1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-29, 10:58   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Tatuś odszedł wczoraj o 22 :cry: , dziękuję wszystkim za pomoc i dobre słowo
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-23, 19:38   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam,

Tatuś gaśnie w oczach :-( całe dni przesypia, nic nie je, niewiele pije. Był lekarz i pielęgniarka z HD. Lekarz przepisał tacie dodatkowe tabletki przeciwbólowe m. In ketonal duo, goprazol, gabapentin i matrifen. Niestety ta mieszanka nie podziałała i lekarz kazał zwiększyć dawkę plastrów i podawać regularnie sevredol. Przez te leki nie ma z tatą kontaktu, majaczy przez sen, ma świszczący oddech. Cztery miesiące i choroba zniszczyła silnego człowieka :cry:

[ Dodano: 2015-04-24, 15:29 ]
Dziś przyszła pielęgniarka z hospicjum, nie mogła wyczuć parametrów życiowych. Po konsultacji z lekarzem zaleciła odklejenie plastrów matrifen żeby sprawdzić czy to skutek uboczny czy jednak tata odchodzi :(
podała również jakiś lek który miał cofnąć działanie fentantylu, więc pod wieczór zobaczymy...
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-14, 20:19   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Do końca tygodnia ma przyjść do nas lekarz z HD

[ Dodano: 2015-04-14, 20:35 ]
Proszę o podpowiedź, tata przez te plastry ma silne zaparcia. W weekend musiałyśmy juz podać duclobis, później rozwolnienia nie można było zatrzymać przez trzy dni :cry:
Onkolog powiedziała żeby zapobiec takim sytuacjom i podawać regularnie lactulosum. Niestety tata jak widzi ten syrop ,albo o nim pomyśli to zaraz wymiotuje. Mam pytanie czy można ten syrop dodać mu np do jogurtu? Albo podać w czymś tak żeby nie wyczuł?
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-14, 08:39   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
dziękuję za odpowiedź, dam znać popołudniu co onkolog zdecydowała.

pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

[ Dodano: 2015-04-14, 13:55 ]
Onkolog nie zdecydowała się na podanie chemii, nawet nie ze względu na to że tata ma złe wyniki a na to że jest taki słaby. Przepisała na apetyt encorton i za trzy tygodnie do kontroli. Dziś tata skończył naświetlania okolic obojczyka, Pani doktor zastanawiała się nad przepisaniem naświetleń głowy no ale ostatecznie i na to tata jest za słaby :-(
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-13, 23:52   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
missy napisał/a:
Karolinaxxx,
( bo rozumiem, że żadnego leku specjalnie na podniesienie leukocytów Tata nie dostawał?).


Nie, żadnych takich leków nie przyjmował

[ Dodano: 2015-04-13, 23:57 ]
missy napisał/a:
Karolinaxxx,
Plus wysokie d-dimery.


O czym mówi ten wynik?

Dziękuję za pomoc
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-13, 22:25   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam, dziś tata miał robione badanie krwi przed jutrzejszą wizytą u onkologa.
Czy ktoś mógłby zerknąć fachowym okiem jak te wyniki wyglądają? Jaka jest szansa na dalszą chemioterapię?

  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-10, 13:54   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam,

Tata od środy ma naświetlany guz przy obojczyku (ma mieć 5 naświetleń)
Pytanie: Kiedy będą zauważalne efekty naświetleń i ból choć trochę ustąpi?

W tej chwili tata ma tak dużą dawkę plastrów przeciwbólowych że te dziwne zachowania, zapominanie itp ciągle nie ustępują. Myli nasze imiona, wszystko się plącze i strasznie się denerwuje że nie wie co się dzieje dookoła niego :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-08, 22:23   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
gosiat napisał/a:
A pije tato?


tak, pije i to sporo

Radiolog powiedział że to zachowanie prawdopodobnie jest przez zbyt dużą dawkę plastrów przeciwbólowych. Powiedział, że naświetlania powinny pomóc, ból ustąpi i wtedy dawkę plastrów można będzie zmniejszyć.
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-08, 13:00   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Dziś mamy wizytę u radiologa więc zapytamy o te dziwne zachowania.

Jeszcze jedno mnie zastanawia, tata całymi dniami się nie załatwia (max raz dziennie chodzi do toalety)...czuć w pokoju dziwny zapach, czy to może być efekt uboczny jakichś tabletek? czy może zmian na nerkach?
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-07, 18:08   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Tak, wiem że nikt mi nie powie ile jeszcze zostało... Chciałam tylko napisać że ta myśl i zastanawianie się jest dobijające :|

Dziś odebraliśmy wyniki tk głowy, zaskoczyły nas bardzo pozytywnie bo na mój chłopski rozum przerzutów do mózgu nie ma (?) proszę o fachowa interpretacje wyników.


[ Dodano: 2015-04-07, 18:11 ]
Tylko teraz nie wiem skąd biorą się dziwne zachowania taty. To zapominanie w połowie zdania o czym mówi, często nie wie gdzie jest, co aktualnie pije, myli mu się wszystko.

