1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Klara

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10345

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 13:23   Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Mnie operowala dr Anna Oblocka w szpitalu na Inflanckiej w Wwie. Uwazam, ze jest swietna. 3-4 dni po operacji bylam na chodzie, zadnych problemow wydalniczych. Przed operacja zaczynalam miec problemy z nietrzymaniem moczu, powiedzialam o tym i pani dr cos tam poprawila - skutecznie, dziala do dzis (mimo pozniejszej radioterapii tych okolic!). Po miesiacu wrocilam do pracy, blizna dosc szybko przestala mi dokuczac. Tak samo mialy pacjentki operowane przez te lekarke, inne - roznie. Wiec polecam - zobacz w internecie!
  Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Klara

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10345

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 12:06   Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Dzieki za gratulacje. Niestety, prawda jest taka, ze do konca zycia nie ma pewnosci, ze to bydle gdzies sie nie czai... No, ale co zrobic. Masz racje z tymi konsekwencjami pooperacyjnymi, ale to nie musi tak wygladac. Znam sporo osob, ktore ja mialy i jesli nie bylo dalszych niespodzianek w postaci raka i koniecznosci leczenia onkologicznego, to funkcjonuja calkiem niezle. Ale w Twojej sytuacji musisz wybrac, co gorsze - ryzyko powiklan, ale za to pewnosc, ze jest ok (a w tym gorszym wariancie - odpukac! - wczesniejsze leczenie) albo ciagla niepewnosc i ryzyko podhodowania bydlaka do bardziej zaawansowanej postaci. Oczywiscie, jesli masz mozliwosc pewnej diagnozy bez krojenia brzucha, to ja wykorzystaj. Ja po swoich doswiadczeniach jestem sceptyczna, ale to bylo prawie 8 lat temu, medycyna idzie - mam nadzieje! - naprzod... Poza tym - to Twoj brzuch i Twoje zycie. Mnie tylko przerazilo podobienstwo sytuacji - ten sam wiek i objawy... Ale wcale nie musi tak byc. Trzymaj sie!
  Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Klara

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10345

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 10:09   Temat: Podejrzenie raka trzonu macicy - diagnostyka
Bede brutalna - po co Ci macica w tym wieku? Ja mialam tak samo - krwawienia, miesniaki. "Wozilam sie" z tym ponad 3 lata. Mialam 3 abrazje - zadna niczego podejrzanego nie pokazala. Lekarka w przychodni byla za dalsza obserwacja, "szpitalnicy" za operacja. W koncu sie zdecydowalam, po tygodniu okazalo sie, ze to byl rak i to dosyc grozny - jasnokomorkowy, G3, ktory juz zezarl ponad polowe miesniowki macicy. Mialam radioterapie. To bylo 7,5 roku temu, wszyscy mowia, ze mialam farta... Kolezanka w analogicznej sytuacji miala go mniej, bo rak zdazyl wylezc na szyjke, a potem jeszcze do kosci... Bez operacji nikt nie stwierdzi na 100 procent, co w tej Twojej macicy sie dzieje. Oczywiscie, ze to zadna przyjemnosc i mysle, ze gdybym wtedy wiedziala, jak to wyglada, to bym sie pewnie nie zdecydowala. Na szczescie - nie wiedzialam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group