1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
JustynaS1975

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 43567

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-01, 21:20   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
::rose::
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
JustynaS1975

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 43567

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-13, 18:55   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
[...] kiedy dobrze zna się śmierć, ma się większą odpowiedzialność za życie. Każda, najmniejsza nawet szansa życia staje się bardzo ważna. – H. Krall, Zdążyć przed Panem Bogiem

[ Dodano: 2011-07-13, 18:56 ]
Zebra napisał/a:
tak jak cytat z mojej Mamy i mnnie :)

– Niunia?
– Tak Muminku?
– Nic, tylko chciałam się upewnić, że jesteś.”


pięknie :)
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
JustynaS1975

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 43567

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-13, 18:14   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Zebra napisał/a:
JustynaS1975 napisał/a:
Dobra pełnowartościowa dieta, dobre jedzonko, niepalenie papierosów, unikanie stresu to każdego powinno obowiązywać.


Tak, tylko gdy jesteśmy zdrowi najczęściej mamy to gdzieś... ;)


żeby to jeszcze dawało 100% pewności
Starałam się zdrowo jeść, nie palę, aktywna (basen, pasja: chodzenie po górach), no z unikaniem stresu to raczej kiepsko mnie wychodziło. I... :tiaa:
ale starać się trzeba :-D

Natomiast ja bardziej skupiam się na 'aspekcie 'filozoficznym'', wiele ludzi tzw. zdrowych pędzi gdzieś, goni za czymś, gubiąc w życiu to co najważniejsze (mam takie wrażenie).
Wiele rzeczy, które wcześniej przed chorobą uważałam za bardzo ważne, okazało się, że są mało ważne.

Przeczytałam w wywiadzie z Marią Fołtyn takie zdanie: "gdy życie jest zagrożone, uroda życia jest wspaniała". Podpisuję się pod tym obiema rękami. Ja bym powiedziała, że uroda życia jest wspaniała, ale często dostrzegamy to dopiero gdy życie jest zagrożone.
:)

Bardzo lubię cytaty z Kubusia Puchatka, a ten szczególnie:
” – Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.”
:)

[ Dodano: 2011-07-13, 18:16 ]
robkat5 napisał/a:
ale wole palącego bezstresowego :lol:


[figielek] ;)
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
JustynaS1975

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 43567

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-13, 12:59   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Tylko jak w przypadku 'namiętnego' palacza połączyć unikanie papierosów i unikanie stresu??? ;)

[ Dodano: 2011-07-13, 15:33 ]
robkat5 napisał/a:
wbc 5,08
baso 0,03
neut 27,2


Kasiu nie podajesz jednostek, domyślam się, że
wbc 5,08 [10^3/uL] lub [G/L]
neut 27,2 [%]
czyli neutr jest ok. 1,38 [10^3/uL]. Jest pow. 1 [10^3/uL], czyli Twój Tato ma się czym bronić. Ale środków ostrożności nigdy za dużo. :) Unikać zainfekowania, innych chorych ludzi, higiena.
Dobra pełnowartościowa dieta, dobre jedzonko, niepalenie papierosów, unikanie stresu to każdego powinno obowiązywać. :-D

robkat5 napisał/a:
teraz na przyklad kosi trawe, a jest 30 stopni

to i dla zdrowego niezdrowe ;)

Trochę zajęcia, trochę aktywności to dobre dla dobrego samopoczucia psychicznego chorego. Oczywiście nie należy szaleć i szargać organizmu.

Co do palenia papierosów, to u nas w szpitalu nawet lekarze nie byli rygorystyczni, choć ganili palących 'dla przyzwoitości'. Wychodzili z założenia, że dla namiętnego palacza zrezygnowanie z palenia jest dodatkowym stresem. Ale pogrozić palcem trzeba :nunu: |mad1|

Pozdrawiam serdecznie i niech Tacie szybko rosną właściwe krwinki krwi :)

[ Dodano: 2011-07-13, 15:43 ]
Gdy moją mamę widzę z papierosem to mam ochotę ją natłuc. ;)
Mama nie choruje na żadnego raka, ja jestem chora na białaczkę. Od dawna ma kaszel 'palacza'. Ja się bardzo denerwuje, że ona zachoruje. Jest to dla mnie o wiele większy stres niż to, że ja jestem chora. Ale żadne gadki, nie docierają. :]
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
JustynaS1975

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 43567

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-12, 14:56   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
robkat5 napisał/a:
czy moze przebywac z osobami innymi niz domownicy, czy lepiej unikac kontaktu na razie?


Przy neutropenii powinno się przebywać wśród osób zdrowych. Tzn. jeśli ktoś chce Waszego tatę odwiedzić to zapytać się czy jest zdrowy (kaszle, kicha, drapie w gardle itp.), jeśli jest osoba zainfekowana to lepiej niech nie przychodzi. Jeśli osoba jest zdrowa, to nie trzeba unikać kontaktów (oczywiście o ile chory sobie życzy wizyt). Być może dla chorego wizyty innych osób mogą pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Domownicy też powinni unikać zainfekowania się, aby nie zarazić chorego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group