1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 56
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-11, 21:34   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Dziękuję :-) masz oczywiście rację. Ale kto wie, może za jakiś czas... bo moment w którym rozpadne się na kawałki chyba dopiero przede mną. Jak narazie za dobrze się trzymam :-(
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-11, 20:51   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Kochani przeżyłam śmierć, pogrzeb. Niby najgorsze za mną według innych. Ale ja uważam że wcale nie... śmierć - koniec cierpienia, pogrzeb - godne pożegnanie, odprowadzanie. On ma już spokój. A nam zostało życie bez niego. Zastanawiam się czy by od nowego roku nie wspomagać Hospicjum. Nie przez to żeby spłacić dług bo opiekowałam się Tatą jak najlepiej mogłam. Nie zrobię tego od razu aby nie było to na zasadzie zapełnienia czasu. Moim motywem jest to że dzięki chorobie Taty uświadomiłam sobie jak bardzo chore osoby potrzebują pomocy, wsparcia, rozmowy. I zapewne są często samotne, niewysluchane... Przecież mogłabym choć 2 razy w tygodniu zrobić jakieś chorej osobie zakupy, poczytać książkę, ugotować. Mam taką myśl no ale poczekam trochę. Aby moje motywy były całkiem czyste.
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-08, 18:24   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Dziękuję Wam wszystkim :-*
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-07, 09:21   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Dziękuję Kochani, dzięki Wam ta droga była choć trochę lżejsza
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 16:42   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Tam zaksztuszenie miało być :-( , dziękuję marzena66, :-)

[ Dodano: 2016-11-07, 01:01 ]
Kochani pomóżcie, tata już ponad 30 godzin leży w agonii bez kontaktu, co 6h podajemy morfine, zwilzamy usta i teraz jaby bardziej mrugal i ruszał rękami :-( co się dzieje, jest świadomy? Budzi się? :-( nóżki ma zimne ale nie sine... oddech bez zmian równy, płytki.

[ Dodano: 2016-11-07, 01:07 ]
Jak to interpretować? :-(

[ Dodano: 2016-11-07, 04:42 ]
Kochani dziękuję za wszelką pomoc, Tatuś zgasł w spokoju...
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 12:15   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Marcin J,

Nawadniamy usta wacikiem tak aby kropelka wpadła do buzi, ale nie dużo bo boimy się o odwodnienie. Tata otwiera usta, czasem się wierci... mówię do niego jak tam jestem, żeby wiedział że czuwamy, ale głównie zostawiamy żeby miał spokój. Tata dostaje do motylka morfine i dexaven. Miał łykać lyrice no ale już to nie możliwe.

[ Dodano: 2016-11-06, 12:17 ]
Dziękuję za odpowiedź, czytałam Twój wątek. Wspaniałe wsparcie dla żony, byłeś bardzo dzielny, my też się staramy
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 11:11   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Oczy czasem otwiera trochę ale są takie szkliste i nie łapią w kontaktu, morfine dajemy co 6h. Wczoraj już mało co pił i sikal. MAM nadzieję że nie cierpi :-(
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 10:04   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Tata śpi już 17 godzinę, i nie budzi się jak zwilzamy usta lub sprawdzamy odlezyny. Czy ta morfina tak działa? strasznie sypie mu się skóra. Łóżko przeciwko odlezyną sprawdza się świetnie.
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 18:37   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Co sądzicie o podawaniu morfiny? Czy to też działa na odlezyny? Znaczy tata jeszcze ich nie ma , tylko czerwone miejscami, smarujemy go i obracamy, ale lekarz powiedział że po morfinie nie będzie z tym problemu. ..
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 17:54   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lekarz był, powiedział że to może trwać godzinę a nawet 2 tygodnie (!) My już nie wiemy co myśleć :-(
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 14:22   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Jest żona taty i mój brat i tak w 3 trwamy. Może mu przeszkadzamy? Powiedzieliśmy mu że może odejść jak jest gotowy :-) . Dziękuję Wam
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 10:45   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Tatę odwiedził ksiądz rano, chyba czekał na tą wizytę bo odzyskał świadomość, napil się trochę po całej nocy . Sprawy wszystkie załatwione bo juz wcześniej pytaliśmy czy nie chce kogoś zobaczyć. Z tym rozdrobnionym Targinem to pielęgniarka zasugerowała... znowu pojawiły się skręty ale nie chce ani do pampersa ani do toalety. Czekamy na lekarza :-(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-11-05, 11:00 ]
Lenko jestem całym sercem z Tobą. Bądź dzielna na tyle ile możesz.

  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 09:24   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Bardzo dziękuję :-* my też mamy nadzieję że on przestanie się męczyć :-( całą noc nie było z nim kontaktu, oczy zalzawione, tylko czasem Omamy. Dziś rano udało nam się podać rozdrobniony Targin, dziś przyjdzie pielęgniarka i zalozy motylek żeby go broń Boże nie bolało na tą końcówkę. W nocy zwilzalismy mu usta żeby mu nie zaschly bo nie przelykal. ..
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-05, 01:35   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Kochane a jak to wygląda z tą śpiączką watrobową? jak ją rozpoznać? Ile ona może trwać no i co z pracującym serduszkiem? Tata śpi tak mocno...
  Temat: Rak trzustki + przerzuty
Lenka91

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 40255

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-04, 21:26   Temat: Rak trzustki + przerzuty
Zdajemy sobie z tego sprawę :-(
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group