Czy to może być wpływ plastrów przeciwbólowych i sevredolu?
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-05, 23:39   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Dziękuję za odzew, jest tyle pytań i często nie wiadomo do kogo zwrócić się po odpowiedz, z kim porozmawiać... Wiem że zostało mało czasu, ale mało tzn ile... 3 dni czy miesiąc? Zawsze będzie mało :uuu:

gosolar, opis tk odbieramy we wtorek, chociaż tak jak mówisz spodziewamy tego najgorszego w opisie

Co dalej? Co się będzie z tatą działo?
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-05, 21:26   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam,
W piątek tata miał tk głowy, ale od piątku sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza . Tata zapomina o czym mówi, nie pamięta jak pilot działa... Do czego służy ładowarka, zapomina o czymś o czym mówił przed chwila. Domyślamy się najgorszego, przerzutu do mózgu, :cry: cały czas mamy jednak nadzieję że to rozkojarzenie taty może być wynikiem silnych leków które przyjmują. Sevredol i dwa plastry z morfina po 50mg jeden.
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-25, 22:34   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam,

Mamy problem, proszę o podpowiedź co robić....

Czekamy na wizytę u onkologa za 3 tygodnie, wtedy będzie decyzja czy kontynuujemy leczenie. Ale od wczoraj tata ma silne bóle w okolicach lewej łopatki, ma przyklejony plaster przeciwbólowy, doraźnie bierze Sevredol (czasami też nie zadziała).

Czy ten ból łopatki może być spowodowany guzem w okolicy lewego nadobojczyka?
Czy może narazie nic nie robić i czekać na naświetlania...może guz się zmniejszy i ból przejdzie? Ale nie wiem ile będziemy czekać na te naświetlania :uuu: narazie brak odzewu z WCO w sprawie terminu naświetleń

Zastanawiałam się czy to nie przerzut do kości (tata też wspomina o bólu żeber i kręgosłupa) ale w ostatnim TK jest napisane "Układ kostny klatki piersiowej bez ognisk osteolitycznych" , "Kręgi lędźwiowe i kości miednicy bez ognisk osteolitycznych"...więc mam nadzieję że to nie to o czym myślę :cry:

Do HD nas nie przyjmą bo leczenie nie jest zakończone....lekarz rodzinny rozkłada ręce bo co on może, nic silniejszego przeciwbólowego nie przepisze
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-24, 13:42   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Witam,

Jesteśmy po wizycie u onkolog. Wyjaśniło się kilka ważnych kwestii, Pani doktor powiedziała że narazie nie poda 4 cyklu chemii, za 2-3 tygodnie tata ma się zgłosić z wynikami krwi i jak będzie ok to poda chemię w konfiguracji z innymi lekami (skoro dotychczas podawane za bardzo nie cofnęły choroby).
Przepisała również naświetlania na guz w okolicy obojczyka (nie powiedziała tacie bezpośrednio, że to przerzut...może i lepiej).
Dostaliśmy również TK na głowę. Pani doktor powiedziała że chce przepisać naświetlania głowy po skończonej chemii....rozumiem że dopiero po skończonej chemii żeby nie obciążać taty jednocześnie chemio i radioterapią tak?
Onkolog odstawiła Megalię, którą tata przyjmował na poprawę apetytu (z powodu cukrzycy), co można dawać tacie do jedzenia żeby poprawić apetyt...może jakieś owoce, przyprawy mają takie właściwości?

PS Tatę wykończyła droga do i od lekarza ( łącznie 30 minut jazdy samochodem ) :cry:
  Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Karolinaxxx

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 24997

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-22, 19:09   Temat: Drobnokomórkowy rak prawego płuca
Mam pytanie odnośnie guza w okolicy obojczyka którego tata niedawno znalazł u siebie. Dziś jak go dotykałam to wydawało mi się że jest wielkości mandarynki (duży!) okolice guza bardzo spuchły i przy dotykania boli to miejsce .

Po ostatniej wizycie u lekarza Onkolog wypisując skierowanie na tk po przebadaniu taty napisała DRP z przerzutami do wątroby i nadobojczykowych (wcześniej nic o tym nie wspominała) . Czy to możliwe aby po zwykłym badaniu stwierdzić że to przerzut?

Czy ten guz może spowodować problemy z oddechem, może naciska na coś i dlatego tacie gorzej się oddycha?

[ Dodano: 2015-03-22, 19:14 ]
We wtorek mamy wizytę u onkolog i wtedy wszystko się wyjaśni, zastanawia mnie jedno na jakiej podstawie ocenia się czy chemioterapię się przerywa?

Obawiam się że tata jest taki słaby że nie będzie w stanie przyjąć więcej chemii... A jak np tata poczuje się lepiej za jakiś czas (wiem, że brzmi to naiwne) to wtedy można podjąć decyzję o wznowieniu chemii?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group