1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
JustynaS1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-27, 17:26   Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
Białaczek napisał/a:
Interesuje mnie również kwestia odwiedzin na oddziale transplantacyjnym. Słyszałem, że osoba odwiedzająca choregu musi mieć Paszport Epidemiologiczny. Czy to prawda.?

To jest kwestia organizacji w danym szpitalu.
Zazwyczaj nie można wchodzić do sali, w której jest leży pacjent. Do sali, w której leży pacjent wchodzi tylko personel medyczny. Nie wiem jak to jest rozwiązane w szpitalu, w którym Ty będziesz leżał.
(u mnie było tak, że widzieliśmy się przez szybę, a komunikowaliśmy przez domofon
wiem, że w Katowicach kontakt jest przez 'video').
Białaczek napisał/a:
Nie jestem komputeroholikiem. Laptopa chciałbym zabrać aby mieć ciągły kontakt z żoną. Ona nie wyobraża sobie braku wiadomości przez tak długi okres. Program Skype ma już opanowany do perfekcji.

Nie chodzi mnie o to, czy jesteś komputeroholikiem, czy nie. Po prostu możesz nie mieć siły włączyć komputer, tym bardziej na dłuższej 'pogadanki'.
Laptop można wnosić do separatek (to tych co znam to tak). Raczej starają się pacjentowi 'umilić' czas (jakkolwiek to brzmi w tej sytuacji) i nie zabrania się 'rozrywek' typu książka, komputer (gry, internet), czasopisma, radio, TV, telefon itp.
  Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
JustynaS1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-27, 09:17   Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
Białaczek napisał/a:
jadąc do Wrocławia ok. 120 km, zabiorę laptopa, z którego może nie będę mógł korzystać (reżim sanitarny) a nie będę miał potrzebnej np. latarki.

Laptop będziesz mógł mieć. Przed wniesieniem rzeczy do izolatki, są one 'napromieniane'/'odbakterniane'. Co do latarki, to po raz pierwszy słyszę. Skoro nie kazali czy nie napisali to znaczy, że nie musisz mieć.
A tak jak pisze Rodzynka dzwoń. Spisz pytania, wątpliwości, uzbrój się w cierpliwość i dzwoń. Czy to do lekarza, czy może sekretariatu tego oddziału (o ile taki jest).

[ Dodano: 2012-12-27, 09:20 ]
Białaczek napisał/a:
Martwię się, że jadąc do Wrocławia ok. 120 km, zabiorę laptopa, z którego może nie będę mógł korzystać (reżim sanitarny) a nie będę miał potrzebnej np. latarki.

I przepraszam, że tak napiszę, ale powinny być Twoje najmniejsze zmartwienia. :)
W czasie przeszczepu przez miesiąc nie włączyłam laptopa, bo nie miałam siły.
  Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
JustynaS1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-26, 21:51   Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
Białaczek, chyba na tym forum nie ma osoby, która miała przeprowadzany przeszczep szpiku we Wrocławiu (chyba, że się nie ujawniła ;) ) :) .
Jeśli masz jakieś pytania, to odpowiem, oczywiście o ile będę wiedziała.
Moje doświadczenie z przeszczepu szpiku jest takie, że nie taki straszny diabeł jak go malują. Łatwo nie jest, ale wyobrażałam sobie o wiele gorzej. Może dlatego, że miała bardzo straszne wyobrażenia, to rzeczywistość była łatwiejsza do zniesienia ;) .
Pacjentów mających przeszczep szpiku traktują jak 'pacjentów specjalnej troski' ;) . Mają zapewnioną b. dobrą opiekę, i oczywiście trzeba zgłaszać lekarzowi lub pielęgniarkom wszelkie niepokojące objawy.
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
JustynaS1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-26, 18:33   Temat: DCTK Wrocław, przygotowanie do pobytu
To co bierze się ze sobą na przeszczep szpiku zależy od organizacji szpitala. Musisz zapytać się w swoim szpitalu. Jeśli chodzi o latarkę, to też się zapytaj w szpitalu, w którym będziesz miał przeszczep szpiku. W wielu szpitalach jest to na wyposażeniu szpitala, czy lekarza.
Np. w czasie mojego przeszczepu szpiku ja miałam zapewnione piżamy, pościel i ręczniki (które były zmieniane co dzień) ze strony szpitala, swoich piżam i ręczników nie mogłam mieć.
Także powtórzę za Rodzynką jeśli chodzi o sprawy organizacyjne musisz wszelkie wątpliwości rozwiać pytając o w szpitalu, w którym będziesz miał przeszczep szpiku.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group