1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-06, 06:47   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-18, 07:36   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Rzeczywiście, hemoglobina i płytki na granicy toczenia (tzn. płytki toczy się gdy jest ich poniżej ok. 20 tys./mm3, a hemoglobinę - od (w dół) 8g/dl).
Nic dziwnego, że Mama szybciej się męczy, skoro hemoglobina jest niska. Także niech Mama jak najwięcej zalega ozdobnie ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-20, 09:41   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Ananav, w sprawie płytek odpowiedziała już Absenteeism,
I jest tak jak powiedział lekarz:
ananav napisał/a:
tocza ponizej 20 tys z objawami skazy lub ponizej 10 tys bez objawow skazy

Ale zgłosić do lekarza onkologa, że Mama ma płytek 27 tys./mm3.

Ja tylko piszę, aby :/pociesza:/
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-11, 10:27   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Ananav, natoczą Mamę płytkami i będzie można zrobić TK.
Kciuki cały czas zaciśnięte :/pociesza:/
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-10, 22:59   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Ananav, powodzenia i trzymam kciuki :)
Pozdrawiam serdecznie _itsme_
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-19, 19:33   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
dlugo szpik sie zbiera do produkcji ....

Nic specjalnego nie napiszę. Zależy od szpiku, jak mu się 'zachce' ;) . Owszem jest też tak, że Mama jest po 3 chemiach, to i szpik jest bardziej wymęczony i może trudniej się regenerować. Jednak już ruszył, to już jest OK. Ale trudno jest powiedzieć, jaka będzie 'szybkość' regeneracji szpiku.
Także niestety zbyt dużo nie pomogę.
Ale niezmiennie _itsme_
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-19, 17:01   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
RBC -2,88 10 6 /ul
HGB -8,9 g/d

Czerwone i hemoglobina słabawe.
Przy takich wynikach podanie chemii niewskazane.
ananav napisał/a:
PLT -120 3/ul

Płytki też poniżej normy.

[ Dodano: 2012-06-19, 17:04 ]
ananav napisał/a:
RBC -2,88 10 6 /ul
HGB -8,9 g/d

Porównałam z poprzednimi wynikami, trochę wzrosły. Miejmy nadzieję, że za tydzień się poprawią znacznie.
Niestety na temat TK z kontrastem bezjodowym nie wypowiem się, bo się nie znam.
:tull:
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-16, 10:16   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
Czy HGB moze spasc przez weekend ponizej 8 i nie bedziemy wiedziec...i czym to grozi ?

Jeśli hemoglobina będzie spadać, to Mama będzie osłabiona, będzie szybciej się męczyła, może mieć zawroty głowy i ewentualnie może mieć utratę przytomności.
Także oczywiście niech Mama ogranicza aktywność (choć przy niskiej hemoglobinie trudno być zbyt aktywnym), tzn. Mama niech na siłę nie chce być aktywna, raczej spokojny tryb życia.

Na pytanie czy HGB może spaść nie potrafię odpowiedzieć. Choć jeśli płytki zaczęły rosnąć (same z siebie), to jest szansa, że hemoglobina nie spadnie. Jeżeli płytki ruszyły, to znaczy, że szpik ruszył, i być może i hemoglobina ruszy.

Trzymajcie się _itsme_
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 22:48   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
Mama tak strasznie slabiutka wyszla dzisiaj z oddzialu,przebranie sie-klopot,dojscie do samochodu -klopot...wszystko ja meczy ..

To mogą być 'efekty' obniżonej hemoglobiny. Pisałaś, że Mama ma 9,4 g/dl hemoglobiny. To przy takiej wartości może być osłabienie, szybkie męczenie się.
Niech Mama odpoczywa i nie nadwyręża się :)
Ananav, _itsme_
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 21:58   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
HGB w jednostkach ...tych co to 11.1 to minimum:))

|hmm| to mogę się domyślać , że w g/dl
Jeśli rzeczywiście w tych jednostkach, to jeszcze swój wpis uzupełnię o 'warunki' toczenia krwi.
Krew się toczy od wartości ok. 8 g/dl (w dół oczywiście). Też warto mieć na to uważanie i w razie czego zgłaszać się lekarzowi.
Ale oczywiście proszę bardzo o nie panikowanie :) , tylko o uważanie. :)
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-04, 21:04   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
ananav napisał/a:
Kiedy , przy jakiej wartosci , przy jakim spadku plytek ---stosuje sie ich przetaczanie...czy 80tys to jeszcze nie czas?

