1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-08, 22:19   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
Wiesz, myśmy też walczyli o poprawę chodzenia. Wskutek przerzutów do mózgu, tata brał sterydy, efekt taki, że mięśnie zniknęły:( Nóżki zrobiły sie cieńkie jak patyczki. Tata miał ogromne problemy z chodzeniem, bo nogi Go "nie słuchały". Były słabiutkie i jak z waty - tak mowił Tata. Nie wiem tak do końca czy za słabość nóg były odpowiedzialne same sterydy, czy owe guzy w OUN, ale zdesperowani ściągnęliśmy rehabilitanta, który zajmuje sie generalnie pacjentami po udarach, niedowladach czy z porażeniem mózgowym. Ów rehabilitant przyjeżdżał do taty regularnie. I powiem Ci, że efekty były. Tata dzielnie w pocie czoła ćwiczył, kosztowało Go to wiele siły, ale cieszyliśmy się i On i my, gdy po wyjsciu rehabilitanta szedł do łazienki o 1 kuli, a godzinę wcześniej, przed ćwiczeniami, trudno mu było przejśc kilka metrów o 2 kulach. Ćwiczenia powodowały, że te nogi były silniejsze, i stabilniejsze, szczególnie w tym dniu i nastepnym. Inna sprawa, że tata sam dużo ćwiczył i codziennie wieczorem ja z nim jeszcze ćwiczyłam, czasami wchodził też na rowerek stacjonarny.
Efekty ćwiczeń były, choć okupione naprawdę cieżką Taty pracą. To była walka...
pozdrawiam ciepło
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-05, 23:43   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
W przypadku 3 maleńkich guzów walcz o stereotaksję. W teorii przynajmniej polskie ośrodki mają wytyczne wykonywać ją w przypadku max 3 guzów z których każdy nie może być wiekszy niż ok. 2,5-3cm, pod warunkiem jednak stabilizacji źródła pierwotnego.
Tak mnie przynajmniej poinformowano kiedy walczyłam o stereotaksje dla Taty zamiast WBRT.
Stereotaksję wykonuje kilka ośrodków w kraju.

pozdrawiam i trzymam kciuki!
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-21, 17:23   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
Trzy tygodnie to sporo czasu, więc jakby coś złego się działo nie czekaj ani chwili.
Mam nadzieję jednak, że niepotrzebnie wszczęłam ten alarm i to osłabienie i zawroty to skutki sterydów, ale sprawdziłabym, bo jestem strasznie wyczulona w tym temacie. Wybacz mi.
Pisałeś, że w "razie czego" i tak już Cię nie naświetlą.
Niekoniecznie. Miałeś naświetlane inne części ciała...

ściskam
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-21, 12:54   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
Rozumiem, że dr nie zlecili TK głowy?
Ja jestem może przewrażliwiona na tym punkcie, ale domagaj się TK głowy.
Zawroty glowy, zataczanie się, zaburzenia rónowagi mogą byc od osłabienia, od szybkiej utraty wagi, jako skutki chemii, albo od sterydu (utrata mięśni), ale mogą też niepokoić pod kątem ewentualnych meta do mózgu.
Absolutnie nie moją intencją jest sianie niepokoju, ale wiesz... przezorny zawsze ubezpieczony.
jeśli czujesz, że coś złego się dzieje - zawroty głowy, jakieś dretwienia, chwilowe braki czucia, jakby Ci błędnik wariował, postaraj się o TK głowy.

ściskam mocno,
K.
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-21, 10:56   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
A napisz coś więcej o tych zaburzeniach motoryki i stanie "upojenia"?
Masz zawroty głowy, nogi słabe jak z waty i podłoga ucieka - to są tego typu odczucia?

pozdrawiam:)
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-01, 00:20   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
A lekarze wykluczyli zakrzepicę? Jak napisałeś o sinoczarnej nodze, na dodatek spuchniętej to pojawił mi się przed oczyma momentalnie obraz nogi mojego Taty, który po operacji biodra dostał zakrzepu żył głębokich. W chorobach nowotworowych zwiększa sie ryzyko zakrzepicy...Tyle, że piszesz, że twarz też się zmieniła kolorystycznie:(
Z innej beczki - czy masz jeszcze zawroty?

Życzę by udało się zdiagnozować co to jest, czy jakaś reakcja uczuleniowa czy powiklania po chemiii?
Ściskam
  Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Katarzynka36

Odpowiedzi: 148
Wyświetleń: 68245

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-11, 17:48   Temat: Prosze o odpowiedz w miare szczera
Polepeter,
Dobre wieści:)
:uhm!:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group