1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozmowy z dziećmi
KlaWik

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-03-21, 19:46   Temat: rozmowy z dziećmi
Nie mam doświadczenia z tak małymi dziećmi. Moja młodsza córka miała 8 lat jak okazało się, że jestem chora. Każda z nas zna swoje dzieci najlepiej. Moje dziecko chce wiedzieć wszystko. Zadawała mnóstwo pytań. Ja musiałam powiedzieć jej w bardzo krótkim czasie o nowotworze, operacji, a potem o chemii. Jak miała wszystko wytłumaczone nie bała się. Nic nie zmieniło się w jej zachowaniu. Czasem płakała, ale wtedy przytulałam ją mocno i tłumaczyłam od nowa co się dzieje. Dziś ma 9 lat. Wymazała ze swojego słownika słowa rak, nowotwór, operacja. Stara się ich nie używać. Miała ułożyć zdania z wyrazem rak. Poszła do nauczycielki i powiedziała, że nie napisze takiego zdania i prosi o inny wyraz - Mądralinka.
Następna rzecz to, to że jak ktoś pyta się jak czuje się jej mama ona odpowiada: "Już jest trochę zdrowa".
Dlatego najważniejsze to rozmawiać z dziećmi. Tłumaczyć im co sie dzieje. Dzieci są bardzo mądre i dużo więcej rozumieją niz nam się wydaje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group