Tak od ok. 20 tys. i mniej (czasami od 10 tys. i mniej, różnie się spotykałam). Jeśli była tendencja spadkowa i było ok. 20 tys. to wtedy miałam toczone płytki. Lub jeśli miałam wybroczyny (małe fioletowe plamki, często na nogach, rękach) i miałam ok. 20 tys. to też miałam toczone płytki. (Wybroczyny, to oznacza, że są małe urazy naczyń krwionośnych. Gdy przy zbyt małej ilości płytek zbyt dużo nachodziłam się, to one pojawiały się właśnie na nogach)
80 tys. to poniżej normy, jednak bez paniki, ale oczywiście uważać należy, czyli bez zbyt dużego wysiłku fizycznego, czy nie dźwigać dużych ciężarów.
Za taką granicę bezpieczeństwa uznaje się granicę ok. 50 tys. płytek. Poniżej tej wartości może dochodzić samoistnych krwawień i oczywiście tendencja do robienia się siniaków (ale proszę bez paniki, dość często miałam takiej wartości płytek przy zachowaniu ostrożności nic mnie się nie działo)

ananav napisał/a:
,HGb -9,4

W jakich jednostkach jest hemoglobina?

Pozdrawiam Was serdecznie :)
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-25, 00:06   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Nie można na samym początku chorowania/leczenia 'twardo' ustalić dawek podawanych lekarstw (w tym również chemioterapii) i trzymać się tego niezależnie od innych okoliczności czytaj stanu pacjenta.
Ananav, podajesz ile wynosiła pierwsza dawka chemii. Ale chyba nigdzie nie masz napisane, jaka była planowana druga dawka chemii. Może i można przypuszczać, że jeśli taka była dawka pierwszej chemii, to i drugiej byłaby taka sama. Ale takiego (jak to napisała absenteeism, ) 'dzienniczka' (chyba) nie masz ??? "Dzienniczka", w którym jest wyszczególnione, że pierwsza dawka to tyle i tyle, druga dawka tyle i tyle, a trzecia ... itp. - chyba nie masz ?
Tak jak pisze ela1, lekarz
ela1 napisał/a:
przed podaniem chemioterapii dostosowuje się dawki indywidualnie w/g określonych kryteriów.

Przed podaniem tej konkretnej dawki.

Ale oczywiście czekamy na odpowiedź absenteeism :)

[ Dodano: 2012-05-25, 00:15 ]
Bo np. w czasie całej chemioterapii pacjent schudnie, a dawki chemii są dostosowane do wagi pacjenta. Czyli chociażby z tego względu dawka np. drugiej chemii będzie mniejsza niż pierwszej chemii.
Nie piszę tu o Twojej Mamie, tylko chcę pokazać jakie są mniej więcej zasady. Nie wiem, dlaczego lekarze w przypadku Twojej Mamy dają mniejszą dawkę niż poprzednio. Lekarz na podstawie oceny stanu pacjenta ustala poszczególne dawki.
Oczywiście, nie wiem czy to jest dobra dawka nie potrafię odpowiedzieć.
:)

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
JustynaS1975

Odpowiedzi: 244
Wyświetleń: 72499

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-17, 13:38   Temat: Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Na ten rośliny MACA nic nie słyszałam, ... ale tu jest wątek i dyskusja poświęcone niekonwencjonalnemu leczeniu:
http://www.forum-onkologi...raka-vt4218.htm
A tu jest więcej różnych wątków temu poświęconych
http://www.forum-onkologi...cznego-vf16.htm
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group