1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Poznań: innowacyjna terapia w Centrum Onkologii |
JustynaS1975
Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4240
|
Dział: 'NEWS' - co nowego w onkologii? Wysłany: 2011-11-10, 16:02 Temat: Poznań: innowacyjna terapia w Centrum Onkologii |
Na Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii (WCO) 8 listopada po raz pierwszy w Polsce zostanie zastosowana terapia fotodynamiczna przy użyciu preparatu Foscan - informuje WCO w komunikacie.
Terapii fotodynamicznej zostanie 8 listopada poddanych dwóch chorych. Jak czytamy w komunikacie WCO w ostatnich latach obserwowany jest stały wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe zlokalizowane w obrębie głowy i szyi. Wśród rozpoznań histopatologicznych dominuje rak płaskonabłonkowy, który stanowi 90 proc. przypadków.
Jak wynika z danych WCO metodą z wyboru stosowaną w leczeniu tego typu nowotworów jest radykalne leczenie operacyjne uzupełnione radiochemioterapią. Pomimo stałego postępu technologicznego dotyczącego techniki operacyjnej, napromieniania i chemioterapii celowanej wyniki leczenia są nadal niezadowalające a pięcioletnie przeżycia udaje się uzyskać u około 50 proc. chorych.
- W przypadku wznowy choroby nowotworowej u części chorych, którzy wyczerpali już możliwości standardowego leczenia alternatywę może stanowić tzw. terapia fotodynamiczna z wykorzystaniem preparatu Foscan - informuje Aleksandra Robaszkiewicz specjalistka ds. szkoleń i PR w WCO.
Dodaje, że wskazaniem rejestracyjnym do zastosowania terapii fotodynamicznej z użyciem preparatu Foscan jest paliatywne leczenie zaawansowanego raka płaskonabłonkowego głowy i szyi. Według niej w badaniach klinicznych wykazano, że metoda Foscan - PDT może przynieść znaczna poprawę u pacjentów, u których inne metody leczenia zawiodły.
- Metoda ta stosowana jest powszechnie w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych nie tylko w leczeniu paliatywnym ale w wybranych przypadkach również jako leczenie pierwotne - czytamy w komunikacie WCO.
Aleksandra Robaszkiewicz podkreśla, że wielką zaletą metody jest możliwość jej wielokrotnego powtarzania oraz znikomy odsetek działań ubocznych, natomiast wadą jest cena. Koszt jednorazowej kuracji to kilka tysięcy euro.
http://www.rynekzdrowia.p...i,113900,8.html |
|
|