1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-13, 12:56   Temat: Niechciany lokator
No czekamy jeszcze na te dodatkowe wyniki histopatologiczne ,które mają być w przyszłym tygodniu a ponoć, bez których nie można ustawić leczenia :( Szukam "możliwości" przyjęcia Taty wcześniej niż 4 maja (bo taki przy rejestracji podali termin). Na miejscu Tata czułby się najlepiej bo cała rodzina pod ręką , no i głównie Mama nie musiałby jeździć daleko , a Rodzice bez siebie daleko nie mogą być :)
Choć myślałam,że z takim rozpoznaniem przyjmują na onkologię bez czekania w kolejce :(
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-13, 12:39   Temat: Niechciany lokator
Musiałabym się go zapytać, tylko dojazd ? Rodzice nie mają samochodu.
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-13, 12:26   Temat: Niechciany lokator
:) dziękuję za informację , pierwszy raz w życiu wogóle piszę na forum , uczę się :)

Tata ma cukrzycę stąd zapewne ten cukier, resztę zaraz mu przekażę , może niech podejdzie do rodzinnego lakarza.

"Zdalne" kierowanie Tatą nie jest łatwe :) tym bardziej,że Tata ma postawę " nie chcę nikomu sobą głowy zawracać "
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-13, 12:08   Temat: Niechciany lokator
zaglądam tu w oczekiwaniu na odpowiedź ,
czytając swoje ostatnie pytanie i ta cisza przeraża mnie....

Rozmawiałam przed chwilą z Tatą, czuje się dobrze ,ma dobry humor ,ale ta moja bezsilność mnie dobija .... Dzwoniłam do szpitala i okazało się, że jeszcze czekają na dodatkowe wyniki z histopatologii by móc dopasować leki , ale tego nikt Tacie nie powiedział,gdy odbierał wyniki, kazali tylko czekać na przyjęcie na onkologię. A czas biegnie. Żartuję do Taty,że może i dobrze, bo i tak brakuje leków :) ,że zdążą do jego przyjęcia się zaopatrzyć , ale już bym chciała,żeby zaczęło się leczenie.
Czytam inne posty , jak trudne są przypadki i jak chorzy dzielnie walczą i mam nadzieję,że Tata też da radę :)
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 21:48   Temat: Niechciany lokator
Wyniki dostaliśmy dzisiaj. Dzwoniłam do szpitala i może uda się załatwić szybsze przyjęcie ,ale odpowiedź będę miała jutro. W Słupsku z tego co wiem jest jeden szpital z Oddziałem Onkologicznym :( , ale o prywatnej wizycie nie pomyślałam.Dziękuję za podpowiedź.

[ Dodano: 2012-04-12, 08:43 ]
poniżej wyniki badań

MOCZ
SG 1,025
LEU neg
NIT neg
ERY neg
PRO neg
ASC 20 mg/dl
GLU neg
KET neg
UBG neg
BIL neg
pH 5
KOLOR słomk.
KLAR. przej.
LEUKOCYTY poj.wpw
NABŁ.WIEL. poj. wpw

KREW

GLUC 126 mg/dl
ASAT 13 U/l
ALAT 20 U/l
CREA 1,1 mg/dl
CHOL 234 mg/dl
TG 160 mg/dl
HDL 56 mg/dl
LDL 146 mg/dl
CRP 56,34 mg/l

i jeszcze jedno badanie w załączniku.



Jak to razem z powyższymi wynikami wygląda ? Czy jest bardzo żle ?
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 21:36   Temat: Niechciany lokator
No tak , tylko póki co jedyny kontakt Taty ze szpitalem to pobyt na Oddziale Płucnym w celu zdiagnozowania zmian na zdjęciu RTG, a tam "tylko płuca" .
Na przyjęcie na Onkologię czeka a dalsza diagnoza pewnie tam. Tylko,że to czekanie jest okropne.
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 21:29   Temat: Niechciany lokator
Wyniki mam ale niestety w pracy, jutro je napiszę.
Czy Tata może poprosić o skierowanie na USG swojego lekarza rodzinnego ? Czy może je zrobić nez skierowania prywatnie ?
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 21:13   Temat: Niechciany lokator
Nie, do tej pory tylko tomografia i bronchoskopia.
  Temat: Niechciany lokator
Kasia1411

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5989

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 20:49   Temat: Niechciany lokator
Dobry wieczór,

zupełnie nie wiem jak zacząć, mimo, że w rodzinie zetknęłam się z nowotworem, jednak gdy dotyczy to najbliższej osoby jest zdziwienie, ogromne zaskoczenie, jak to możliwe ?
A jednak ...

Miesiąc temu Tata poprosił o skierowanie na RTG płuc. Badania i wstępne rozoznanie - rak. Skierowanie do szpitala na oddzial płucny, tomografia, bronchoskopia i oczekiwanie na wyniki. Oczekiwanie pełne obaw, ale i nadziei ,że może jednak nie rak. Tata od ponad 10 lat nie pali ,dba o zdrowie, leczy sumiennie cukrzycę .... ale dzisiaj odebrał wyniki no i kolejny etap przed nami. Wiem , że Tata się nie podda i będzie walczyć, a ja z Mamą razem z nim. To będzie mocna ekipa :)
Teraz martwi mnie, że mieszkając z dala od Rodziców nie mogę podejść do lekarza i poprosić o wyjaśnienie tych wszystkich zawiłych dla mnie określeń i co się za nimi kryje. Stąd moja obecność na tym forum i prośba o pomoc.

Poniżej zamieszczam opis rozpoznania,które Tata przesłał mi mailem :

Wynik badania histopatologicznego, rozpoznanie histopatologiczne:
opis makroskopowy: trzy fragmenty tkanki o wym.03,-04 cm.
Rozpoznanie:
naciek raka o immunofenotypie CK7(+),CK20(-),TTF-1(+).
wyniki badań IHC przemawiają za rozpoznaniem nisko zróżnicowanego gruczolakoraka bądz raka wielkokomórkowego. Nie jest to rak płaskonabłonkowy
wymaz rozpoznanie: Komórki raka. .Nie jest to rak drobnokomórkowy

Tomografia
Segmenty 1 i 2 płuca prawego prawie w całości zajęte przez policykliczną masę guzowatą o wym. ok. 6x9x11cm. Zmiana zamyka oskrzela segmentalnie i uciska oskrzele pośrednie oraz znacznie zwęża gałęzie segmentalne tętnicy płucnej. Poza tym miąższ płucny bez widocznych zmian ogniskowych, nadprzeponowo drobne obszary zwłóknień. W śródpiersiu dość liczne węzły chłonne o średnicach do ok. 30mm.

Proszę o wyjaśnienie, jak poważny jest to stan ? Co Tatę czeka ? Wiem już ,że operacja jest wykluczona.

Tata czeka na przyjęcie na Oddział Onkologiczny, dzisiaj się rejestrował i termin ma za miesiąc. Strasznie długo, bo wciąż czekamy i jeszcze dzisiaj ta wiadomość, że na odziałach zaczyna brakować leków.

Pozdrawiam
Katarzyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group