkowa).
ardianekkk napisał/a:
Chciałbym chociaż przez chwilę mieć szansę normalnie pożyć, spotkać się znajomymi, cokolwiek innego...

Tego z całego serca Ci życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group