1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-11, 18:00   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchał
Bardzo mi przykro, że odeszdł Wasz KOchany Tata i Teść...

Przyjmijcie Kochani wyrazy najgłębszego współczucia...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-10, 23:08   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Michał
Przykro mi bardzo, że to już ten czas....
Czas pożegnania...
Najważniejsze, by Tata - teść nie cierpiał....

On niebawem odejdzie:(
Trzymajcie się KOchani, dużo siły....
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-05, 19:58   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Ciśnienie kiepskie:(
Za niskie... może oznaczać niewydolność krążeniową...

ech:(
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-05, 17:18   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchał
Dobrze, że zgadza sie na plasterek = to zapewnia mu - mam nadzieję - ochronę przeciwbólową. Pozostałe leki: ketonal (lek p-bólowy), depakine (antydepresant, p-padaczkowy), padi dexametason (przeciw obrzękowy), milurit (leczenie dny moczanowej) sa już chyba - moim zdaniem - na tym etapie mnie ważne. Nie uleczą już Taty:(
Więc może nie warto Go męczyć i zmuszać - jesli wywołuje to agresje i cierpienie - do brania tych leków...

przykro mi, że to wszytsko tak szybko się dzieje:(:(
dużo siły KOchani...

ściskam mocno
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-01, 16:28   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchał
Rozumiem doskonale. Kiedy wiemy, że to "JUż" się zbliża, najważniejsze czego chcemy dla Ukochanej Oosby, to odejście bez cierpienia i bólu...bo jak patrzeć męczarnie Bliskich? Dla mnie to nie do ogarnięcia...ciężko też pomyśleć co może czuć odchodząca Osoba w pełni świadoma? Koszmar i trauma po prostu.....

Dużo siły Wam życzę KOchani...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-21, 18:36   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchał
Transtec to barzo silny lek należący też do grupy opioidów, może działa mniej "odurzająo" niz morfina, ale te może mieć jako skutek uboczny: otępienie, utumanienie, senność, splątanie. Mniejsza o to. Niestety chyba masz rację, że Taty choroba zmierza w jedym, nieuchronnym kierunku. Tak to wygląda niestety i nie dziwię się, że nie chcecie już Go męczyć wożeniem na badania. Rozumiem, bo może to przynieść więcej problemów niz korzyści. Bardzo mi przykro, że Tata jest już w takiem stanie, że ciężko się z NIm porozumieć:(
pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-21, 17:49   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Michał
Morfina też może być w plasterkach, tj. bardzo silne opioidy, które powoduja sennośc, otępienie, nawet zaburzenia świadomości. Natomiast obawiam się, że w mózgu cos rośnie. Czy możliwe jest wykonanie Tk głowy?
pozdrawiam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-18, 12:35   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchał
W tej chorobie wszytsko jest możliwe, niestety. BYć może się mylę, ale jak czytam, że Tata ma zmienne stany zachowania, staje się wulgarny, wyzywa, nie poznaje, mowi o dziwnych rzeczach, to skojarzenie moje jest o razu jedno: guz w mózgu. MOgło tam coś nowego wyrosnąć... Mam nadzieję, że się mylę i być może te zachowania są spowodowane lekami przeciwbolowymi np. (Tata dostaje morfinę?), ale musicie zglosić lekarzowi swoje obserwacje. BYć może chemia może rzeczywiście nie pomóc, a zaszkodzić, skoro stan Taty nie jest dobry:(
pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-18, 12:14   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Michał
Obawiam się, że to zmiany przerzutowe w mózgu powodują te "dziwne" zachowania...
ściskam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-21, 22:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchale!
Nie ma co czekać, tylko zwrócić się do lekarzy i szczerze im powiedzieć, że prosisz o silniejsze/inne środki przeciwbólowe (dodatkowe), bo Tatę boli!
Pacjent powinien mieć tak dobrane środki przecibólowe, by ból był opanowany!
Tata nie może cierpieć.

dużo siły, ściskm mocno
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 23:02   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
MIchale!
Nie wygląda to dobrze:( Z tego wszytskiego wynika, że Tata ma dwa rodzaje nowotworów: płaskonabłonkowy (przerzut w mózgu) i groczolakoraka (znalezionego w węźle chlonnym w klatce). Rozumiem, że potwierdzenie płaskonablonkowego macie też na piśmie od histopatologa?
Skoro guz w głowie jest przerzutem raka oskrzelowego to w takim razie twój Tata ma dwa rodzaje nowotworów w okolicach płuca?! Jak to lekarze tłumaczyli? Wyjaśniali coś?
Sa też podejrzenia przerzutów - meta w watrobie i nadnerczu:(
Niestety, wyłania się obraz zaawansowanej choroby nowotworowej. Leczenie może być tylko i wyłącznie paliatywne. Niestety.
Zapewne ktoryś z moderatorów bardziej fachowo objaśni cała sytuację. Mnie niepokoi jeszcze duża liczba płytek krwi (norma do 350), mam nadzieję, że Tata dostaje leki rozrzedzające krew by nie doszło do zakrzepu.
Mam nadzieję, że uda się ściągnąc płyn z płuc i zastosować chemioterapię. Życzę Ci tego z całego serca.

Ech, mało pozytywów, przykro mi:(:(:(
pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 11:58   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Obawiałam się własnie, że to nie jest pomyłka:(
Przykro mi, ale to nie rokuje dobrze...

ściskam mocno
  Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-19, 21:46   Temat: Rak płaskonabłonkowy i gruczolakorak
Witaj Michale!
Bardzo mi przykro, że Waszą rodzinę też dotknęła ta straszna choroba:(
Niestety, z Twojego postu wynika, że to rozsiana i mocno zaawansowana postać choroby:(
Leczenie może być już tylko i wyłącznie paliatywne. Niestety.
Piszesz jednak, że Tata ma raka płaskonabłonkowego, natomiast w węźle znaleziono - przerzuty groczolakoraka, a nie płaskonabłonkowego... nie wiem czy to pomyłka? (adenocarcinoma to gruczolakorak).
Jeśli możesz wpisz wyniki najważniejszych badań - przede wszystkim Tk klatki, aby fachowcy mogli określić jak duże są guzy w klatce. Napisz też jaki jest ogólny stan Taty, jakie ma wyniki krwi, bo by chemia mogła być podana, morfologia musi być też na zadowalającym poziomie.
Chemia może niestety pogorszyć stan Taty, jeśli jest już mocno słaby i wyczerpany...z drugiej strony może być to jedyna droga do przedłużenia życia Twojego Taty...
Przykro mi...
pozdrawiam cieplutko
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group