1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie zespołu MDS
JustynaS1975

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9205

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-17, 11:05   Temat: podejrzenie zespołu MDS
LUŚKA1, wczoraj w nocy przypomniało mi się, i powinnam Ci napisać, że szpik może być pobierany z mostka lub z talerza kości biodrowej, a trepanobiopsja jest robiona tylko z kości biodrowej.
:)
  Temat: podejrzenie zespołu MDS
JustynaS1975

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9205

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-16, 14:15   Temat: podejrzenie zespołu MDS
Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną i zależną od progu wytrzymałości pacjenta oraz od 'umiejętności' lekarza. Jeśli pobranie szpiku nie było dla Ciebie zbyt bolesne, to może i trepanobiopsja taką nie będzie, choć to 'wyrywanie' kosteczki (proszę nie przestrasz się) często jest trudniejsze zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.
W trepanobiopsji oprócz pobrania szpiku, jest 'wyciąganie' kosteczki.
Jedni nawet krzyczą, a inni jak pobranie krwi ;) .
Ja nie miałam już nie zliczoną liczbę razy i nigdy nie jest to przyjemnością. Słyszałam różne przerażające opinie na ten temat, a nie był to taki straszny diabeł jak go malują.
Wizyta u dentysty może być gorsza (a tak na marginesie, dla mnie wizyta u ginekologa to i tak najgorsza sprawa ;) ) . Ale jak pisałam wcześniej, każdy jest inny.
Ale i tak najważniejszy jest wynik. Oczywiście nie życzę Ci MDS-a, ale lepiej aby został wykryty teraz (o ile jest) niż miałby przejść w białaczkę.
Życzę Ci jakby jak najszybciej postawiono diagnozę Tobie i oczywiście jak najmniej przykrą. Ale myślę, że sama sobie zdajesz sprawę, że spadanie hemoglobiny przez rok, to nie jest dobrze (zwłaszcza do tak niskiego poziomu, szczerze powiedziawszy ja przy ok. 7 g/dl zaczynałam chodzić na czworakach) i dobrze, aby dotarto dlaczego tak się dzieje i podjęto właściwe leczenie.

LUŚKA1 napisał/a:
CZYTAŁAM TROCHĘ TWOJE WYPOWIEDZI NA FORUM..... I NAPRAWDĘ JESTEM PEŁNA PODZIWU JAK DZIELNIE WALCZYSZ ZE SWOJĄ CHOROBĄ.... TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUK

Bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)
  Temat: podejrzenie zespołu MDS
JustynaS1975

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9205

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-16, 11:08   Temat: podejrzenie zespołu MDS
LUŚKA1, tak merytorycznie nie potrafię Ci odpowiedzieć.
Miałam zarówno i pobierany szpik, i trepanobiopsji. I trepanobiopsja jest dokładniejszym badaniem (przynajmniej tak mi się wydaje). Poza tym gdy już będzie wynik trepanobiopsji będzie można ustalić jakieś leczenie, jeśli ten spadek hemoglobiny będzie tkwił w pracy szpiku.
Bo i dla Ciebie ten ciągły spadek hemoglobiny, i co i rusz toczenia krwi to żaden komfort. I tak już od roku.

No i właśnie to co powiedział hematolog
LUŚKA1 napisał/a:
niedobór żelazo to jedno a podejrzenia zespołu MDS to drugie


Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group