1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dermatofibrasarcoma (??)
JustynaS1975

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 17965

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-12-27, 19:35   Temat: dermatofibrasarcoma (??)
Tequilka_84 napisał/a:
Czy ona wroci kiedys do normy??

Zawsze jest szansa :) Ale niestety takie niskie wyniki moga utrzymywać się przez dłuższy czas (i to licząc nawet w latach).
Tequilka_84 napisał/a:
Zastanawiam sie czemu dr nie dala mi zadnych tabletek czy nawet jakis zalecen na ta moje kiepskie wyniki??

Bo takowych <tak naprawdę> nie ma. Jedynie czas.
Tequilka_84 napisał/a:
Pani hematolog w krakowie stwierdzila ze jestem zdrowa, coz pozostaje tylkko sie cieszyc.
To się cieszymy ;)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: dermatofibrasarcoma (??)
JustynaS1975

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 17965

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-11-06, 21:10   Temat: dermatofibrasarcoma (??)
Nie bardzo można coś konkretnego napisać.
Tequilka_84 napisał/a:
Dr mi powiedziala ze nic nie wybadali-to czemu w rozpoznaniu pisze "nowotwory o niepewnym...." ???

No nie bardzo coś wybadali, ponieważ
Tequilka_84 napisał/a:
nowotwory o niepewnym lub nieznanym charakterze ukladu krwiotworczego,limfatycznego i tkanek pokrewnych,nieokreslone"

to tak niewiele mówi. Tylko tak jak jest napisane nowotwór "jakiś" wywodzący się w ukłądu krwiotwórczego, limfatycznego.
Tak a propos wyników krwi, to na przyszłość proszę przepisuj wyniki z jednostkami (bo mają znaczenie). I jednak całość, bo z części wyników, trudno cokolwiek powiedzieć.
Ogólnie tylko to co widać, za mało białych, za mało czerwonych.
Tequilka_84 napisał/a:
LIMFOCYTY 17 (25-40)

rozumiem, że w tym przypadku %
Tequilka_84 napisał/a:
LIMFOCYTY 0.4 ( 2.5-4)

a tu tys/mm3 ?
Tequilka_84 napisał/a:
NEUTROFILE 1.5 (1.7-6)
tu się domyślam, że tys./mm3 . Nie podajesz % neutrofilii.

Nie mogę poradzić nic ponad to:
Tequilka_84 napisał/a:
Pani dr kazala mi jechac do swojego hematologa u ktorego sie lecze z materialami co mi pobierali. Wzielam od patomorfologa wszystko co bylo i jutro jade.


Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-11-06, 21:51 ]
Tequilka_84 napisał/a:
WBC 2.6 (4-10)
RBC 3.92 (4-5.2)
LIMFOCYTY 17 (25-40)
LIMFOCYTY 0.4 ( 2.5-4)
MONOCYTY 21 (2-8)
NEUTROFILE 1.5 (1.7-6)


STOSUNEK UKLADU BIALOKRWINKOWEGO DO CZERWONOKRWINKOWEGO 7:1
NORMA 3:1 DO 4:1

Za mało białych i czerwonych, ale to może być skutkiem ubocznym po radioterapii.
Natomiast zwraca uwagę przede wszystkim, 'zbyt duża produkcja białych krwinek' <pomimo tego, że ich poziom jest poniżej normy, ale tak jak wspominałam wcześniej to może być skutek uboczny radioterapii>. I jednak najbardziej niepokojące są monocyty ponad normę <rozkład procentowy, co prawda nie podajesz, że są to %, ale tak się domyślam>.
Zbyt mała ilość neutrofilii <tutaj się domyślam, że podałaś ilość, a nie %> <również domniemywam, że % neutrofilii jest w normie>. Ta zbyt mała ilość neutrofilii może wynika, ze zwykłej matematyki w tym przypadku, tzn. % z ilości poniżej normy da ilość poniżej normy (tłumaczę, wbc jest za mało, czyli % neutrofilii z wbc daje ilość neutrofilii (zbyt małą) - czy to jest zrozumiałe? ;) )

Podsumowując to co napisałaś o wyniku krwi (i też włączając to wynik trepanabiopsji) można się domyślać, że jest zbyt duży rozrost monocytów. Ale nadal jest to do zdiagnozowania (konkretnego).

I jeszcze raz powtórzę, wyniki krwi z jednostkami i nie na wyrywki. ;)

[ Dodano: 2014-11-07, 19:52 ]
Tequilka_84, jestem bardzo ciekawa, jak po wizycie u hematologa? Pozdrawiam _itsme_
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group